Γενικά Είμαι η Εύα (gouldian)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kika
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Mε μπερδευει επειδη ειναι εισαγωγης και δεν τα γραφει με τη σειρα που λενε στα αρθρα ,και το γραμμα ''Η'' δεν ξερω τι σημαινει
 
Mε μπερδευει επειδη ειναι εισαγωγης και δεν τα γραφει με τη σειρα που λενε στα αρθρα ,και το γραμμα ''Η'' δεν ξερω τι σημαινει
το Η στο αρθρο παραπεμπει σε ασχετο συλλογο
H – Ελληνικός Όμιλος Καναρινιών Harzer Ε.Ο.Κ.
που απο την σελιδα του ομως εχει και εκει αρθρο για τα δαχτυλιδια που αναφερονται και οι ξενες ομοσπονδιες
πχ fob foi κλπ

Αλλα στο δικο σου δαχτυλιδι δεν υπαρχει η ομοσπονδια καθολου? ειναι κλειστου τυπου το δαχτυλιδι? μηπως ο εκτροφεας αυτοσχεδιαζε και δεν ακολουθησε την τυπολογια? δεν μπορω και δεν εχω και τις γνωσεις περαιτερω να βοηθησω.
το 21 παντως ειναι καθετα οπως ειδα σε μια φωτο του gouldian και το χρωμα νομιζω ειναι το τυπικο του 2021.
 
το Η στο αρθρο παραπεμπει σε ασχετο συλλογο
H – Ελληνικός Όμιλος Καναρινιών Harzer Ε.Ο.Κ.
Το συγκεκριμένο άρθρο έχει να ενημερωθεί από τότε που γράφτηκε, δηλαδή πάνω από 10 χρόνια. Από τότε οι ομοσπονδίες και οι σύλλογοι έχουν αλλάξει την κωδικοποίηση τους. Καλό είναι να παραθέτετε έγκυρα ενημερωμένα άρθρα για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.

"Η" έχει το Club Friends Timbrado Epirus.


Αυτά βέβαια δεν έχουν και μεγάλη σημασία αφού από τη στιγμή που δεν αναγράφεται η ομοσπονδία στο δαχτυλίδι, δεν μιλάμε για ελληνικό σύλλογο. Επομένως, αν γνωρίζει κάποιος κάτι συγκεκριμένο για το συγκεκριμένο δαχτυλίδι, ας βοηθήσει.
 
@Ledagcc ετσι υποθετω,και δυστυχως ο πωλητης στο quiko mega pet ουτε ηξερε να μου πει.
[automerge]1665911562[/automerge]
@φιλομαθης θα ειναι απο κανεναν ερασιτεχνη του εξωτερικου,γιατι δυστυχως γκουλντιαν δεν εχει και πολλους στην Ελλαδα,και ειδικα θηλυκο ειναι πιο δυσκολο να βρει κανεις. εγω στο ιντερνετ δεν βρηκα κατι και ειπα μηπως ξερει κανεις απο τους εμπειρους φιλους στο site.
[automerge]1665911992[/automerge]
Σας ευχαριστω παντως ολους παιδια💎-τελος παντων ο,τι και να ειναι ,τη βλεπω αεικινητη,ζωηρη με δυνατο φτερουγισμα -🧿
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το συγκεκριμένο άρθρο έχει να ενημερωθεί από τότε που γράφτηκε, δηλαδή πάνω από 10 χρόνια.
Σε επιπεδο φωτογραφιων εχει ενημερωθει παντως τον ιουλιο 🤣 Περιεχομενο δεν ξερω αν μπορω να βρω ποτε και αν ενημερωθηκε
Δεν ηξερα την δυναμη της ΕΟΟ αλλα τωρα την εψαξα να την βρω και το εχω σαν γνωση ! Thanks @Stavros





1665912303902.webp
 
Back
Top