Γενικά Είναι αρσενικός ή θηλυκός ο παπαγάλος της εικόνας;

mixalis20032015

PB New Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2015
Μηνύματα
75
Πόλη
Ελευσίνα
Γειά σας θα ήθελα να μου πείτε αν ο παπαγάλος της εικόνας είναι η αρσενικό ή θυληκο
papagalos-kokatil_90684_3.jpg
 
Όχι δεν είναι δικός μου μου τον δίνει ένας κύριος μου μου είπε ότι έιναι αρσενικός αλλά για σιγουριά σας ρωτάω
 
Κι εγώ νομίζω πως είναι αρσενικό αλλά είναι μετάλλαξη απ'οτι βλέπω άρα δεν ορκίζομαι. @Marilenaki τι λες;
 
Ναι αλλά μένει Σέρρες και δεν ξέρει αμα μπορεί να μου τον στείλει ταχυδρομικώς έτσι άμα μου πει όχι μα έχω και μια δεύτερη επιλογή αλλά λέει ότι έιναι 5 μηνών εσείς το βλέπετε για 5 μηνών;
 
δεν ξέρει αμα μπορεί να μου τον στείλει ταχυδρομικώς
Τι είναι για να στο στείλει ταχυδρομικώς; Γράμμα; Αν είναι δυνατόν.. Ζωάκι είναι και δεν μπορεί να ταξιδέψει μόνο του τόσες ώρες.. ή θα πας εσύ από κει να το πάρεις εσύ και να δεις σε τι συνθήκες μεγάλωσε ή θα βρεις έναν εκτροφέα στην Αθήνα..
 
Έτσι μου είπε δεν έχω βρει άλλον εκτροφεα που να έχει τέτοιο κοκατιλ και σε αυτήν τη τιμη
 
Μιχαλη, αν δεν ειναι ο εκτροφεας σε αποσταση τετοια,ωστε να μπορεις να πας και να δεις μονος, οπως προειπε και η Αλικη, μην ασχολεισαι καθολου.
Βρες κατι πλησιεστερο, να εισαι σιγουρος...

Η τιμη πολλες φορες ειναι σημαντικη, αλλα και καποιες αλλες φορες οχι.
Ο καθενας αξιολογει την εκτροφη του οπως θελει.
Ψαξε και μην βιαζεσαι πανω απο ολα...
Ειναι προτιμοτερο να δωσεις καποια παραπανω χρηματα σε αυτη τη περιπτωση, προκειμενου να αγορασεις απο καποιον νοικοκυρη εκτροφεα, πουλακι υγιεστατο!
Και να εχετε και καποια επικοινωνια, για οτι χρειαστεις στο μελλον.
Γι αυτο ειπαμε, να πας και να δεις...
 
Παιδιά έχω ψάξει Πάρα πολύ αλλά έχω βρει μόνο αυτόν μου το δίνει 40 ευρώ ημερο γτ και γω τόσα μπορώ αν κάποιος μπορεί να μου δώσει ένα αρσενικό κοκατιλ ημερο μέχρι 40 ευρώ ας μου πει σε παρακαλώ
 
Παιδιά έχω ψάξει Πάρα πολύ αλλά έχω βρει μόνο αυτόν μου το δίνει 40 ευρώ ημερο γτ και γω τόσα μπορώ αν κάποιος μπορεί να μου δώσει ένα αρσενικό κοκατιλ ημερο μέχρι 40 ευρώ ας μου πει σε παρακαλώ
Μιχάλη αφού είναι 40 ευρώ (θεωρώ πως είναι πολύ χαμηλή η τιμή ) πήγαινε με τους γονείς σου οδικώς να δείτε και τις Σέρρες και να δείτε που μεγάλωσε το μικρό και να το πάρετε σπίτι σας.. Μην πάρεις γουρούνι στο σακί... Μπορεί να σου βγει οικονομικά, αλλά μετά θα το πληρώσεις πολύ ακριβά!
 
Καταλαβαίνω τι λέτε τότε θα το αφήσω μιας και δεν μπορούμε να πάμε Σέρρες.. Ξέρετε ποιον που να έχει κοκατιλ ημέρα και να τα πουλάει θα με βοηθάτε πάρα πολύ αν μου λέγατε
 
Ψαξε στην Χρυση Ευκαιρια ή κανε μια αγγελια εδω στο φορουμ (ο τιτλος δεν αντιστοιχει πια στο θεμα αν μπορειτε αλλαξτε τον)
 
Το site χρυσή ευκαιρία το έχω κάψει από την αναζήτηση 😀 θα ανοίξω ένα καινούργιο θέμα μήπως και υπάρχει κάποιος εκτροφεας τι τίτλο όμως θα βάλω;
 
τι τίτλο όμως θα βάλω;
Τον τίτλο που θα αντιπροσωπεύει καλύτερα την ερώτηση που πρόκειται να κάνεις. Το θέμα πρέπει να δημοσιευθεί στο φόρουμ των αγγελιών αγοράς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Γειά σας θα ήθελα να μου πείτε αν ο παπαγάλος της εικόνας είναι η αρσενικό ή θυληκο
η μετάλλαξη ειναι Cinnamon και αν το πουλι ειναι 5 μηνων σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις το φυλο απο το φτερωμα του.
Ο εκτροφεας θα το καταλαβε οτι ειναι αρσενικο πιθανον απο το τραγούδι του.
το συγκεκριμενο στη φωτο δειχνει να φτιαχνει τωρα κιτρινη μασκα, οποτε ναι μιλαμε πιθανοτατα για αγορακι.. αλλα γυρω στους 8 μηνες.. Οπου τοτε ξεκιναει να βγαινει η μασκα (οχι 5 μηνων)
 
Back
Top