Γενικά Εκτροφεας

Dimitris12345678910

PB New Member
Εγγραφή
7 Δεκ 2013
Μηνύματα
30
😎Εαν θελει κανεις κανενα παπαγαλο οτι ειδους και να ειναι ας μου το πει...
Εχω βρει εως τωρα 3 διαφορετικους εκτροφεες😎
 
Όποιος θέλει κατι σε ένα φόρουμ, ρωτάει. Διαφορετικά, οι προσφορές γίνονται στις αγγελίες.
 
Δεν καταλαβα τι προσφερεις.. Παπαγαλους; Αν ειναι ετσι εχω 2 παραγγελιες να σου κανω. 😛
:D
 
great green macaw κανει 2000 και η cacatua galerita 1700

Δεν ειναι δικα μου απο εκτρωφεα σου λεω ...



Αν θες εχει κακατουα gallah απο 550 το μωρο και 590 ο ενηληκας
 
Δημητρη, σε πειραζα σαφως διοτι με τον τροπο που γραφεις τα θεματα στο φορουμ δεν κανεις ξεκαθαρο τι ρωτας και τι εννοεις πολλες φορες... Δηλαδη ολες. :) Δεν μπορουμε ολοι να καταλαβαινουμε τι σκεφτεσαι οταν δεν γραφεις αναλυτικα τη σκεψη σου. Γραφεις στις πληροφοριες σου οτι εχεις αναμεσα στα πιο κοινα ειδη παπαγαλων και macaw. Αληθευει; Τι εμπειριες εχεις απο εκτροφη παπαγαλων;

Γραψες μας σε παρακαλω και την ηλικια σου ωστε να ξερουμε με ποιον μιλαμε. :) Εαν εισαι ανηλικος πιστευω πως το σωστοτερο ειναι να ψαχτουν και να σε καθοδηγησουν οι κηδεμονες σου σχετικα με την εκτροφη πουλιων αφου στην ουσια αυτοι θα πληρωσουν και θα αναλαβουν την ευθυνη τους. 😉
 
Oπα, οπα, οπα,
Κατσε...,



Καταρχήν είμαι 12-13 ετών...
Απο 7 ετών έχω αρχίσει τα ψαξήματα των ζωων, στο internet...
Ξερω τα παντα για τους παπαγαλους λοιπον;



Τι αλλο θες;
 
δημητρη μην εισαι παρορμητικος
δες πρωτα τι εσυ θες και αν μπορεις με τον χρονο που εχεις και τις γνωσεις να ανταποκριθεις στις απαιτησεις των παπαγαλων
 
Oπα, οπα, οπα,
Κατσε...,



Καταρχήν είμαι 12-13 ετών...
Απο 7 ετών έχω αρχίσει τα ψαξήματα των ζωων, στο internet...
Ξερω τα παντα για τους παπαγαλους λοιπον;



Τι αλλο θες;
Δημητρη, ενα παιδακι 7 ετων πηγαινει στην πρωτη αντε δευτερα δημοτικου και δεν ξερει ουτε να γραψει, οχι να ψαχνει σωστες πληροφοριες στο διαδικτυο για την αποκτηση και την φροντιδα ζωων, μαλιστα τοσο ιδιαιτερων οσο ειναι οι παπαγαλοι. Καλο θα ειναι να ψαξουν και οι γονεις σου μιας κι αυτοι θα διαθεσουν τα χρηματα τους αν συμφωνησουν να αποκτησετε εναν παπαγαλο. Εισαι ακομη λιγο μικρος για να παιρνεις τετοιες αποφασεις οπως και να αναλαβεις αποκλειστικα εσυ ενα τετοιο πουλι οπως το ζακο που ανεφερες για παραδειγμα. Καλα κανεις και διαβαζεις και ψαχνεσαι οπως λες διοτι ετσι θα ενημερωθεις σωστα για να εισαι ετοιμος οταν ερθει η ωρα να αποκτησεις το πουλακι που θα εχεις επιθυμησει μετα απο την ερευνα σου και θα εισαι κι ετοιμος να αναλαβεις και τις πολλες υποχρεωσεις που εχει. :)

Ως τοτε εχε τα ματια σου και τα αυτια σου ανοιχτα και διαβαζε και συγκεντρωνε πληροφοριες. 😉
 
Εχω επικοινωνησα μολις τωρα και θα αποκτησω ενα ζευγαρι μακαο αρα :D
 
καλημέρα, να σου ζήσουν! Για πες μας λεπτομέρειες, πόσο κοστίζουν και από που τους πήρες; θα πας να τους πάρεις ο ίδιος με τους γονείς σου και θα τους δεις πριν δώσεις τα χρήματα;
Δεν ρωτάω από αδιακρισία αλλά όπως καταλαβαίνεις, όταν ένα νέο παιδί ετοιμάζεται να ξοδέψει πολλά χρήματα και εμείς ως μεγάλοι είμαστε μάρτυρες αυτών των κινήσεων, πρέπει να βοηθήσουμε και να σε προστατέψουμε από την περίπτωση να σε ξεγελάσει κάποιος. Πολύ μεγαλύτεροι άνθρωποι έχουν πέσει θύματα επιτήδειων επειδή είναι καλόπιστοι.
Αν οι γονείς σου δεν έχουν αντίρρηση για τον θόρυβο όσα άλλα σημαίνει να τα έχεις σπίτι και δέχονται να πάρεις αυτά τα πανέμορφα πουλιά, με το καλό να τα πάρετε.
Όμως θέλει προσοχή και εφ' όσον μοιράζεσαι μαζί μας την χαρά σου, δώσε μας και άλλες λεπτομέρειες για να βοηθήσουμε να γίνει η δουλειά σου με ασφάλεια.
 
αν εκεί που ψάχνεις βρεις τις παντόφλες μου, άσε μου ένα μήνυμα πλζ :D
(μόνο καλαμπούρι θεωρώ ότι κάνεις! Χρόνια πολλά! 😛 )
 
Back
Top