Ασθένειες Εισπνεόμενη αγωγή φαρμάκου για τον παπαγάλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
... Και χθες πάντως όταν έπαιζε δεν φαινόταν πως υπήρχε πρόβλημα...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
, σε ηρεμία όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά...
 
... Και χθες πάντως όταν έπαιζε δεν φαινόταν πως υπήρχε πρόβλημα...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
, σε ηρεμία όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά...
Γλυκο μας μαριονι♥θα ειναι μια χαρα μην ανησυχεις σισακι μας εχει εσενα τον πιο καλο φυλακα αγγελο διπλα του
 
Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Ελενάκι! Κάνω ότι μπορώ, όπως θα έκανα και για ένα παιδί μου.. Έτσι νιώθω, αφού επέλεξα να ζει μαζί μας.
Το απόγευμα μίλησα με τον γιατρό για να του πω τα νεότερα. Μου είπε να συνεχίσω την αγωγή μέχρι να τον δω να γίνει εντελώς καλά και δυο μέρες παραπάνω.
 
Αφού εξελίσσεται καλα, οι λίγες μέρες ακόμη με υπομονή κι από τους δυο σας.. μόνο για καλό θα είναι.
Περαστικά κι αγύριστα τέτοια φαινόμενα.
Μια χαρά περνάει τα δεκάλεπτα στο μικρό κλουβάκι, περιποιείται (κλασικά) τα φτερά του και με παρακολουθεί που... Τον παρακολουθώ!:D
Βάζω το ξυπνητήρι στο τηλέφωνο να με ειδοποιεί για την ώρα, το έχει καταλάβει και όταν χτυπά περιμένει να τον βγάλω ο χρυσός μου! 😛
 
Άρα μιας που θα γίνει τελείως καλά (στέλνω θετική ενέργεια) μόλις τελειώσει η θεραπεία τέλος και τα φάρμακα και θα γίνει περδίκι το πάροτλετ! 😛 Μπράβο Μαριόνι είσαι πολύ δυνατός! :D
 
... μόλις τελειώσει η θεραπεία τέλος και τα φάρμακα και θα γίνει περδίκι το πάροτλετ! 😛 Μπράβο Μαριόνι είσαι πολύ δυνατός! :D
Μόνο εισπνοές κάνει πια, δεν παίρνει άλλα φάρμακα Αλικάκι μου εκτός του ψυχοφαρμάκου, το οποίο θα παίρνει για καιρό ακόμα (όπως αντιλαμβάνομαι).
 
Τι ομορφα που παιζει το αγορι μας!
Χαιρομαι παρα πολυ που ειναι καλυτερα και τον βλεπω ζωηρο γεματο περιεργεια.
Παντα υγεια να εχει Σισσυ μου και καποια στιγμη να μην χρειαζεται ουτε ψυχοφαρμακα!
 
Σκέφτηκα να εξετάσω και αλλιώς την αναπνοή του Μάριου δηλ...Χθες (και κάθε πρωί) το πρώτο που κάνω είναι να τον ''κλείσω'' στην σακούλα για εισπνοές και μετά ν΄αρχίσει τις δραστηριότητες του (χθεσινά βίντεο).
Σήμερα λοιπόν ''είπα'' ν΄αντιστρέψω το πρόγραμμα, ώστε να δω την ακριβή κατάσταση του όταν δεν έχει κάνει εισπνοή δηλ για αρκετές ώρες (12ωρο).
Αφού έκανε τον κομμωτή στη Λήδα...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
και έπαιξε μόνος...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
πήρε θέση για ξεκούραση...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
είχε διαφορά, δεν ήταν τόσο καλά όσο έδειχνε χθες μετά την εισπνοή.
Γενικά όμως έχει καλυτέρευση.
 
Έχουμε κ΄ένα-δυο παιχνιδάκια μέσα στο κλουβάκι για να περνά η ώρα...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πως ειναι σημερα το αγορακι μας;
Από την δύσπνοια σχεδόν καλά, μπορεί να είμαι κάπως υπερβολική και να είναι εντελώς καλά. Αυτό περιμένω να μου το πει με σιγουριά ο γιατρός, θα προσπαθήσω να πάμε αύριο. Ο συριγμός όμως στην αναπνοούλα του ακόμα επιμένει...
 
Αν καταφερεις να τον πας στο γιατρο να μας γραψεις αμεσως νεα του (αν και δεν εχω αμφιβολια γι αυτο).
Ευχομαι να περασει και ο συριγμος και να αναπνεει ηρεμα το αγορακι μας!
 
Α ρε Σισσυ. Αχ. Σχολειο εχεις γινει για ολους μας.

Ευχομαι πραγματικα ολοψυχα να το ξεπερασετε εντελως, και με το καλο να ξεπερασει ολα του τα προβληματα το Μαριονι.
 
Βάλαμε τα ''χειμερινά μας'' (παγωνιά έκανε σήμερα) και ξεκινήσαμε για τον γιατρό...
(κλειστήκαμε για 40 λεπτά στο ανσανσέρ 🙄 μιλούσαμε όμως ο ένας στον άλλο και πέρασε η ώρα μέχρι να μας απεγκλωβίσουν 😉 )...

tinypic-no-longer-available.jpg

Ο γιατρός τον εξέτασε λεπτομερώς και για τον θυρεοειδή του (@maria p ), δεν βρήκε να έχει το παραμικρό πρόβλημα.
Μου συνέστησε να συνεχίσω την θεραπεία μέχρι να τελειώσει όλο το διάλυμα που μου έδωσε. Ο Μαριούλης θα συνεχίσει να κάνει εισπνοές 2 φορές την ημέρα.
Μου είχε μπει η ιδέα και ρώτησα τον γιατρό μήπως έχει ταχυπαλμία...
Όχι μου απάντησε, ταχύπνοια έχει...
Δείτε την διαφορά σε σχέση με τη Λήδα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top