Διατροφή Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba;

BullsEye

PB Member
Εγγραφή
15 Απρ 2010
Μηνύματα
111
Πόλη
Χίος
Καλημερα! Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba; δεν μπορω να βρω καποια μειγματα που χρησιμοποιουσα. Εμαθα αλλαξε ο αντιπρωσοπος. Γνωριζει κανεις κατι; Ευχαριστω.
Υ. Γ Δεν ξερω αν το θεμα επρεπε να ειναι σε αυτη την ενοτητα. Αν οχι ας μεταφερθει εκει που πρεπει.
 
Εκει που ρωταω κ γω τους εχω παρακαλεσει να μου φερουν απο πριν το Πασχα. Μου ειπαν οτι εχουν ελλειψεις και δεν φερνουν αυτη τη στιγμη. Ουτε αποθεμα στον προμηθευτη υπαρχει. Συνεννοηση μπουζουκι δηλαδη.

Αλλαξε εταιρεια προς το παρον, δεν θα βρεις αυτη τη στιγμη εκτος αν πετυχεις κανενα αποθεμα σε καποιο πετσοπ.
 
Υπαρχει ημερομηνια ληξης. Δεν ειπα αντε παμε να παρουμε οτι απεμεινε :)
 
Εχω αλλαξει εταιρια απλα ηθελα να μαθω τι απεγινε. Με ειχαν βολεψει τα μειγματα της. Ο Λιακοπουλος ειχε φερει προσφατα αλλα δεν προλαβα... εμαθα οτι εχει αλλαξει ο αντιπρωσοπος.
 
Εχω αλλαξει εταιρια απλα ηθελα να μαθω τι απεγινε. Με ειχαν βολεψει τα μειγματα της. Ο Λιακοπουλος ειχε φερει προσφατα αλλα δεν προλαβα... εμαθα οτι εχει αλλαξει ο αντιπρωσοπος.
Αν μάθεις περισσότερα να μας πεις.
 
Το Manitoba T3 Platino ξέρει κανείς αν πλέον έχει μονο καφέ λιναρι; Η αυτός που το βρίσκω εγώ το πλασάρει ως Μanitoba;
 
Τι εννοεις αν το πλασαρει; Το κλειστο πως να το διαφοροποιησει;
 
Το συγκεκριμένο βγαίνει μόνο σε μεγάλο σακί, 20-25 κιλά νομίζω. Αυτός το φτιάχνει σε συσκευασίες 1 κιλου, τις οποίες κλείνει με θερμοκολληση. Όμως το σακί της εταιρίας στο μαγαζί δε το βλέπεις, γι αυτό έχω υποψίες ότι το πλασάρει ως Manitoba.

Στους επίσημους καταλόγους της η εταιρία το έχει με χρυσό λιναρι και σε άλλο μαγαζί που το έβρισκα παλιότερα (τώρα έχει και αυτό εδώ και καιρό έλλειψη σε αυτή την εταιρία) που το είχε κανονικά το σακί, ήταν με χρυσό.
 
Είναι 3 αντιπρόσωποι πλεον και έχουν ψιλομπερδεψει τα μπουτια τους, υπαρχουν ελλειψεις και ιδικά στου κιλού και 5κιλα, αναγκαστικά 25 κιλό (παραγγελία) Τα μίγματα παραμενουν ΙΔΙΑ .Αν θέλει κάποιος μπορω να τον εξυπηρετισω (απο Αθήνα)
 
Φιλε Γιαννη αν μπορεις και να πεις πως θα μας εξυπηρετησεις θα το εκτιμουσα. Οπως ειπα σε 2-3 πετσοπ ψαχνω απο πρι το Πασχα για να τη δοκιμασω και αναγκαζομαι η να καταφυγω στη vitakraft ή θα με ωθησουν να παρω χυμα. Με τα ιντερνετικα δεν το χω και πολυ καθως εδω που μενω δεν εχω καν διευθυνση.
 
Το είχα καταλάβει ότι κάτι έπαιζε με τον συγκεκριμένο, αλλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Πήρα σήμερα της King το Color South Europe χωρίς Rubsen. Παρομοιο σε σύσταση με το Platino της Manitoba, με λιγότερο Νιζερ και όλα τα ποσοστά σπορων να δίνονται αναλυτικα. Θα αναμένω την αποδοχή από τα πουλακια.
 
Το είχα καταλάβει ότι κάτι έπαιζε με τον συγκεκριμένο, αλλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Πήρα σήμερα της King το Color South Europe χωρίς Rubsen. Παρομοιο σε σύσταση με το Platino της Manitoba, με λιγότερο Νιζερ και όλα τα ποσοστά σπορων να δίνονται αναλυτικα. Θα αναμένω την αποδοχή από τα πουλακια.
Αν θέλεις γράψε για μας τις αναλογίες σπόρων του μείγματος..
 
%: ΚΕΧΡΙ ΚΑΝΑΔΑ 78, ΝΙΖΕΡ 9, ΚΑΝΝΑΒΟΥΡΙ 4, ΛΕΥΚΗ ΠΕΡΙΛΛΑ 4, ΛΙΝΑΡΙ ΚΑΦΕ 3, ΛΙΝΑΡΙ ΧΡΥΣΟ 2.

edit:
1500777_534449196663251_383261406_o.jpg
 
Καλημερα! Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba;

Οτι γίνεται τα τελευταία χρόνια βρε Ανδρέα.

Ενα μεγάλο μπάχαλο.

Απορώ πως συνεχίζεις να δίνεις την συγκεκριμένη τροφή.

Πρέπει να είσαι τυχερός να βρίσκεις αυτό που θέλεις από την Μανιτόμπα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Βασιλη μεχρι και πριν το πασχα κουτσα στραβα καναμε τη δουλεια μας. Μετα αναγκαστικα πηγα αλλου απλα ρωτησα να δω τι γινεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Είναι ευκολότερο να βρεθεί στο εξωτερικό; Έχει παραγγείλει κανείς;
 
Να σας πω κι εγώ: επικοινώνησα σήμερα με μερικά pet shops και μου είπαν ότι έχουν έλλειψη. Τελικά προσδιόρισα ένα κατάστημα που εχει μια συσκευασία του Manitoba best premium και αύριο αναμένει και άλλες. Προκειται και για διαδικτυακό κατάστημα, οποτε ίσως κάποιος απο την περιφέρεια θα μπορουςε να παραγγείλει. Είναι το bird market και μίλησα με το κατάστημα στην Αχαρνων.
Και, λέω τωρα: αν δεν υπήρχε το συγκεκριμένο μείγμα, έχετε υπόψη σας κάποιο άλλο αξιόπιστο που να μην περιέχει ρούπσεν ούτε και έγχρωμα μπισκοτάκια; Αν πράγματι έχετε, σας παρακαλώ γράψτε το διότι δε θα ήθελα να εξαρτώμαι απο μια εταιρεία μονο. Μιλώ για μικρές συσκευασίες έως 5 κιλών.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top