Φροντίδα Διαμόρφωση χώρου εκτροφής

Πολύ όμορφα και νοικοκυρεμένα...
Καλώς ήρθες στις εσωτερικές εκτροφές.
να μετατρέψω την εκτροφή μου σε εσωτερική για πολλούς και διαφόρους λόγους.
Καλό είναι όμως σε κάποιο θέμα να μας αναλύσεις περισσότερο τους λόγους που σε έσπρωξαν προς τα "μέσα"
 
Αντώνη πολλά πολλά συγχαρητήρια για την κατασκευή σου που πραγματικά φαίνεται τέλεια απο όλες τις απόψεις.
Το υαλότουβλο έκανες πολύ καλά που το χρησιμοποίησες γιατί εκτός απο το φώς προσφέρει ισχυρή στήριξη στο πάνω μέρος των παραθύρων.
Έυχομαι καλή επιτυχία στους μελλοντικούς στόχους σου!

Nα εισαι καλα Ιωαννη!

Πολύ όμορφα και νοικοκυρεμένα...
Καλώς ήρθες στις εσωτερικές εκτροφές.

Καλό είναι όμως σε κάποιο θέμα να μας αναλύσεις περισσότερο τους λόγους που σε έσπρωξαν προς τα "μέσα"

Γιαννη, καποιους απο αυτους τους εχω αναφερει ηδη στο πρωτο μου post!
 
Ένα μικρό lead in της επόμενης κατασκευής που ξεκίνησα αμέσως μετά την ολοκλήρωση της διαμόρφωσης του χώρου εκτροφής!

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας, με το καλό, θα είναι έτοιμο και αυτό το project :)

Stay tuned 😛


60624
 
Εξαιρετική δουλειά! Τι να πω, σου αξίζουν πολλά πολλά συγχαρητήρια! Τέτοιους ανθρώπους χρειάζεται το χόμπι.


Να εισαι καλα Βασιλη!


Tελικα για το επομενο project της φωτο πιο πανω θα χρειαστει να κανω 2 εβδομαδες υπομονη γιατι χρειαστηκε να κανω καποια αλλαγη σε μερικα εξαρτηματα 😛
 
Το fungustatin το έχεις χρησιμοποιήσει; για μύκητες και σε τι δοσολογία Αντώνη;
Το Grog New ειναι για όλα αυτά που αναφέρει; Το βρίσκεις και μικρότερη συσκευασία;
 
Το fungustatin το έχεις χρησιμοποιήσει; για μύκητες και σε τι δοσολογία Αντώνη;
Το Grog New ειναι για όλα αυτά που αναφέρει; Το βρίσκεις και μικρότερη συσκευασία;

Ναι Σταματη, η δοσολογια εχει αναφερθει εδω.
Το Grog New ειναι γι αυτα που αναφερει και μπορεις να το προμηθευτεις σε μικροτερη απο κιλο ποσοτητα σε Petmat και Birdmarket.

To Grog λειτουργει προληπτικα ως επι το πλειστον.
Το ξεκινας ενα μηνα πριν την προετοιμασια,2 φορες την εβδομαδα.
Οταν ειναι μαζι τα πουλια και ξεκινουν να ταιζουν δινεις καθε μερα και μπορεις να το "τραβηξεις" μεχρι την πτεροροια.
Θα παρεις μακροχρονια αποτελεσματα με την χρηση του.
Η παραπανω "οδηγια"προκυπτει απο το σεμιναριο της Culpret,το αναφερω για να μην πει καποιος οτι λεω κατι δικο μου.



Αντώνη μια ερώτηση μόνο. Το baytrill δεν είναι για τα οικοσιτα(επειδή το χρησιμοποιώ και στις κότες μου ρωτάω)

Ετσι ειναι Γιαννη και το Baycox απο την ιδια ομαδα προερχεται, των πουλερικω. Ειναι πολλες ασθενειες που τις μοιραζονται τα οικοσιτα πουλερικα και τα πτηνα.
 
Back
Top