Γενικά Γονείς μετά το τάισμα νεοσσών βγάζουν κάτι άσπρο και το τρώνε

seemsfunny

PB Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2017
Μηνύματα
1.113
Πόλη
Ιωάννινα
Βλέπω σε πάρα πολλά βίντεο τους γονείς που ταίζουν τα μικρά. Με το που τα ταίζουν αμέσως βγάζουν κάτι άσπρο και το τρώνε. Τι είναι αυτό;
 
Μασημένη τροφή που την μαλακώνουν, την κάνουν κρέμα στον πρόλοβό τους και μετά ταΐζουν τα μικρά. Μόνο στα περιστέρια για ένα πενταήμερο βγάζει ο αρσενικός το λεγόμενο γάλα, από τον πρόλοβο που ταΐζει τα γιαβριά.
 
Μόνο στα περιστέρια
Όχι μόνο στα περιστέρια. Μάλιστα τα περιστέρια έρχονται τρίτα στην φημισμένη κατάταξή μου.
Πρώτο με διαφορά έρχεται το φλαμίνγκο, στο οποίο και οι δύο γονείς παράγουν κόκκινο γάλα.
Δεύτερος ο αυτοκρατορικός πιγκουίνος που ταΐζει όσο το θηλυκό ψάχνει για λαβράκια.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

bonus video:
https://sputniknews.gr/perivallon/2...no-gala-gia-na-taisoun-to-neosso-tous-binteo/
 
Ανδρέα παίζει και αυτό που λες, κπλά εγώ κατάλαβα πως αυτό το ταΐζουν στα γιαβρακιά. Τις κουτσουλιές τις τρώνε οι γονείς. Σωστότατο αυτό που αναφέρεις ας το εκτιμήσει ο Άγγελος που έχει ακριβή εικόνα στο τι εννοεί με το μήνυμά του, καλό σαββατοκύριακο σε όλους τους φίλους...
 
ας το εκτιμήσει ο Άγγελος που έχει ακριβή εικόνα στο τι εννοεί με το μήνυμά του
Και εμένα το μυαλό μου από την αρχή πήγε σε αυτό, γι' αυτό ζήτησα σχετικό βίντεο.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top