Αναπαραγωγή Διάσωση νεοσσού στο κέντρο της πόλης

@PantelisTs Ευχαριστώ πολύ φίλε. Προς το παρόν τον ταιζω μία κρέμα για νεοσσούς που του πήρα καί του έβαλα της manitova αυτή με τα πορτοκαλί πουλάκια απέξω να ξεκινήσει τα σπόρια. Μετά θα ψάξω αυτή που μου είπες. Στην κλούβα απ'όσο έψαξα δεν είναι βολικό να μπει μαζί με τα καναρίνια καί για λόγους διατροφής. Οπότε λογικά θά μείνει μόνος του σε κλουβί.
[automerge]1687892022[/automerge]
@MARY58 Νομίζω πήρε απόφαση μόνος του να μείνει μαζί μου. Ανεβαίνει μόνος του πάνω μου, στους ώμους μου στο σβέρκο παντού. Κάνω έρευνα προς το παρόν
 
τον ταιζω μία κρέμα για νεοσσούς που του πήρα καί του έβαλα της manitova αυτή με τα πορτοκαλί πουλάκια απέξω να ξεκινήσει τα σπόρια
Είναι πολυ μεγάλο για κρέμα νεοσσών και πολυ μικρό για σπόρια.
Τώρα θέλει μόνο αυγό και αυγοτροφη.
Βάλε 2 φρυγανιες 1 αυγό με το τσόφλι και μια κουταλιά ρίγανη ξηρή μέσα στο μουλτι και πατα με μικρές πιέσεις το κουμπί για να μη λασπωσει το μίγμα.
Αυτό μπορείς να το κάνεις mix 1 προς 1 με ότι αυγοτροφη θέλεις και θα δίνεις 4 φορες τη μέρα.
Το mix κρατάει στο ψυγείο 6-7 μέρες σε κλειστό τάπερ με μια χαρτοπετσέτα πανω απο το μίγμα για αποφυγή υγρασίας.
Να έχεις και ένα μικρό ταιστρακι αυγοτροφης με σπόρια μήπως και θελήσει να φαει απο εκει όσο μεγαλώνει.
Βιταμίνες 3 φορές τη βδομάδα στο νερό και κάθε μέρα μπάνιο.
 
Καλησπερα σας . Θα πω την δική μου εμπειρία πάνω στο κομμάτι της απελευθέρωσης . Περσυ πήρα από σπίτι φλωρο μεγαλωμένο σε Κλουβί 5 χρόνια και μετά από πρόγραμμα επανένταξης στη Δράση για την Άγρια Ζωή απελευθερώθηκε απ τους ειδικούς μόλις ήταν έτοιμος . Το αναφέρω απλά σαν περιστατικό ,καλή ζωή να έχει ο μικρός ότι κι αν αποφασίσεις !
 
Επομένως, και σύμφωνα με όσα έγραψε η Ειρήνη, θα μπορούσες να επικοινωνήσεις με τη συγκεκριμένη οργάνωση και να ρωτήσεις αν αναλαμβάνουν και με ποιον τρόπο θα μπορούσε ίσως να τους σταλεί το πουλάκι. Αυτά προκειμένου να έχει (αν γίνεται) την ευκαιρία να ζήσει ελεύθερο
 
Back
Top