Γενικά Είναι ασφαλές να πάρω budgie ενός μήνα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anast1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anast1

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιουν 2021
Μηνύματα
77
Πόλη
Αθήνα
Σας έχω ζαλίσει με τις ερωτήσεις .. αλλά μέχρι να βρω budgie έχω περάσει απο τα 40 κύματα χαχα

βρήκα κάποιο που είναι 1 μηνών πληρως απογαλακτισμένο δλδ τρωει μόνο του..

Πιστεύεται θα είναι safe να το αγοράσω? ή να προτιμήσω κάποιο μεγαλύτερο σε ηλικία?
 
@anast1 καλησπέρα
είναι πολύ μικρό για να το πάρεις.
μπορείς να περιμένεις δύο μήνες ακόμα ή να βρεις κάποιο άλλο.
γιατί και αυτός που στο πουλάει στο μήνα απάνω δεν νομίζω πως είναι και ο καλύτερος εκτροφέας,πετσοπας,η ότι δηλώνει τέλος πάντων
 
@ΜΙΧΑΛΗΣ1989 σέυχαριστώ για την απάντηση και μένα μικρό μου φαίνεται για να έχει απογαλακτιστεί .. όμως δεν γνωρίζω καθόλου για αυτό σας ρωτάω
 
Ενός μηνός δεν γίνεται να τρώει αποκλειστικά μόνο του. Μάλλον είναι λίγο παραπάνω. Αν το πουλάκι όμως τρέφεται αποκλειστικά μόνο του σημαίνει ότι μπορεί να φύγει απο τον εκτροφέα. Απο 2 μηνών και πάνω είναι πιο ασφαλές και γι'αυτό και για εσένα.
 
Ναι, το πιο πιθανό είναι λίγο μεγαλύτερο ή ο εκτροφέας δεν λέει την αλήθεια για κάποιον λόγο. Αν το πουλάκι έχει δαχτυλίδι μπορείς να ζητήσεις φωτογραφία, υπάρχει εδώ κατάλογος του τι σημαίνει τι. Αν όχι, που είναι και το πιο πιθανό, θα ελεγα οτι ο άνθρωπος δεν είναι ο πιο αξιόπιστος, είτε γιατί δεν γνωρίζει ακριβώς ημερομηνία εκκόλαψης (πόσα πουλάκια να έχει για να μπερδευτεί) είτε γιατί δεν είναι ειλικρινής.
 
Back
Top