Γενικά Διαμαρτύρoμαι (καταραμένη γειτόνισσα)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης John
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

John

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2006
Μηνύματα
15
Πόλη
Κορυδαλλός
Έχω εξοχικό έξω απο την Κόρινθο, μακριά απο χωριό, σε οικόπεδο 1 στρέμα, και στον κήπο με τις λεμονιές 6 χήνες.
Η στριμένη διπλανή έφερε το υγειονομικό Κορίνθου, που μου επέβαλε να τις κλείσω σε κοτέτσι 30 μέτρα μακρια απο το διπλανό και μοναδικό στην περιοχή σπίτι, και να ασβεστώσω (το χώμα 😉 Οπότε εδώ και μιά εβδομάδα τα πουλάκια είναι στη φυλακή, ενώ οι 3 σκύλοι της διπλανής τρυγυρνάνε ελεύθεροι. (ωραίους νόμους έχουμε).
 
Δωσε στα ωραια της σκυλακια λουκανικο με φουρανταν και την αλλη μερα θα τα δει ανασκελα με τα ποδια απανω. Να δουμε αν θα ξανα φωναξει για τα χηνακια σου (εχω και εγω χηνες)!
 
... Οπότε εδώ και μιά εβδομάδα τα πουλάκια είναι στη φυλακή, ενώ οι 3 σκύλοι της διπλανής τρυγυρνάνε ελεύθεροι. (ωραίους νόμους έχουμε).
καλο κ αυτο!
καλα, το υγειονομικο τι σου ειπε;
ολα αυτα που σου λεγανε απ τη μερια του νομου, δεν εμπεριεχουν κ τους σκυλους; 😱
τι προβλημα κατηγγειλε αυτη; ηχορυπανση(!); βρωμια; κατι αλλο;
 
Δωσε στα ωραια της σκυλακια λουκανικο με φουρανταν και την αλλη μερα θα τα δει ανασκελα με τα ποδια απανω. Να δουμε αν θα ξανα φωναξει για τα χηνακια σου (εχω και εγω χηνες)!
α

Α εδώ θα διαφωνήσω φίλε μου αν το εννοείς αυτό που έγραψες να το διορθώσεις. Δεν φταίνε τα σκυλάκια της σε τίποτα και το ποστ σου δεν προάγει το φόρουμ αγνοώντας τα άλλα ζώα και ειδικά στη χώρα μας που γίνεται τις τρελής με τις φόλες.
 
ουτε για πλακα δεν θα επρεπε να το πεις αυτο για τα σκυλακια, δεν φετενε σε τιποτα αυτα... Και οποιος εσει δει να πεθενει σκυλος ετσι σιγουρα αυτο που ειπες θα τον πηραξε πολυ.. Οπως και εμενα...



και τι φτενε τα σκυλια διλαδη;αυτα καλεσαν το υγιονομικο;
 
βαζεις στην ιδια μοιρα τις 6 πανεμορφες χηνες με 3 κοπροσκυλα που δεν προσφερουν τιποτα εκτος απο το γαβγισμα τους για να προσεχουν μια κομπλεξηκη γειτονισα που και τα ρουχα της θα της φταινε;
 
αρνουμαι να συνεχισω αυτου του επιπεδου τη συζητηση...
 
Συμφωνώ και παρακαλώ οι διαχειριστές να λάβουν υπόψη τους τα απαράδεκτα για το φόρουμ λεχθέντα.
 
απο οτι γνωριζω νομικα εχεις δικαιομα να εχεισ ενα αριθμο πουλιων μια κατσικα νομιζω λιγα κουνελια και αλλα ζωα ακομα και μεσα σε χωριο. (προσφατα ενοιμεροθικε ο αδελφος μου λογο κακου γειτονα)θα μαθω και θα σου πω.
αν και πιστευω οτι το υγεονονικο παρεμβενει μονο λογο δυσοσμιας η κυνδινο μολυνσεις.
αν ειναι αυτο τοτε κανε ενα καλο καθαρισμα και ασπρισμα με ασβεστη και νομιζω οτι δεν θα εχεισ προβλημα... Μπορεις να εχεις τα πουλακια σου.
εχεισ πολλα;



ενοοω αλλα ζωα...
 
Συγνωμη ασπροπυργιότη αλλα μόνο φιλοζωο δε μπορω να σε πω. Γραφεις σε φορουμ φιλόζωων πως να φτιαξουν μια φόλα;Δε νομιζω να το εννοεις.. Το θέμα μας δεν ειναι αν οι χήνες εινια πιο ομορφες απο τα τρια "κοπροσκυλα"οπως τα αποκαλεις... Που ουτε καν τα ξέρεις... Και ουτε καν στεκει αυτο το αρχαιο που λες... Το θεμα μας ειναι αν υπαρχει κάποιο παραθυρακι στην ολη νομοθεσια για να ξαναέχει κοντα του Γιαννης τις χήνες!
 
γιαννη... Μηπως υπιρχε λογος που το εκανε αυτο η γειτωνισα; Μηπως μοιριζαν; Γιατι αν ηταν καθαρα τοτε δεν νομιζω το υγειονομικο να μπορουσε να σου πει κατι...
 
ΑΑΑ ωραια το λυσαμε το θεμα δεν εισαι φιλοζωος.. Τα πουλια δεν ειναι ζωα.. Οταν κανουν την αναγκη τους την κανουν σε συγκεκριμενα σημεια και τα κοπροσκυλα ειναι αυτα που τα κανουν οπου βρουν...
Γιάννη καμια φορα κι εμεις με την απροσεξια μας βοηθάμε στην χαρα τον κομπλεξικων γειτωνων.. Αν τις χήνες δεν τις είχες σε καποιο σημειο και τις ειχες χυμα στο κτημα μπορει κάποια να τις χάλασε κανενα λουλουδι.. Κατι.. Να στραβωσε και να σου φωναξε το υγιειονομικο.. Κναε κάποιες αλλαγες..φτιαξε ενα χωρο στο κτημα.. Και βαλτες μεσα ετσι ωστε να πληρεις καποιες προδιαγραφες για να μη σου ζαλιζει των ερωτα...
 
Τα Πουλια δεν ειναι ζωα εχουν ψυχη και δεν ειμαστε σε σαητ που λεει για τα κοπροσκυλα ειμαστε σε σαητ που λεμε για τα πουλια...
φιλε δεν σε πληροφορισανε καλα και τα σκυλια εχουν ψυχη
 
παιδια μην ασχολιστε αλλο, αϊπνυες εχει και ειπε να μας συχισει λιγο για να γελασει...
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top