Φροντίδα Ενδεχόμενο προβλημα συμπεριφοράς του Caique μου με το μωρό μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Με το καλό να έρθει το μωρό σου Ιωάννα! Αυτά κι αν είναι ωραία νέα. :D👍 Αν δεν έχει δείξει δείγματα επιθετικής συμπεριφοράς σε κανέναν ποτέ ως τώρα δεν πιστεύω ότι θα το κάνει με το μωρό.

Δες κι εμάς. 😛
 
Με το καλό να έρθει το μωρό σου Ιωάννα! Αυτά κι αν είναι ωραία νέα. :D👍 Αν δεν έχει δείξει δείγματα επιθετικής συμπεριφοράς σε κανέναν ποτέ ως τώρα δεν πιστεύω ότι θα το κάνει με το μωρό.

Δες κι εμάς. 😛
Τυχερός είσαι Ανέστη!
Εμένα εξ αρχής έχει θέμα με τα παιδιά. Γι αυτό ανησυχώ
 
..
Εμένα εξ αρχής έχει θέμα με τα παιδιά. Γι αυτό ανησυχώ

Απο μακριά κι αγαπημένοι τότε. Κι όταν ξεπεταχτεί με το καλό το μωρό να τον έχεις σε ύψος που δεν θα φτάνουν με τίποτα τα μικροσκοπικά δαχτυλάκια του να τρυπώσουν στο κλουβί του. Ούτε τον Μπάρνι δεν εμπιστεύομαι με το μωρό μου παρότι είναι αδέρφια με τη Μπέττυ και τους μεγάλωσα το ίδιο. Που και με αυτή τώρα τελευταία έχω το νου μου λόγω της άνοιξης κι ότι κοντεύει τα 4. Τα μωρό προέχει πάνω απ'ολους κι όλα. :)
 
Απο μακριά κι αγαπημένοι τότε. Κι όταν ξεπεταχτεί με το καλό το μωρό να τον έχεις σε ύψος που δεν θα φτάνουν με τίποτα τα μικροσκοπικά δαχτυλάκια του να τρυπώσουν στο κλουβί του. Ούτε τον Μπάρνι δεν εμπιστεύομαι με το μωρό μου παρότι είναι αδέρφια με τη Μπέττυ και τους μεγάλωσα το ίδιο. Που και με αυτή τώρα τελευταία έχω το νου μου λόγω της άνοιξης κι ότι κοντεύει τα 4. Τα μωρό προέχει πάνω απ'ολους κι όλα. :)
Θέλω να πιστεύω πως καποια στιγμή θα τη μάθει τη μπέμπα. Σιγα σιγά.
Το Καλό είναι πως θα είναι καλοκαίρι άρα θα τον έχω έξω στην αυλή με τους υπόλοιπους!
 
Λοιπόν να επαναφέρω το θέμα μου με το πιθανόν πρόβλημα του Πρίμο με το μωρό.
Οι πρώτες μέρες ήταν περίεργες,την έβλεπε και φούσκωνε έτοιμος να την αρπάξει.
2μιση μήνες μετά και είναι πολύ καλύτερα! Δεν τον ενοχλεί η παρουσία της. Την πηγαίνω κοντά στο κλουβί και αυτός απλά και ήρεμα έρχεται στα κάγκελα. Όταν τον έχω έξω τον παίρνω στα χέρια μου και με προσοχή τον πηγαίνω δίπλα της. Την κοιτάζει και καμιά φορά δείχνει ει να τη φοβάται 😀
 
Back
Top