Γενικά Είναι καναρίνι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vana
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Vana

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2022
Μηνύματα
23
Πόλη
Αρκαδία
Βρε παιδια αυτον τον ομορφο τον πηρα απο καποιον που απειλουσε οτι θα παρει το αεροβολο να τον ακοτωσει γιατι κελαηδουσε παρα πολυ δυνατα και συνεχεια και τον ενοχλουσε κι ετσι απο σκυλομανα εγινα και καναρινομανα ξαφνικα αλλα αυτος εδω ειναι καναρινι? Μηπως ξερετε?
 

Συνημμένα

  • IMG_20220908_203118.webp
    IMG_20220908_203118.webp
    104,7 KB · Προβολές: 61
  • IMG_20220908_203124.webp
    IMG_20220908_203124.webp
    71,7 KB · Προβολές: 60
  • IMG_20220908_203223.webp
    IMG_20220908_203223.webp
    77 KB · Προβολές: 60
@Kostas Pyl παντως κελαηδαει οντως πολυ δυνατα συνεχεια και με πολλες φωνες απ οτι καταλαβαινω αν και δεν εχω ασχοληθεί με καναρινια απ οτι θυμαμαι απο τον μπαμπα μου που ειχε πολλα, βεβαια τωρα αλλαζει φτερακια κι εχει σταματησεινα κελαηδαει κραταει πολυ αυτο? Σε αντιθεση με αυτον που τον ειχε και ηθελε να τον πυροβολησει εμενα μου αρεσε πολυ οταν τον ακουγα!! Κραταει πολυ?
 
Βρε παιδια αυτον τον ομορφο τον πηρα απο καποιον που απειλουσε οτι θα παρει το αεροβολο να τον ακοτωσει γιατι κελαηδουσε παρα πολυ δυνατα και συνεχεια και τον ενοχλουσε κι ετσι απο σκυλομανα εγινα και καναρινομανα ξαφνικα αλλα αυτος εδω ειναι καναρινι? Μηπως ξερετε?
Δηλαδή αν ήταν μουγκό θα το κράταγε;
[automerge]1662662451[/automerge]
@Vana υπάρχουν άλλοι πιο έμπειροι να σου απαντήσουν σε αυτό. Από ότι ξέρω μέχρι τώρα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου αλλά μπορεί και λίγο παραπάνω .Δύο μήνες βαστάει περίπου. Αν δεν ήμουν καλός μαθητής διορθώστε με οι παλιοί.
 
@Akanthillis κοιτα κι εγω θα το ηθελα γιατι τωρα οπως ειπα αλλαζει φτερακια και δεν κελαηδαει και γι αυτο ρωτησα ποσο κραταει αυτο, μολις ομως ξαναρχισει θα ανεβασω βιντεακι!! 👍👍
 
@Vana ο νταης τύπος που τα βάζει με τα πουλάκια με το αεροβόλο, έχει άλλα πουλάκια;

Θα σου έλεγα να μην το έχεις στην κουζίνα. Είναι το χειρότερο μέρος σε ένα σπίτι εκτός βέβαια από το σπίτι του τύπου.
 
@Akanthillis αν μπορεις να μου πεις συνεχεια ανοιγει τα φτερα του σαν να θελει να πεταξει και σημερα τον παρατηρησα να ξυνεται και να τσιμπιεται σαν να ξεψειριζεται πρεπςι να του βαλω κατι? Εχουν ψειρες τα καναρινια η κατι τετοιο?
[automerge]1662663386[/automerge]
@Kostas Pyl φανταζομαι πως ναι αλλαδεν το ηθελε γιατι λεει οντως τον ενοχλουσε το πολυ κελαηδισμα του
 
@Akanthillis αν μπορεις να μου πεις συνεχεια ανοιγει τα φτερα του σαν να θελει να πεταξει και σημερα τον παρατηρησα να ξυνεται και να τσιμπιεται σαν να ξεψειριζεται πρεπςι να του βαλω κατι? Εχουν ψειρες τα καναρινια η κατι τετοιο?
[automerge]1662663386[/automerge]
@Kostas Pyl φανταζομαι πως ναι αλλαδεν το ηθελε γιατι λεει οντως τον ενοχλουσε το πολυ κελαηδισμα του
 
@MARY58 α οχι δεν το εχω στην κουζινα απλα το εβαλα εκςι το κλουβι για να βγαλω φ ωτο ο τυπακος ειναι σαλονατος και το πρωι ειναι εξω με θεα θαλασσα δεν κινδυνευει απο αρπακτικα οποτε ειναι οκ
 
Back
Top