Γενικά Είμαι εθελοντής στο Greyhaven parrot rescue

@Geokilkis Έχω τόσα πολλά ακόμη στο κινητό μου αλλά δεν βρίσκω χρόνο να τα ανεβάζω στο youtube πιο συχνά.

Mango the Moluccan. Έχει μια μικρή αδυναμία στους άντρες κι είχε πονηρό σκοπό όπως δείχνει και στο βίντεο. 😄 Πρέπει συνέχεια να του αποσπάς την προσοχή με κάτι άλλο. Του αρέσει πολύ και να χορεύει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Kι αυτός απο το WPR, υιοθετήθηκε για μερικά χρόνια κι επιστράφηκε πρόσφατα. Πέρασε ένα μικρό διάστημα που έδειχνε πολύ στεναχωρημένος και τώρα έρχεται σιγά σιγά στα ίσια του. Αυτά τα πουλιά έχουν τόσο διαπεραστική φωνή και είναι κατά τη γνώμη μου τα πιο δύσκολα να διαχειριστεί ο μέσος ιδιοκτήτης. Ο Μανγκο είναι γενικά απο τους πιο ήπιους αν εξαιρέσει κανείς ότι δεν του αρέσει να τον γυρίζουν πίσω στο κλουβί του. Πέρασε τόσο ωραία που στο τέλος με δάγκωσε που τον έβαλα πίσω. 😁
 
Και μερικά macaws.

Ο Αρι είναι ένα Milligold (διασταύρωση Military x Blue & Gold macaw) περίπου 30 χρονών. Δεν γνωρίζω γιατί ήρθε στο καταφύγιο, έχω την εντύπωση λόγω ηλικιωμένων ιδιοκτητών που δεν μπορούσαν να τον φροντίσουν άλλο. Είναι ένα απο τα πουλιά που "δουλεύω" στο σέλτερ προσπαθώντας να τα κάνω να είναι προσεγγίσιμα ώστε να βρουν ευκολότερα οικογένειες. Ο Άρι είναι το καλύτερο παιδί, λίγο συνεσταλμένος κι έκανε λίγο καιρό να αρχίσει να εμπιστεύεται τους νέους ανθρώπους στο νέο του περιβάλλον. Τώρα μου δίνει αμέσως το πόδι για να βγει μόλις με βλέπει. Άρχισε να ανεβαίνει και σε χέρια άλλων. 🙂

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Κι αυτός είναι ο Blues. Περίπου 27 χρονών, είχε 3 σπίτια στα πρώτα 5 του χρόνια κι ακούσαμε ότι πέρασε δύσκολα σε βαθμό "κακοποίησης". Αυτός είναι ο δεύτερος νεοφερμένος που ασχολούμαι μαζί του για τους λόγους που προανέφερα. Είναι αρκετά πιο τσαμπουκάς και λίγο πιο ζόρικος. Και πολύ φαγάνας.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top