Γενικά Ενας ουρανος στο σπιτι μου

Καλοριζικος και παντα γερος ο Σαφραν! Τυχερο πουλακι!:Big Grin:θα εχει την συντροφια της Τρουφας και της Τινκ, θα παιζει στο τρουφαπαρκ... Ποιος την χαρη του! Μπραβο Georgina για την επιλογη της Βασιλικης ως νεας μαμας του μικρου
 
ειναι οντως ενα πολυ γλυκο μπατζακι και πολυ ομορφο στα χρωματα του! Να το χαιρεσαι!
 
ο σαφρανακος σημερα παραεξικιωθηκε κ μου κανει κατι παραξενους ηχους σαν να με κραζει εχει παρα πολυ γελιο, αλλα για πεστε μου βρε παιδια την γνωμη σας το βλεπετε ολοι για αγορακι η μπορει να μας βγει κ κοπελα; οχι οτι με νιαζει αλλα θελω να του παρω το αλλο του μισο αργοτερα να ξερω για τι θα ψαχνω, μην ειναι μονο του το παιδι



ααα ξεχασα ο σαφραν ειναι 3 μηνων
 
εγω την βλεπω για θυλικια..συνηθως τα μικρα θυλικα μπατζι εχουν μπλε χαλινο!
 
αν ειναι τριων μηνων και εγω για θηλυκο το κοβω. Γαλαζιος με ασπρο γυρο αποτα ρουθουνακια...

βεβαια σιγουρη ακομα δεν μπορεις να εισαι...
 
δεν νομιζω πως εχουν σχεση τα ποδια με το φυλο, αλλα με το χρωμα των φτερων...
 
Εγω εχω καταλαβει απο δικια μου εμπειρια οτι τα Budgie μπερδευουν!

Παραδειγμα:Θηλυκο που ειχα στην κατοχη μου 3 μηνων που πλεον ειναι σιγουρα θηλυκο, δεν ειχε ουτε ιχνος... Ποτέ γαλαζιο στον χαλινο του!

Κι οσο για τα ποδια μερικες φορες ισχυει αυτο ειδικα στα μπλε Budgie!
Τα αρσενικα εχω δει εχουν πιο σκουρα ποδια απο τα θηλυκα!
Αλλα κι αυτο μερικες φορες δεν ισχυει!

Γι αυτο λεω οτι ειναι μπερδεμα, μερικες φορες:Big Grin:
 
ο σαφρανακος ειναι πολυ αγριο μωρο δεν στεκετε αφου ουτε μια εβδομαδα δεν ειμαστε μαζι κ αυτος ανεβαινει στο χερι μου κ κοιματε κι ολας! Ο αφασιας μου! 🙂
 

Συνημμένα

  • safran!!! 009.webp
    safran!!! 009.webp
    45,2 KB · Προβολές: 62
  • safran!!! 019.webp
    safran!!! 019.webp
    44,3 KB · Προβολές: 60
  • safran!!! 022.webp
    safran!!! 022.webp
    42,3 KB · Προβολές: 71
  • safran!!! 018.webp
    safran!!! 018.webp
    39,9 KB · Προβολές: 65
Απλα τελειος και γλυκουλης και χαριτωμενος και ομορφουλης και τον θελωωω!
 
Back
Top