Γενικά Ειναι οντως θηλυκο η Κίρκη;

Ιιιι κασέτα για να μιλήσει το πουλι; Απαπαπα... είναι σαν να βάζεις στο παιδί σου να ακούσει παραμύθι απο κασέτα...χάνεται η μαγεία...η επαφή.. Το συναίσθημα..Λοιπόν νομίζω οτι πρέπει να αλλάξεις τακτική... Να ερθετε πιο κοντά... Να τον/την κρατάς στο δάκτυλο σου απέναντι από το πρόσωπό σου και να του/της μιλας... Μικρες δισυλλαβες επαναλαμβανομενες λέξεις. Σαν να έχεις απέναντι σου το μωρό σου... Με τρυφερότητα στοργή και... Μην ξεχνάς πως είναι καλύτερα να περνάς λίγο ποιοτικο χρόνο μαζί του πάρα ποσοτικό χρόνο χωρίς σωστή επαφή...
 
Πιστεύω περνάω πολύ ποιοτικό χρόνο μαζί της/του λατρεύει να ακούει τραγουδια και σε συγκεκριμένα χορευει (ηθελα να ανεβασω βιντεο παλια αλλα δεν βρηκα πως) τρώει 2 φορές την ημέρα στις 8 το πρωι μόλις ξυπνάει και στις 5 ή 7:30 το απόγευμα. Την ηχογράφηση απλός την βάζω όποτε δεν έχω καταφέρει να σηκωθω απ το κρεβάτι ή βαριέμαι να μιλησω εκείνη την ώρα (εκπαιδευση καθε μέρα ιδια ωρα γυρω στις 9 με 10 το πρωι γιορτες είναι ολο και θα σηκωθεις πιο αργα..)
Κάτι από σημερα.. μπορεί να μην ανεβαίνει στο χέρι μου ακομα οταν είναι έξω απο το κλουβί αλλα πιστεύω πως αυτο είναι προοδος
 

Συνημμένα

  • 12421693_10208490649928692_1935974411_n.webp
    12421693_10208490649928692_1935974411_n.webp
    31,8 KB · Προβολές: 41
Πολύ καλά κάνεις και μπράβο! Κάθε μέρα να αυξάνεις σταδιακα τον ποιοτικό χρόνο επαφής και θα τα πάτε περίφημα!

Απο την οπτική γωνία που τράβηξες την νεα φωτογραφία βλέπω το ρουθούνι του να μπλεδιζει εκτός αν πρόκειται για
Παιχνιδισμα του φακού. Αλήθεια το πήγες στο γιατρό να σου πει την γνώμη του ή να αρχίσουμε τα στοιχήματα;

Να σου πω την αμαρτία μου απο την συμπεριφορά του για αρσενικό το κοβω... Τα αρσενικά έχουν πιο ηρεμη προσωπικοτητα και είναι πιο δεκτικα στην εκπαίδευση. Έχουν πολύ αδυναμο τσιμπημα με το ράμφος σε αντίθεση με τα θηλυκά που μπορεί να σου κοψουν κομμάτι... Παρατήρησε και αυτό το σημάδι και περιμένουμε τα νεα του ειδικού.
 
Πολύ καλά κάνεις και μπράβο! Κάθε μέρα να αυξάνεις σταδιακα τον ποιοτικό χρόνο επαφής και θα τα πάτε περίφημα!

Απο την οπτική γωνία που τράβηξες την νεα φωτογραφία βλέπω το ρουθούνι του να μπλεδιζει εκτός αν πρόκειται για
Παιχνιδισμα του φακού. Αλήθεια το πήγες στο γιατρό να σου πει την γνώμη του ή να αρχίσουμε τα στοιχήματα;

Να σου πω την αμαρτία μου απο την συμπεριφορά του για αρσενικό το κοβω... Τα αρσενικά έχουν πιο ηρεμη προσωπικοτητα και είναι πιο δεκτικα στην εκπαίδευση. Έχουν πολύ αδυναμο τσιμπημα με το ράμφος σε αντίθεση με τα θηλυκά που μπορεί να σου κοψουν κομμάτι... Παρατήρησε και αυτό το σημάδι και περιμένουμε τα νεα του ειδικού.
Ακριβώς γι αυτό το λόγο (αδυναμο τσίμπημα που το δίαβασα το πρωι στα χαρακτηριστικά αρσενικου) έχω σχεδόν πειστεί πως είναι αρσενικο. Το αστείο είναι πως ήθελα αρσενικό αλλά και τα 2 παπαγαλάκια που μου έκανα κλικ ήταν θυληκά μου είπαν. Πηγα σήμερα αλλά ο κτηνίατρος είχε φύγει θα παω αύριο το πρωί πάλι μην το βγάζω τωρα στο κρυο. Σήμερα πριν λίγο είχα μεγάλη πρόοδο! άφησε για λιγο την μπάρα και ανέβηκε στον ώμο στο πόδι και στο χέρι μου! (είχα βάλει αντιστοιχα την μπαρα σε αυτά τα σημεια επιτηδες)
 
Βγάλε άλλη μία φωτογραφία αύριο το πρωί να το φωτίζει ο ήλιος και εστίασε στον χαλινό.
Αν η συμπεριφορά είναι ήπια και συνεργάσιμη, μπορεί να είναι αρσενικό.
 
Οχι το ονομα του ειναι Michael ειναι ο μικρος μου Scofield στην αρχη που δραπετευε απο το κλουβι ειπα αχ αμα θα ταν αγορι ετσι θα το φωναζα
 
Back
Top