Γενικά Δυο νέα μωρά στην κιβωτό μας

Συγνώμη παιδια αλλα προσπαθω να βάλω την φωτογραφία απο τα loverds. Δεν ξέρω πως!
 
Τέλος παντων δεν ξέρω πως να κατεβάσω την φωτογραφία αλλά μπορείτε να την δειτε στις φωτογραφίες μου.
 
θα την ανεβασεις απο εκει που λεει ''διαχειρηση συννημενων αρχειων''
 
Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Ειμαι παααρα πολύ στενοχωρημενη όμως. Το απόγευμα έβαλα νερό και καθάρισα τα παλιά λαχανικά από το κλουβι των Lovebirds. Πήγα μετα στο petshop και τους αγόρασα παιγνιδια, ειδική τροφή με φρούτα και στικς και μια μεγαλύτερη μπανιερα. Οταν πηγα να τα βάλω στο κλουβί τους το ένα έλειπε. Δεν το πιστέυω...😕 Ολες οι πορτες κανονικά κλειστές. Εσκασα. Δεν καταλαβαίνω πως έφυγε. Διαβασα πως έιναι masters of escape αλλα αυτο δεν μπορώ να το καταλάβω...
 
Πωπω πολύ κρίμα! Έλεγξε καλά το κλουβί και ρώτησε μήπως το άνοιξε κάποιος άλλος.
 
😱 πωπω! Ελπιζω το αλλο να μη στεναχωρεθει διοτι δεν ητανε πολυ καιρο μαζι... ☹ τι πορτα εχει το κλουβι τους; Προφανως οχι με ασφαλεια αλλα συρομενη προς τα επανω ετσι; 😕 κριμα...
 
χριστιανα μην στεναχωριεσαι καπου εκει κοντα θα ειναι. Να εχεις το κλουβι με το αλλο εξω για να το ακουσει. εχεις πολλες πιθανοτητες να γυρισει αρκει να ειναι καπου εκει κοντα. Πες το και στην γειτονια οτι εφυγε. το πρωι θα κοιταξει να βρει τροφη γι αυτο καλο ειναι να βαλεις το κλουβι αρκετα νωρις το πρωι εξω και να κοιταζεις. αν εμφανιστει μην το τρομαξεις. Για να το πιασεις πρεπει να τα καταβρεξεις για να βαρυνουν τα φτερα του και αμεσως ριξε του επανω μια πετσετα ή ενα βαρυ πανι. ευχομαι να γυρισει και να πανε ολα καλα. Ποιο σου εφυγε; το fischeri?
 
Το έψαξα το κλουβί. Μια πορτα απ΄αυτές που σηκώνονται συρτες προς τα πάνω δεν έχε ταίστρα. Ειναι δυνατον να την σήκωσε και να έφυγε; Δεν το πιστέυω. Προσπαθω να σκεφτώ κάθε μου κίνηση το απόγευμα... ☹
 
Μου έφυγε το fisher που ήταν και το αγαπημενο μου γιατι ήταν πολύ εξυπνούλη.. Ουφ!
 
ειναι καπεταν-φασαριες, κριμα μωρε. Παντως κανε μια προσπαθεια αυριο το πρωι να δεις αν θα ακουσει το αλλο. Να περιμενεις τα παντα απο τα Lovebirds. κανουν απιστευτα πραγματα.
 
Αυτο που φοβάμαι έιναι πως ήταν μονο δυο μέρες μαζί και δεν συνηθισαν τον χώρο. Παλιά που έιχαμε πολλά σε ένα τερράστειο κλουβί με χώμα κάτω, βρηκαν μια χαραμάδα κι έφυγαν όλα μαζί. Γύρισαν τα περισσότερα την επόμενη μέρα. Ειχαν γεννηθει όμως έκει. Θα έχω το λάστιχο έτοιμο αν πλησιάσει.
 
ευχομαι να ακουσει τις φωνες απο το αλλο και οταν πεινασει να γυρισει. ευχομαι να πανε ολα καλα και αυριο να το εχεις παλι.
 
Το έψαξα το κλουβί. Μια πορτα απ΄αυτές που σηκώνονται συρτες προς τα πάνω δεν έχε ταίστρα. Ειναι δυνατον να την σήκωσε και να έφυγε; Δεν το πιστέυω. Προσπαθω να σκεφτώ κάθε μου κίνηση το απόγευμα... ☹

ναι. Θα ανοιξε την πορτα και θα εφυγε... Ξερω και εναν παπαγαλο ενος φιλου μου που μπορει και ανοιγει τα πορτακια και ''δραπετευει''.
 
Πραγματικά παρηγοριέμαι αμα σκέφτομαι πως είναι τόσο έξυπνο που σε δύο μέρες σε ένα κλουβί μπορεί να κατάφερε να μαθει πως λειτουργούν οι πόρτες. Αυτο που με τρομάζει έιναι η ιδεα ότι έφυγε από μπροστά μου την ώρα που το φρόντιζα και δεν το είδα. Αυτο δεν το χωνέυω.
 
Πραγματικά παρηγοριέμαι αμα σκέφτομαι πως είναι τόσο έξυπνο που σε δύο μέρες σε ένα κλουβί μπορεί να κατάφερε να μαθει πως λειτουργούν οι πόρτες.
φαινεται το μελετησε καλα απο την πρωτη στιγμη!


το παθα και γω, αλλα ευτυχως ημουν παρων! Κ ο δραπετης δεν πηγε πουθενα!
αυριο αν ειναι κοντα κ ακουσει το αλλο θα γυρισει...

μη στενοχωριεσαι Χριστιαννα! Υπαρχουν πιθανοτητες να ναι στη γειτονια...
 
ασε το κλουβι εξω και σημερα και αυριο και αμα το ακουσει μπορει να γυρισει.
αλλιως παρε αλλο, αλλα απο το ιδιο ειδος αυτη τη φορα. 😉
 
Ούτε φωνή ουτε ακρόαση από τον δραπέτη. Σημερα σηκώθηκα πρωί πρωί και κοίταξα πίσω από τα ρολά, να δω μηπως κι ηταν ο "Λουης" εκει γύρω. Αυτο που είδα μ΄εκανε να καταλάβω πως όλα είναι δυνατά μ΄αυτα τα πουλιά. Ειδα αυτο που είναι στο κλουβί να κάνει σαν τρελό και να ψάχνει κάθε πόντο του κλουβιού και κάθε μπάρα μέ κάθε λεπτομέρεια. Πραγματικά με τρέλαινε το γεγονός πως μπορει να έφυγε μέσα από τα χέρια μου χωρίς να το πάρω χαμπαρι. Τώρα ξέρω πως ίσως δεν έιναι έτσι τα πραγματα. Εδεσα την πόρτα της ταίστρας για καλο και κακό. Απο βδομάδας θα πάρω άλλο, ιδιο είδος...
 
Χριαστιανα παντως αλλη φορα μπορεις απλα να τους βαζεις ενα μανταλακι στι πορτα του κλουβιου. Ετσι πιστευω οτι δεν θα την ανοιξει! Εγω αυτο κανω οταν τα βγαζω εξω κ ειμαι ησυχη.😛
 

Σχετικά θέματα

Back
Top