Φροντίδα Εξημέρωση παπαγάλου μπάτζι λουτίνο

https://community.petbirds.gr/threads/Ασφαλή-και-τοξικά-φυτά-και-καρποί-για-τα-πουλιά.26454/

εδω εχει τα επιτρεπομενα φρουτα και λαχανικα που μπορεις να δωσεις!

κι εδω εχει ολα τα θεματα που εχουν ανοιχτει για τη διατροφη
https://community.petbirds.gr/forums/parrots/?prefix_id=85

μπες να διαβασεις λιγο, εχει ποσα πραγματα. Γιατι δε ψαχνεσαι λιγο πρωτα να δεις τι χρειαζεται το πουλακι και τι ειναι το καλυτερο για αυτο; Εδω μεσα εχεις ολες τι πληροφοριες που χρειαζεσαι και ατομα να σε βοηθησουν αν χρειαστεις. Δε καταλαβαινω το λογο που δε χρησιμοποιεις αυτα τα πραγματα που εχεις εδω!
 
Στην αβγοθηκη του εχω βαλει βιταμηνες και σημερα του πηρα και στικ αφτα που ειναι που τα κρεμας και τα τρονε
Τι βιταμίνες είναι αυτές; Σκόνη; Είναι χύμα;
Βάλε μας σε παρακαλώ τα στικ που κρεμάς και τις βιταμίνες σε φωτό
 
IMG_20180131_075426_360x640.webp IMG_20180131_075426_360x640.webp το στικ ειναι αφτο και στην αβγοθηκη εβαλα αβγοτροφη σημερα, το στικ ομως απο χτες το βραδυ δεν το εχει ακουμπισει τι να κανω και ποση ωρα να αφησω μεσα το στικ
 
Αυτα τα στικ δε μου πολυαρέσουν, δεν τα έβαλα ποτέ στον Ερνέστο. Ψευτοπράγματα που δεν προσφέρουν και πολλά, αν δεν κάνουν και κακό κιόλας. Καλύτερα ένα τσαμπί κεχράκι.
 
Καλύτερα καθόλου Θάνο. Αφού δεν το προτιμάει έτσι κι αλλιώς (και πίστεψέ με αυτά ξέρουν καλύτερα) βγάλε το κεχρί και βάλτου ίσως ένα φρούτο, ένα κομμάτι μήλο ας πούμε, για λίγη ώρα (μη το αφήσεις πολύ και "μαυρίσει") καλύτερο θα του κάνει και θα το εξοικιώσει με τα φρούτα.
 
Βλέπω οτι είσαι στην Πάτρα και δεν ξέρω ποια πετ σοπ εχουν. Πάντως μπορείς να ρωτήσεις ή να ψάξεις στο ιντερνετ.
Η τιμή είναι απο 4-6 ευρώ το σακουλάκι και έχει κάμποσα τσαμπιά μέσα.
 
Θάνο, πραγματικά πρέπει να κάνεις ό,τι ακριβώς σου προτείνει ο Διονύσης πιο πάνω, δλδ, να το πετάξεις επί τόπου.
Και βγάλε μας φωτό την βιταμίνη που λες.
Και... Πριν αγοράσεις κάτι που σου σπρώχνει το πετσοπ, καλύτερα ρώτησέ μας πριν, ώστε να διαθέτεις τα χρήματά σου σε χρήσιμες αγορές.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top