Φροντίδα Διαμόρφωση κλουβιού

Γιούλη 02

PB New Member
Εγγραφή
2 Αυγ 2023
Μηνύματα
78
Καλησπέρα σε όλους 😀θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη διαμόρφωση του κλουβιού μας. Εννοείται σε λίγο καιρό θα του πάρω μεγαλύτερο. Το κλουβί το βάζω στο πάτωμα τις ώρες που είναι να βγει έξω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230816_133141.webp
    IMG_20230816_133141.webp
    181,5 KB · Προβολές: 93
Του άλλαξα λίγο τη διαρρύθμιση. Έβαλα ψηλά φαγητό κ νερό κ άλλαξα τις πατηθρες. Νομίζω έχει πιο πολύ χώρο. Πως σας φαίνεται;
 

Συνημμένα

  • IMG_20230816_174613.webp
    IMG_20230816_174613.webp
    259,4 KB · Προβολές: 57
@Γιούλη 02 Έχει περισσότερο χώρο, αλλά πιστεύω ότι φαγητό κ νερό πρέπει να είναι κάτω!
Μου αρέσουν όλα αυτά τα πολύχρωμα σχοινακια που του έχεις! Περπατάει άνετα πάνω σε αυτά? Εμένα τα φοβούνται κ τους έχω τις απλές ξύλινες πατηθρες.
 
@Γιούλη 02 Αν βολεύεται κ το κουκλί που είναι μέσα, τότε μια χαρά!
Όταν επενδύσεις σε μεγαλύτερο κλουβί να δώσεις περισσότερη σημασία στο μήκος για να μπορεί να πετάξει από τη μια πατηθρα στην άλλη!
 
@chrisa2102 ναι ναι θα του πάρω ένα μεγάλο να χαίρεται ο καημένος. Προσπαθώ σιγά σιγά να δωκ τι παιχνίδια του αρέσουν. Σήμερα καταφέραμε κ ανέβηκε μια φορά στο χέρι μου κ τρελάθηκα απ τη χαρά μου 😀
 
@Γιούλη 02 , δεν είμαι βέβαιος για τις ελάχιστες διαστάσεις κλουβιού που θα ήταν κατάλληλο για το συγκεκριμένο είδος. Γενικά ισχύει όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο. Αλλά περίμενε και ίσως στο ερώτημά σου απαντήσουν μέλη που γνωρίζουν σχετικά.
 
@Γιούλη 02 Μπράβο είναι πολύ ευρύχωρο κ έχει κ πολλά παιχνίδια!!! Χαίρομαι που του αρέσει του όμορφου! 🤩
Ένα πράγμα να ρωτήσω.. ψάχνω τις εσωτερικές πατηθρες...
Η δεν υπάρχουν (παρά μόνο μικρές στα πλάγια) ή έχει ξεκινήσει η πρεσβιωπια κ το αρνούμαι 😅

Δηλαδή μια μεγάλη ξύλινη κεντρική ας πούμε? ή μήπως επίτηδες δεν έβαλες για να πετάει κ να σκαρφαλώνει ώστε να γυμνάζεται?
 
@chrisa2102 έχω βάλει εκεί που είναι οι κύκλοι. Έχω μικρές ξύλινες, μερικές από σχοινί κ μια από ασβέστιο. Ναι επίτηδες δεν χρησιμοποίησα το ξύλο που είχε το κλουβί γτ πρώτων διάβασα ότι δεν είναι κατάλληλο για τα πόδια και δεύτερων αυτό που είπες,ηθελα να γυμνάζεται. Την Δευτέρα περιμενω και μια μεγάλη παραγγελία που έχω κάνει με πατηθρες κ παιχνίδια κ θα το φτιάξω ακόμα καλύτερο!
 
Πολύ όμορφο το κλουβί και φαίνεται επίσης άνετο. Ποιες είναι οι διαστάσεις του; Πόσο κόστισε;
Όταν θα το διαμορφώσεις και με τα άλλα πράγματα που έχεις παραγγείλει, αν θέλεις ανέβασε μια φωτό από την εσωτερική του διάταξη να δούμε κι εμείς τη διαρρύθμισή του.
Όσον αφορά την πατήθρα ασβεστίου διάβασε και το παρακάτω θέμα....
 
@Γιούλη 02 πολύ όμορφο το κλουβί του Μπόμπο. Σίγουρα θα το χαρεί πολύ! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι να είσαι επιφυλακτική με τα παιχνίδια που έχουν κλωστές, μην τυχόν κ τις τραβήξει κ τις καταπιεί. Γι'αυτό ή να το έχει όταν τον επιβλέπεις ή αφαίρεσε το.
 
@ianos οι διαστάσεις είναι 82χ77χ164. Μου κόστισε 180 ευρώ. Αύριο που θα μου ρθουν θα επανέλθω με φωτογραφίες :) θα την αφαιρέσω την πατηθρα ασβεστίου. Σ ευχαριστώ πολύ :)
[automerge]1694322933[/automerge]
@MARY58 ναι ναι τον παρακολουθώ. Προς το παρόν όλα καλά :)
 
Back
Top