Αναπαραγωγή Γιατι δεν ζευγαρωνει η καρδερινα με την καναρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι διατροφική προετοιμασία έχεις κάνει στον senior? 😛

Aπο διατροφη σπορους versele-laga μαζι με απορους υγειας και σπορους απο λαχανικα και χορτα.. Αυγοτροφη, αυγο βραστο 2 φορες την εβδομαδα και 3 φορες την εβδομαδα μαρουλι κατσαρο (αντιδι)
αυτα!
Και τα 8 χρονια παρακαλω!
 
γεια σου βασιλη γειτονα! Εαν ειναι πυρωμενη η καναρα τωρα ξεχασε την για φετος με καρδερινα!βρες αλλη για φετος δινε μονο σπορακια και τα ξαναλεμε! Εγω μαζι σου ειμαι να δοκιμασεις για καρδερινοκαναρα, ενα βημα παραπανω!
 
γεια σου βασιλη γειτονα! Εαν ειναι πυρωμενη η καναρα τωρα ξεχασε την για φετος με καρδερινα!βρες αλλη για φετος δινε μονο σπορακια και τα ξαναλεμε! Εγω μαζι σου ειμαι να δοκιμασεις για καρδερινοκαναρα, ενα βημα παραπανω!
Σ'ευχαριστω.. Θα δειξει το πραγμα.. Αν ειναι αυριο θα τα χωρισω
 
ενα βημα παραπανω!

Το παραπάνω βήμα θα ηταν καλυτερο αν προχωρούσε στο ζευγάρωμα... Καρδερίνα με καρδερίνα.

Εχουμε μείνει έτη φωτός πίσω, σαν Ελληνες στην εκτροφή των πουλιών.

Ας αρχίζουμε σιγά σιγά να αλλάζουμε νοοτροπία και να προσπαθούμε να κάνουμε βήματα μπροστά.
 
το παραπανω βημα που λες καρδερινα με καρδερινα ασ το κανει μετα, δεν υπαρχει για μενα λογος να παει κατευθειαν στα δυσκολα!
ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε! Για εξηγησε μου σε παρακαλω που ειναι η λαθος νοοτροποια στο συγκεκριμενο θεμα;το παιδι ρωτησε κατι για να ζευγαρωσει τα πουλακια (απο την στιγμη που θα κρατησει και τα θυληκα)του και θα τον σταυρωσουμε;δεν θελει να τα σκωτωσει, να τα ζευγαρωσει θελει! Εγω απλα την γνωμη μου σας λεω, ειναι πολλες φορες που συμφωνω με αυτα που λετε και αλλες φορες οπως τωρα που διαφωνω!
 
Δεν τον σταυρώνουμε Κώστα μου, γνώμες ανταλλάσσουμε, δεν τον υποχρέωσε κανείς να τις ακολουθήσει, ούτε κάποιος επιμένει ότι αυτός λέει το σωστό και κάθε άλλο είναι λάθος.
Αν συμφωνούμε και όλοι, τι θα έχουμε να λέμε; :)
 
Εβγαλα εχθες την καρδερινα και και βρηκα ενα καναρινακι στο μεγεθος και τους χρωματισμους της καναρας μου σχεδον..η καναρα μου ειναι κιτρινη με πρασινοκαφε και το αρσενικο ασπρο με σταχτοκαφε.. Τα εβαλα διπλα διπλα με το καθενα στα κλουβια τους.. Το πουλακι το πηρα απο τον ξαδερφο μου ο οποιος μενει απο κατω μου 😛
υπαρχει γνωριμια των πουλιων δηλαδη..
 
Εβγαλα εχθες την καρδερινα και και βρηκα ενα καναρινακι στο μεγεθος και τους χρωματισμους της καναρας μου σχεδον..η καναρα μου ειναι κιτρινη με πρασινοκαφε και το αρσενικο ασπρο με σταχτοκαφε.. Τα εβαλα διπλα διπλα με το καθενα στα κλουβια τους.. Το πουλακι το πηρα απο τον ξαδερφο μου ο οποιος μενει απο κατω μου 😛
υπαρχει γνωριμια των πουλιων δηλαδη..
Αντε με το καλό Βασίλη! Ο αρσενικός είναι έτοιμος; Πυρωμενος; 😉
 
Back
Top