Αναπαραγωγή Γιατι τα καναρινια πεταξαν το πρωτο αυγο;

Εαν τελικα το αυγουλακι μας ειναι ασπορο θα πρεπει να την χαλασω τη φωλια και να βαλω αλλη η μονο νεο νημα και προχωρανε μονα τους;
Αφαιρείς τη φωλιά και ξαναδινεις καθαρή φωλιά και νήμα σε τρεις-τέσσερις μέρες. Σκέψου όμως αν σε παίρνει χρονικά γιατί σε λίγο καιρό θα αρχίσουν οι ζέστες.
 
Εαν τελικα το αυγουλακι μας ειναι ασπορο θα πρεπει να την χαλασω τη φωλια και να βαλω αλλη η μονο νεο νημα και προχωρανε μονα τους;
Ας εξαντλήσουμε τα αισιόδοξα σενάρια.. ας περιμένουμε τις μέρες που πρέπει και στη συνέχεια σχεδιάζουμε τις κινήσεις μας...
Τι λες;
Έχεις την υπομονή που χρειάζεται;
 
Ας εξαντλήσουμε τα αισιόδοξα σενάρια.. ας περιμένουμε τις μέρες που πρέπει και στη συνέχεια σχεδιάζουμε τις κινήσεις μας...
Τι λες;
Έχεις την υπομονή που χρειάζεται;
Φυσικα και την εχω απλα λεω να ειμαι ετοιμος στο αρνητικπ σεναριο ετσι ωστε μολις βγει ο πιτσιρικος αυριο η μεθαυριο να διπλοχαρω. Αλλα και σε αντιθετη περιπτωση να τον βγαλουμε μαζι με τα αλλα στη δευτερη γεννα.
 
Αυτο είναι ανέφικτο.
Οχι βρε δε καταλαβες. Λεω απλα να βγαλουμε εναν αρσενικο που εχω μερακι στη δευτερη γεννα. Οχι αυτο το αυγουλακι να βγει με τα αλλα στη δευτερη γεννα.
 
Λεω απλα να βγαλουμε εναν αρσενικο που εχω μερακι στη δευτερη γεννα.
Σου εύχομαι τα καλύτερα!
Παιδια ακομα μια απορια ( ξερω ξερω εχω καταντησει σπαστικος με τις ερωτησεις αλλα ελπιζω να με συγχωρειτε γιατι θελω να τα κανω ολα σωστα η τπυλαχιστον να προσπαθω για αυτο).
Να μη διστάζεις να ρωτάς ότι θες. Για αυτό υπάρχει το φόρουμ και οι φίλοι του petbirds θα σε βοηθήσουν.
 
Back
Top