Ασθένειες Είναι άρρωστο...πώς μπορώ να βοηθήσω:

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Aris 2014
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
η ωρα που σηκωνομαι ειναι στανταρντ κ πολλες φορες φορες κοιμοταν οταν ξυπνουσα... Ειχε που συγκεκριμενα μερη που πηγαινε... Ειχαμε περασει πολλες ωρες μαζι κ δεν ειχα κατι που θα μπορουσε να χτυπησει, ασε που ακουγα οταν εβγαινε, δε νομιζω να χτυπησε... Κατι αλλο συνεβαινε ισως κ γι αυτο δεν κελαιδουσε απο τα μεσα Δεκεμβρη
Το να χτύπησε σε κάποιο τζάμι ας πούμε το αποκλείεις;
 
Υπάρχει περίπτωση για υπόστρωμα να έβαζες εφημερίδα ή κάτι που να αφήνει μελάνι; Το μελάνι μπορεί να δηλητηριάσει τα πουλιά αν έρθουν σε επαφή με αυτό, αν και είναι δύσκολο να βρεθεί η αιτία εφόσον πετούσε ελεύθερα στο χώρο, πολλά είναι αυτά με τα οποία θα μπορούσε να έρθει σε επαφή και να το πειράξουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Το να χτύπησε σε κάποιο τζάμι ας πούμε το αποκλείεις;

Ναι το αποκλειω

Υπάρχει περίπτωση για υπόστρωμα να έβαζες εφημερίδα ή κάτι που να αφήνει μελάνι; Το μελάνι μπορεί να δηλητηριάσει τα πουλιά αν έρθουν σε επαφή με αυτό, αν και είναι δύσκολο να βρεθεί η αιτία εφόσον πετούσε ελεύθερα στο χώρο, πολλά είναι αυτά με τα οποία θα μπορούσε να έρθει σε επαφή και να το πειράξουν.

Επειδη το ειχα διαβασει εβαζα χαρτια γυαλιστερα κ δεν μπορουσε να τα σκισει, να τα σηκωσει απο τις γωνιες... Τελευταια ειχε σκισει χαρτινα που ειχα βαλει στην καρεκλα πανω

Ελισάβετ , από την πρώτη ματιά μου γεννήθηκε το ερώτημα που σου έθεσε, στο #12 , ο κ. Μάκης. Ισχύει; Εάν ναι, μην ψάχνεις τίποτα άλλο...

Λες η κοκκινη τροφ να το πειραξε δηλ?
 
Εννοείς γυαλιστερά χρωματιστά; Σαν αυτά που είναι τα διαφημιστικά φυλλάδια; Γιατί και αυτά μελάνι έχουν. Ρωτάω, εννοείτε, χωρίς καμία διάθεση να σε κρίνω.
 
Εννοείς γυαλιστερά χρωματιστά; Σαν αυτά που είναι τα διαφημιστικά φυλλάδια; Γιατί και αυτά μελάνι έχουν. Ρωτάω, εννοείτε, χωρίς καμία διάθεση να σε κρίνω.


οχι, δεν το βλεπω ετσι. Του Λιντλ τα φυλλαδια επαιρνα μπολικα κ εβαζα, συζηταμε για να καταλαβω αν εκανα κατι λαθος

παντως παιδια... Εγινε πολυ ξαφνικά... Μονο τ οτι σταματησε να κελαιδαει... Δηλαδη δεν κελαηδουσε τακτικα οπως πριν
 
Υπάρχει πιθανότητα και από αυτά να το πείραξε το μελάνι. Αν για παράδειγμα βράχηκε το χαρτί από το νερό της ποτίστρας ή από την μπανιέρα που πλενόταν και κατόπιν έκοψε παίζοντας το χαρτί κομματάκια. Αλλά αυτό είναι μια υπόθεση έτσι; Τώρα έγινε το κακό, δεν αλλάζει κάτι. Απέκτησε καινούργιο φιλαράκι, θα σε βοηθήσει να νοιώσεις καλύτερα και σίγουρα κάποιο άλλο πουλάκι έχει την ανάγκη της αγάπης σου.
 
Υπάρχει πιθανότητα και από αυτά να το πείραξε το μελάνι. Αν για παράδειγμα βράχηκε το χαρτί από το νερό της ποτίστρας ή από την μπανιέρα που πλενόταν και κατόπιν έκοψε παίζοντας το χαρτί κομματάκια. Αλλά αυτό είναι μια υπόθεση έτσι; Τώρα έγινε το κακό, δεν αλλάζει κάτι. Απέκτησε καινούργιο φιλαράκι, θα σε βοηθήσει να νοιώσεις καλύτερα και σίγουρα κάποιο άλλο πουλάκι έχει την ανάγκη της αγάπης σου.


ποιος ξερει... Μολις τον εθαψα τωρα εξω, σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου... Ευχαριστώ ολους για τις απαντησεις...
 
Φυτά έχεις εκεί που πετούσε ελεύθερο;
Καλημερα... Οχι δεν εχω φυτα. Γενικα το διαμερισμα ειναι λιτο, οχι πολλα πραγματα γιατι εχει 6μηνες που διοριστηκα για ενα χρονο σε παραμεθοριο κ εχω λιγα πραγματα μαζι μου, οχι κατι να χτυπησει, φαει περιεργο... Ειχαμε το προγραμμα μας... Να σημερα το πρωι που σηκωθηκα μου ελειψε η 1 κινηση να του μιλαω, να χαιρεται, ν απανταει, να βγαινει εξω κ να κανει μπανιο, να του αλλαζω το νερο, να του βαζω φαγητο... Ειχαμε εναν δικο μας κωδικα... Ευχαριστώ για το ενδιαφερον σου
 
Συγνώμη Ελισάβετ που δεν είδα το ερώτημά σου, ναι για μένα εκείνα τα κόκκινα - κίτρινα προϊόντα, ιδιαίτερα σε κάτι φουλαρισμένες ταΐστρες είναι υπεύθυνα για τον θάνατο πολλών πουλιών. Είναι σαν να ταΐζεις καθημερινά ένα παιδί μια τούρτα και μάλιστα πολύ νόστιμη, άντε μετά να μην πάθει κάτι. Πολλοί φίλοι τα βάζουν στα πουλιά τους! Λυπήθηκα για τον μικρό σου φίλο.
 
Συγνώμη Ελισάβετ που δεν είδα το ερώτημά σου, ναι για μένα εκείνα τα κόκκινα - κίτρινα προϊόντα, ιδιαίτερα σε κάτι φουλαρισμένες ταΐστρες είναι υπεύθυνα για τον θάνατο πολλών πουλιών. Είναι σαν να ταΐζεις καθημερινά ένα παιδί μια τούρτα και μάλιστα πολύ νόστιμη, άντε μετά να μην πάθει κάτι. Πολλοί φίλοι τα βάζουν στα πουλιά τους! Λυπήθηκα για τον μικρό σου φίλο.


τι να πω, αγορασα κιτρινη κ κοκκινη συσκευασμενες... Τι να πω.. Δεν ξερω
 
Κρίμα. Από τις φωτογραφίες φαίνεται πανέμορφο πουλάκι. Και εγώ στο δικό μου φυλλάδια του LIDL του έβαζα και δεν έιχε πάθει τίποτα. Και μάλιστα έκοβε κοματάκια κάποιες φορές.Αυτό για παιχνίδι το κάνουνε;
 
Ναι κόβουνε το χαρτάκι κομματάκια και παίζουνε. Τι να κάνουν και αυτά :) κάπως πρέπει να ψυχαγωγηθούν.
 
Back
Top