Αναπαραγωγή Ειναι το budgie μου πυρωμένο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Bilpapp01
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Bilpapp01

PB New Member
Εγγραφή
22 Φεβ 2022
Μηνύματα
45
Πόλη
Κορινθος
Καλημερα σας παιδια! Εδω και πολύ καιρο ο χαλινος της λορας μου ειχα χρωμα πολυ σκουρο καφε, μεσα σε δυο μερες εγινε ανοιχτο καφε. Σημαινει οτι βγαινει απο την αναπαραγωγικη περιοδο;
 
Σημαινει οτι βγαινει απο την αναπαραγωγικη περιοδο;
Ναι, το πιθανότερο είναι αυτό.
Το χαλινό των θηλυκών budgie συνήθως γίνεται σκούρο καφέ στην περίοδο αναπαραγωγής, και ανοιχτό καφέ όταν σιγά σιγά βγαίνουν από αυτή.
 
Καλημερα σας παιδια! Εδω και πολύ καιρο ο χαλινος της λορας μου ειχα χρωμα πολυ σκουρο καφε, μεσα σε δυο μερες εγινε ανοιχτο καφε. Σημαινει οτι βγαινει απο την αναπαραγωγικη περιοδο;
Ναι είναι.
 
@Bilpapp01
Βλέποντας τις προηγούμενες αναρτήσεις σου, είδα ότι έχεις ένα ζευγάρι budgie που η ηλικία τους δεν υπερβαίνει τους 9 μήνες.
Άρα η όποια σκέψη για αναπαραγωγή είναι λάθος.
Πιστεύω ότι θα πρέπει να βγει η φωλιά και στην θέση της να βάλεις παιχνίδια.
Την φωλιά από τον Οκτώβριο και μετά, εφόσον δείχνουν ότι θέλουν να ζευγαρώσουν.
 
Καλημερα σας παιδια! Εδω και πολύ καιρο ο χαλινος της λορας μου ειχα χρωμα πολυ σκουρο καφε, μεσα σε δυο μερες εγινε ανοιχτο καφε. Σημαινει οτι βγαινει απο την αναπαραγωγικη περιοδο;
Ναι ειναι έτοιμο και πυρωμενο.
@Vada Συμφωνώ μαζί σου πριν πολλά χρόνια που είχα ασχοληθεί με budgie το είχα παρατηρήσει.
 
Ναι ειναι έτοιμο και πυρωμενο.
@Vada Συμφωνώ μαζί σου πριν πολλά χρόνια που είχα ασχοληθεί με budgie το είχα παρατηρήσει.

To ανάποδο. ΔΕΝ είναι πια έτοιμο.

@Bilpapp01 Άσε το πουλάκι να ηρεμήσει προς το παρόν, απο το φθινόπωρο πάλι φωλιές όπως σου είπαν ήδη πιο πάνω.
 
Back
Top