Γενικά Δεν μπορώ να καταλάβω τι φύλο είναι το κοκατιλ μου

Το κλουβί ειναι μια χαρά για τις διαστασεις του..Αλλά και παλι εχω αγοράσει ακόμα ένα.. Το οποιο ειναι τεραστιο και το προορίζω για να κανω την οικογενειά του...Αλλα και παλι εξω απο το κλουβι ειναι σχεδόν όλη μέρα μπαίνει μεσα για να φάει να πιει νερό και καμια φορα να κοιμιθει και μέσα γιατι συνήθως κοιμάται έξω, αλλα και παλι αμα διαβάσεις το προηγούμενο ποστ μου θα καταλαβεις γιατι ειναι σπασμένα
 
Το διαβασα, αμα στο πετ που ηταν ζουσε σε μικρο κλουβι λογικο ειναι να εχει σπασμενα φτερα!
Το αιμα με ανησυχει λιγακι!
 
Το κλουβί μεγάλο ήταν στο Pet shop αλλα είχε παρα πολλα κοκατίλ.. Δηλαδή τι εννοεις με το αιμα;
 
Τι ειναι αυτο το αιμα που εχει απο κατω; Ετσι το πηρες;η εγινε αφου το πηρες; Εχει σπασμενο φτερο αυτο δεν καταλαβαινω!
 
Ναι ακριβώς αυτο σου λέω.. Ουτε εγω δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο να το κανουν..Φαινεται πως ειναι κομμένο με κατι σαν ψαλίδι γιατι ολοι οι δεικτες ειναι κομμένοι στο ίδιο υψος
 
Καποιος του εκοψε τα φτερα και πιστεψε με δεν ειχε ιδεα, μεχρι και εγω που δεν ξερω θα τα εκοβα καλυτερα!
Πιστευω πως θα γιατρευτει γρηγορα!
 
... Εχω δει με τα μάτια μου ποσ κόβουν φτερά στα πετ... κόβουν μέχρι αίμα... Και αυτο σημαίνει οτι ίσος σπάνε κοκαλάκια των "δακτύλων" του πουλιού (και τα πουλιά έχουνε δάκτυλα), σε καλύτερη περίπτωση κόβουν λιγο δέρμα... Τα πουλιά αυτα αιματώνουν για πολύ καιρό άσχημα... Και δεν ηχα δει να τουσ βάζουν φάρμακο για να σταματήσουν το αίμα.

... Τα φερτά θα ξαναβγούν εκτός αν είναι πολύ βαθύ τη πληγή του στο σημείο που μάτωσε... εκεί μπορεί να μην βγουν ποτέ αμα του κοψανε πολυ δέρμα.
 
Τώρα κατάλαβα ισως μου το πούλησαν γιατί δεν βγαζει νεο πτέρωμα...Αχ το δυσμοιρο τι εχει τραβήξει...
 
Τώρα κατάλαβα ισως μου το πούλησαν γιατί δεν βγαζει νεο πτέρωμα...Αχ το δυσμοιρο τι εχει τραβήξει...
Και ετοιμοθανατο να ηταν θα στο πουλαγαν, μην το ψαχνεις οι περισσοτεροι κοιτανε να κερδισουν, δεν ενδιαφερονται καθολου για τα ζωα!
Μην ευχαριστεις, χαρα μας ειναι να βοηθαμε οσο μπορουμε, για οποιαδηποτε αλλη απορεια μην διστασεις να ρωτησεις!:D
 
Back
Top