Γενικά Ειναι κακό να εχουμε τα κλουβάκια εξω τέτοιο καιρο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mulan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Του το βάζεις μέσα στο κλουβί και δεν το δοκιμάζει καν; Ή θες να το δοκιμάσεις απο το χέρι σου;
Το κρεμαω στο κλουβι με μανταλακι ναι, και δεν πλησιαζει, μια φορα δοκιμασα με το χερι αλλα απομακρυνθηκε. Περιμενω να πλησιασει να φαει αλλα δεν...

Tα κοκατιλ δεν ειναι καναρινια που τα βγαζεις στο μπαλκονι και τα ''ξεχνας''. Θελουν συντροφια. Δεν ειναι θεμα κρυου -ζεστης.
Το ότι το βγαζω το πρωι στο μπαλκονι sarpijk δεν σημαινει οτι το ξεχνω! Του αρεσε αλλιως κατεφθειαν μεσα θα το ειχα. Τωρα με το κρυο αντε να το ειχα 3 ωρες. Κανεις δεν ειπε οτι ειναι σαν τα καναρινια!
 
Το κρεμαω στο κλουβι με μανταλακι ναι, και δεν πλησιαζει, μια φορα δοκιμασα με το χερι αλλα απομακρυνθηκε. Περιμενω να πλησιασει να φαει αλλα δεν...
μήπως βάζεις ένα ολόκληρο κλαδάκι και φοβάται λόγω μεγέθους; Στο λέω γιατί και τα δικά μου, παρόλο που τρελαίνονται για το κεχρί, αν δούνε ολόκληρο κλαδί φοβούνται.. Κόψε ένα μικρό κομματάκι και βάλε..
 
μήπως βάζεις ένα ολόκληρο κλαδάκι και φοβάται λόγω μεγέθους; Στο λέω γιατί και τα δικά μου, παρόλο που τρελαίνονται για το κεχρί, αν δούνε ολόκληρο κλαδί φοβούνται.. Κόψε ένα μικρό κομματάκι και βάλε..
@Kalishi δες λιγο το βιντεακι να μου πεις για το κλαδακι, το εχω κρεμασμενο φαινεται!
 
τώρα το πρόσεξα! το θαύμαζα που τραγουδούσε! Ναι καλυτερα κοψε ένα κομματι πιο μκρό! Και γω όταν το είχα βάλει ετσι αρχικά τρομαξαν!
 
Οσον για το οτι είναι ησυχος μέσα στο σπίτι και δραστήριος εξω: Το σπίτι έχει καθόλου ζωντάνια; (τηλεοραση μουσικη συζητησεις κλπ) Από προσωπική εμπειρία με τον δικό μου στο λέω, οταν επικρατεί ησυχια στο σπίτι είναι πολύ ησυχος, μολις ανοιξεις τηλεοραση ραδιο η μιλας δυνατα αρχιζει τους μονολόγους του😛
 
Back
Top