Γενικά Εκτροφή εντομοφάγων πουλιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jimmyK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποιός είναι ο εκτροφέας;
Γιαννη δε ξερω αν κανει να μπει το ονομα του εδω. Αν κανεις μια βολτα στο facebook σε γνωστη σελιδα θα τον βρεις.

Jimmy δεν ξερω αν το αηδονι αντεχει τον χειμωνα μας
 
@tasioskis @ζιζι αντεχουν, βεβαια θελουν την καταλληλη φροντιδα, πχ το αηδονι να μην εχει θεματα με αερα και απευθειας εκθεση σε αντιξωα καιρικα φαινομενα, ο κοκκινολαιμης οχι σε εκθεση στον ηλιο και σε δροσερο σημειο, εξαλλου κοκκινολαιμηδες εχουμε ολον τον χρονο στην Ελλαδα, δεν ειναι μεταναστευτηκα. @tasioskis @ianos εχει δικιο ο @Stavros , καλυτερα να μην αναφερουμε ονοματα, εκτηθεται και η κοινοτητα μας.
 
Πάντως τα συγκεκριμένα δύο άτομα που έχουν την σελίδα, έχουν όντως δαχτυλιδωμενες καρδερίνες και βίντεο με φωλιές που κλωσσανε καρδερίνες. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν είναι πιασμένα.
Κατά τον 15Αύγουστο θα τους επισκεφτώ να διαπιστώσω τι και πως μιας και τους έχω προσεγγίσει μέσω μνμτων.
Απλά πολλά ζευγάρια είναι σε μεγάλες κλούβες με ότι αυτό συνεπάγεται για την μετέπειτα πορεία του ζευγαριού που θα επιλέξεις.
 
Πάντως τα συγκεκριμένα δύο άτομα που έχουν την σελίδα, έχουν όντως δαχτυλιδωμενες καρδερίνες και βίντεο με φωλιές που κλωσσανε καρδερίνες. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν είναι πιασμένα.
Κατά τον 15Αύγουστο θα τους επισκεφτώ να διαπιστώσω τι και πως μιας και τους έχω προσεγγίσει μέσω μνμτων.
Απλά πολλά ζευγάρια είναι σε μεγάλες κλούβες με ότι αυτό συνεπάγεται για την μετέπειτα πορεία του ζευγαριού που θα επιλέξεις.

δεν ξερω αν λεμε για τον ιδιο, αλλα εχει βιντεακια και απο πιασμενες καρδερινες, και μαλιστα ενα απο τα τελευταια βιντεο εδεις πιασμενο αηδονι και ελεγε προλαβετε γιατι σε λιγο φευγουν.
 
Back
Top