Διατροφή Είναι η σωστή αυγοτροφή της Easyyem που μου έστειλαν;

Η αυγοτροφη εχει ένα μικρο ποσοστο χρωστικης 2γρ ανα κιλο που είναι λιγη νομιζω για να αποδωσει καλα το κοκκινο γι' αυτό πρεπει να συνδιαστει και με καποιο σκευασμα χρωστικης.
Από την στιγμή που πήρες κόκκινη αυγοτροφή μην τα επιβαρύνεις κι άλλο με χρωστική. Πως κρίνεις ότι τα 2 γρ. είναι λίγο; Μια χαρά είναι!
 
Για ένα καλο οπτικα αποτέλεσμα συνηθως βαζουν 6-8 γρ χρωστικης ανα κιλο αυγοτροφης. Δεν είναι κανονας.
 
Μαλλον σου φαίνεται λαθος επειδη εχεις στο μυαλο σου την κοκκινη βιταμινη που ειναι εντονο κοκκινο σαν βαμενο.
Μια χαρα φαινεται αυτη γιατι και αλλες κοκκινες που εχω δει γνωστων εταιριων καπως ετσι ειναι περιπου.
Εσύ μπορεις κατα την αλλαγη πτερωματος μαζι με αυτη να δινεις και καροτο κλπ για καλυτερα αποτελεσμα :) (δεν ξερω αν θα κανει δουλεια, μια γνωμη λεω).
Βεβαια στο βιντεακι εδω μηπως φαινεται πιο κοκκινη;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ευχαριστω για το βιντεο δε το χα δει! Μοιααζει με τη δικια μου! Ναι την περιμενα πιο κοκκινη!
Παντως ο συγκεκριμένος στο βιντεο την κοκκινη αυγοτροφη την δινει σκετη.
Ενω στην ουδετερη προσθετε λιγη κοκκινη χρωστικη.
Οποτε μαλλον ειναι περιττο αλλα και ανθυγιεινο να προσθεσεις εξτρα χρωστικη :)
 
Να προσθέσω ως παθών πως εάν πάρεις ποτέ την ουδέτερη θα έχεις σαν δεύτερη σκέψη μήπως τελικά σου στείλαν την κίτρινη. Δια την εις άτοπον απαγωγή να το πάς,θα καταλάβεις πως δεν έχεις ούτε κίτρινη, ούτε λευκή, ούτε ουδέτερη.:)
Επίσης μετά την κατεργασία της ενδέχεται να κοκκινίσει και άλλο.
 
χαχα. Αυτο επαθα και γω.. Εχει κομματια σαν αυγο κροκο μεσα και δε ξερω αν κανει να το φανε τα καναρινια χρωματος.. αλλα η εταιρια ξερει καλυτερα.. Θα δωσω αυτη οταν ερθει η ωρα και ο θεος βοηθος
 
Δωστην αφοβα. Οταν την αναμειξεις με νερο θα γινει ποιο κοκκινη.Αν ανοιχτει εχει μια μυρωδια σαν μπανανα οποτε τα κιτρινα κοματακια ισως ειναι κατι για να την κανει ποιο ελκυστικη στα πουλια. Η ουδετερη που δουλευω εγω ειναι κιτρινη.
 
Back
Top