Γενικά Ενας ουρανος στο σπιτι μου

Εγγραφή
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
616
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
ενα κουκλακι μπατζακι μεγαλωνει και αλλο την οικογενεια των παπαγαλων μου, πραγματικα με το γαλαζιο του ουρανου στο σωματακι του ειναι κουκλος, ειναι ο σαφραν!
εχει καταπληκτικο σφυριγμα μελοδικοτατο κ ειναι πολυ ημερος αφου απο τις πρωτες ωρες του εδωσα μαρουλι κ ηρθε κ εκατσε για λιγα δευτερολεπτα στο χερι μου κ το τσιμπαγε.
ενα μεγαλο ευχαριστω στην μαμα του την τζωρτζινα που μου εμπιστευτηκε με ολη της την καρδια ενα απο τα παιδακια της
αυτος λοιπον ειναι ο σαφραν! 🙂
 

Συνημμένα

  • safran!!! 002.webp
    safran!!! 002.webp
    42 KB · Προβολές: 168
  • safran!!! 006.webp
    safran!!! 006.webp
    50,5 KB · Προβολές: 152
  • safran!!! 008.webp
    safran!!! 008.webp
    44,6 KB · Προβολές: 134
  • safran!!! 009.webp
    safran!!! 009.webp
    38,9 KB · Προβολές: 147
  • safran!!! 012.webp
    safran!!! 012.webp
    42,8 KB · Προβολές: 117
πολυ ωραιος ειναι να το χαιρεσαι!
μπραβο στην Τζωρτζινα!
 
Πανέμορφος ο Σαφράν! Φτου, σκόρδα! Η χαζογιαγιά η Τζωρτζίνα πρέπει να είναι πολύ περήφανη!
 
κουκλί να το χαίρεσαι!
(παρεπιπτόντως πολύ καλά τα ξύλα που πατάει, μόνη τα φτιάχνεις;)
 
Καλε τι κουκλι ειναι αυτο για τσιμπηματακια!

Καλοριζικο το καινουριο μελος!

Αντε βρε να τα εκατοστησεις!
Εμενα δεν κοροιδευες;😀

Μπραβο στην Τζωρτζινα για την επιλογη της!
 
Ειμαι πολύ χαρούμενη που ένα απο τα μωρακια μου υιοθετηθηκε απο ένα τοσο γλυκο, τρυφερο και δοτικό πλάσμα σαν την Βασιλική! Ολα τα πουλάκια πηγαν σε καλά χέρια, αλλά είμαι σίγουρη οτι ο Σαφραν θα είναι πασάς!

Πιστευω οτι θα κανουν πολύ καλη παρέα με την Τρουφιτσα η οποία είναι αξιολάτρευτη και την Τινκλ μιας και διαπιστωσα οτι το νεο πουλάκι προσαρμοστηκε σχεδον αμεσως στον νεο, πανεμορφο περιβάλλον του.

Βασιλικη και εγω σε ευχαριστω πολύ για όλα!
 
Καταπληκτικος ο Σαφραν. Να τον χαιρεσαι! Ενα μπραβο στην Τζωρτζινα που τον μεγαλωσε με αγαπη!
 
Βασιλικη να σου ζησει. Μπραβο και στην Τζωρτζινα

Ετσι πασα θα εχεις και το δικο μου μικρο ετσι;😛
 
Πολύ γλυκούλης ο Σαφράν, με το χρώμα του ουρανού & της θάλασσας! Καλορίζικο, συγχαρητήρια & στη Georgina που το μεγάλωσε & του εξασφάλισε ένα περιβάλλον όλο αγάπη!
 
παιδακια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ. Τζωρτζινακι μου δεν εχω λογια με κανεις κ ντρεπομαι
τις πατηθρες τις πιο πολλες τις φτιαχνω μονη μου.φωτη ενοειτε οτι θα το εχω πασα τουλαχιστον θα κανω οτι περναει απο το χερι μου
 
Παμελα μου ειναι κουκλι να το χαιρεσαι!
Θα συμφωνησω με το αδερφακι μου, εμας κοροιδευες αλλα και εσυ δεν πας πισω 😛
Μπραβο Τζωρτζινα για την επιλογη σου, ο Σαφραν ειναι πανεμορφος!
Και επι την ευκαιρια το ονομα ποια απο τις δυο το εβγαλε; Πολυ χαριτωμενο :D
 
Mπραβο στην Τζωρτζινα πρωτον γιατι ανεθρεψε τοσο ομορφα μπατζακια και δευτερον γιατι επελεξε σωστους ανθρωπους για να τα υιοθετησουν.
Να το χαιρεσαι Βασιλικη! Ειναι πολυ ομορφος ο Σαφραν!
 
Παμελα μου ειναι κουκλι να το χαιρεσαι!
Θα συμφωνησω με το αδερφακι μου, εμας κοροιδευες αλλα και εσυ δεν πας πισω 😛
Μπραβο Τζωρτζινα για την επιλογη σου, ο Σαφραν ειναι πανεμορφος!
Και επι την ευκαιρια το ονομα ποια απο τις δυο το εβγαλε; Πολυ χαριτωμενο :D
τι να κανω βρε κοριτσουδια μου; δεν μπορω να αντισταθω σε αυτες τις φατσουλες.
το ονομα εγω το εβγαλα μου αρεσουν τα μπαχαρια κ τα αρωματα γι αυτο εγινε σαφραν ο νεαρος ο οποιος σημερα ειναι απο το πρωι στο μπαλκονι κ πεταριζει συνεχεια απο την χαρα του
μπορω να πω οτι εξικιωθηκε αμεσος με τον καινουριο περιβαλον αφου τρωει πινει κ φωναζει στα αλλα πουλια κανονικοτατα κ οταν παω κοντα του κ του μιλαω δεν απομακρινετε
 
Αχ εννοειτε, πως να αντισταθεις!
Πολυ χαιρομαι, το καλο μου ειναι χαρουμενο που εγινες η καινουργια του μαμα 😛
 
Είναι πανέμορφο το καινούριο σου μπατζάκι... Τι φατσούλα είναι αυτή... Σκέτη γλύκα... Όπως προείπαν και οι υπόλοιποι η Τζωρτζίνα έκανε πολύ καλή επιλογή που το έδωσε σε εσένα... Θα είναι πολύ ευτυχισμένο με τόσο καλή μαμά! 🙂
 
να το χαιρεσαι ειναι υπεροχο! Πολλα χρονια μαζι ευχομαι με ωραιες στιγμες!

τζωρτζινα εσυ να το καμαρωνεις στη νεα του οικογενεια και να περνεις χαρα απο την χαρα που εδωσες!
 
Back
Top