Γενικά Γενικές πληροφορίες για καρδερίνες

Λοιπόν πήγα στο εκτροφείο του ανθρώπου και το είδα και κατάλαβα πως η καρδερίνα που πήρα είναι εκτροφής! Αν θες πιστεύεις αν θες όχι!
 
Δεν ειναι αυτο που σου λεει.. Μπορει να ειναι μεταλλικο αλλα οχι κλειστου τυπου.. Αν ειναι κλειστου τυπου αυτα που γραφει ειναι σωστα γιατι τα βαζουν οταν τα πουλια ειναι μικρα (νεοσσοι).. Ανοικτου τυπου τα βαζεις οποτε θελεις..
 
Γιάννη...

Εμένα το ίδιο μου κάνει.

Οτι και να είναι.

Εσένα προσπαθώ να βοηθήσω... Να ξεκινήσεις σωστά.

Προφανώς δεν το καταλαβαίνεις τώρα.

Πολύ συντομα θα με θυμηθείς.

Να σου ζήσει και καλή τύχη στο πουλάκι.
 
Εσένα προσπαθώ να βοηθήσω... Να ξεκινήσεις σωστά.
-
Το μόνο σίγουρο αλλά από τη στιγμή που είμαι σίγουρος πως είναι εκτροφής.
 
Γιαννη να το χαιρεσαι, δυστυχως η περιοδος δεν ειναι σωστη για αγορες ενας εκτροφεας εχει φτιαξει τα ζευγαρια του και οποιο δεν του κανει ειναι σκαρτο ή προβληματικο το δινει..
Σε συμβουλευω να μην παρεις θηλυκο τωρα αλλα τον ερχομενο χειμωνα νωρις.
Αν το πλαστικο ειναι να συνηθισμένα που εχουν την λεπτη σχισμη δεν ειναι εκτροφης, επισης η ουρα του ειναι φαγωμενη δεν ξερω απο τι θα το διαπιστώσεις εσυ.
Ισως ειναι πλαστικο κλειστου τυπο ισως και οχι, δεν μπορεις να ξερεις την ηλικια μιας καρδερινας εμφοσον η μασκα ειναι κοκκινη (οχι πορτοκαλι που εχουν καποιες 1 χρονο ) και ντυμενο.
Σπανια εκτροφης καρδερινας παρατανε τις καρδερινες για να βγαζουν μουλους που το κανει και ο καθενας και δεν ειναι κατόρθωμα ( ο σωστος εκτροφεας παντα).
Σου ευχομαι καλη τυχη! Αν θες πες μας για την διατροφη του, τι τροφη του δινεις κλπ.
 
Η συζήτηση δεν πρόκειται να τελειώσει ποτέ.

Για να κλείσω.

Ποτε κανείς δεν είναι σίγουρος για το πουλί που βάζει στο εκτροφείο του.

Με ή χωρίς δαχτυλίδι.

Τίποτα δεν μου λέει ένα δαχτυλίδι Γιάννη και ας ήταν και κλειστού τύπου.

Δεν έχεις τις γνώσεις για να μπορέσεις να καταλάβεις τι σου λέω.

Δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται με "τα λαμόγια".

Ετσι όπως πάμε σε λίγα χρόνια δυστυχώς δεν θα υπάρχουν ελεύθερες καρδερίνες.

Πραγματικά δυστυχώς.
 
Γιαννη να το χαιρεσαι, δυστυχως η περιοδος δεν ειναι σωστη για αγορες ενας εκτροφεας εχει φτιαξει τα ζευγαρια του και οποιο δεν του κανει ειναι σκαρτο ή προβληματικο το δινει..
Σε συμβουλευω να μην παρεις θηλυκο τωρα αλλα τον ερχομενο χειμωνα νωρις.
Αν το πλαστικο ειναι να συνηθισμένα που εχουν την λεπτη σχισμη δεν ειναι εκτροφης, επισης η ουρα του ειναι φαγωμενη δεν ξερω απο τι θα το διαπιστώσεις εσυ.
Ισως ειναι πλαστικο κλειστου τυπο ισως και οχι, δεν μπορεις να ξερεις την ηλικια μιας καρδερινας εμφοσον η μασκα ειναι κοκκινη (οχι πορτοκαλι που εχουν καποιες 1 χρονο ) και ντυμενο.
Σπανια εκτροφης καρδερινας παρατανε τις καρδερινες για να βγαζουν μουλους που το κανει και ο καθενας και δεν ειναι κατόρθωμα ( ο σωστος εκτροφεας παντα).
Σου ευχομαι καλη τυχη! Αν θες πες μας για την διατροφη του, τι τροφη του δινεις κλπ.
Λοιπόν αυτός μου έδωσε λίγη άγρια τροφή αλλά δεν έχω κάποια τροφή υπόψην μου μπορείς να μου προτείνεις κάποια τροφή; Η ουρά του είναι φαγωμένη λόγο της της μετακίνησης που έπρεπε να κάνω γιατί αυτός ήταν από καλαμαριά Θεσσαλονίκης.
 
Back
Top