Ασθένειες Εγκεφαλικό σε μπάτζι

Theodor 73

PB New Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2021
Μηνύματα
13
Πόλη
Βόλος
Καλησπέρα σας το ένα μου παπαγαλακι έπαθε εγκεφαλικό από ότι μου είπανε, ξέρει κάποιος κάτι? Το μπλέ δεξιά είναι.Το έχει πάθει και κάποιος άλλος?
 

Συνημμένα

  • 20220606_173918.webp
    20220606_173918.webp
    254,6 KB · Προβολές: 44
Καλησπέρα σας το ένα μου παπαγαλακι έπαθε εγκεφαλικό από ότι μου είπανε, ξέρει κάποιος κάτι? Το μπλέ δεξιά είναι.Το έχει πάθει και κάποιος άλλος?
Ένα lovebird μου πριν 3 4 χρόνια, έπαιζα μαζί του ένα μεσημέρι, το βάζω στο κλουβί και μετά από 3λ απεβίωσε. Πήγα σε κτηνίατρο και μου είπε ότι έπαθε εγκεφαλικό. Δεν ξέρω τι να πω.
 
Μοιάζει για νευρολογικο πρόβλημα και ναι συμβαίνει δεν είναι κάτι καινούργιο δηλαδή. Το πουλάκι θέλει άμεσα πτηνίατρο μην το αφήσεις! Δες αυτά τα 2 βίντεο είναι ίδιο περιστατικό
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
,
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@HxC με έκανες κ έκλαψα. Ήταν πολύ συγκινητικό. Δόξα τω Θεώ είχε καλό τέλος.
@Theodor 73 μην τα παρατάς. Πήγαινε το σε πτηνιατρο κ εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά. Όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά. 🤞🤞🤞
 
Είναι άσχημη κατάσταση μακάρι να μην συμβεί σε κανέναν μας. Είναι το 3ο περιστατικο που βλέπω μέσα σε 10 μέρες. Φαντάζομαι ότι θα έχει να κάνει με την ζέστη.
 
Έχουν μεγάλη αντοχή στη ζέστη αυτό είναι σίγουρο. Εγώ το είπα από την άποψη ότι όλο το χειμώνα δεν είδα ούτε 1 περιστατικό και τώρα είδα 3 μεσα σε 10 μέρες. Ίσως να είναι και σύμπτωση!
 
@HxC δεν μπορεί να είναι σύμπτωση. Μπορεί να φταίει κ η υγρασία! Ποιος ξέρει. Ίσως εάν είναι πουλάκια από ντόπιους εκτροφείς να έχουν με την πάροδο των ετών εγκλιματιστεί στις δικές μας θερμοκρασίες κ η πολύ ζέστη τους να τους είναι ανυπόφορη. Όπως κ ναχει χρειάζεται διπλη προσοχή στα μικρούλια γιατί είναι όντως σπαρακτική κατάσταση.
 
Back
Top