Ασθένειες Είναι άρρωστο το parrotlet μου ή είναι έτσι λόγω αλλαγής φτερών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marialok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τελικά έχει ένα μικρό κάταγμα στο φτερό της και την πονάει αλλά δεν μπορεί να μπει νάρθηκας..είπε ότι θα επουλώσει μόνο του..και μου έγραψε μια αντιβίωση για έξι μέρες enroxyn
 
Σας ευχαριστώ πολύ
[automerge]1670069272[/automerge]
Ήρθα Καλαμάτα σήμερα το πρωί πηγα σε έναν Παπαδόπουλο πολύ καλός
[automerge]1670069319[/automerge]
Θα έρθω Αθήνα την Δευτέρα όποτε μπροει να κοιτάξω και κανέναν άλλο πτηνιατρο για να είμαι σίγουρη ότι θα είναι εντάξει
 
@vasdav21 μην βιαστείς να πας σε άλλον. Ακολούθησε αυτή την θεραπεία και αν σε έξι μέρες δεν είναι εντάξει τότε πήγαινε σε άλλον, ή αν τις επόμενες ημέρες παρατηρήσεις απότομη πτώση της υγείας του. Πάντως εδώ φαίνεται να έγινε μια πιστευτή διάγνωση σε αντίθεση με την πρώτη περίπτωση κτηνιάτρου
 
Το να του δωσω ασπιρίνη στο νερό για τον πόνο δεν είναι καλή ιδέα σε συνδυασμό με την αντιβίωση εε ;
 
Δεν σου πρότεινε κάτι αφού είδε ότι πονάει; Όπως κ ναχει καλύτερα μην παίρνεις πρωτοβουλίες σε φάρμακα. Επικοινώνησε με τον πτηνιατρο να σου πει.
 
Δεν δίνεις από μονη σου φάρμακα και η ασπιρίνη δεν είναι κατάλληλη για τα πτηνά.
Υπάρχουν άλλα κατάλληλα αναλγητικά.

Επειδή αναφέρθηκε στην αρχή του θέματος, δεν μπορεί η πρερορροια να φέρει σε τέτοια κατάσταση ένα πτηνό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
C8B5497B-06CA-4B77-BE8E-3D43CE5FD380.webp
Κοιμάται όλη μέρα ψιλοτρεμει και μισοκλεινει μάτια τι να κάνω; Λέτε να έχει κάτι πολύ σοβαρό ;
[automerge]1670422155[/automerge]
E17F0DE2-760A-4648-B6E9-3BFD9DDD5DE5.webpΗ κοτσιλια είναι έτσι
 
Αν υποθέσουμε ότι το μόνο πρόβλημα είναι στη φτερούγα,τότε αυτό που περιγράφεις θα λέγαμε ότι οφείλεται σε πόνο.
 
Back
Top