Γενικά Επίσκεψη στον Κτηνίατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Σήμερα πήρα Banshee (Jenday Conure) και Θεόδωρος (Sun Conure) προς τον κτηνίατρο για να κλιπ τα φτερά τους. Ήταν τόσο καλά συμπεριφέρθηκε και δεν δαγκώσει. Αυτό με εξέπληξε γιατί είναι συνήθως σε τρομάξει ο κτηνίατρος του γραφείου.

Banshee ζυγιστεί 124 γραμμάρια και 113 γραμμάρια Θεόδωρος ζυγίζονται. Ο κτηνίατρος σχολίασε σχετικά με το πώς ήταν υγιείς. Αυτό με κάνει να είμαι στην ευχάριστη θέση να ξέρουμε ότι τρώνε καλά και ζει καλά.

Στις 2 Αυγούστου, θα είναι η ώρα για να Dewey (Duyvenbode της Lory) για μια εξέταση.

Μερικές φορές νομίζω ότι θα καταβάλει όλες του κτηνιάτρου του μισθού μου. 😛
 
Μπραβο Jamie! Δειχνεις μεγαλη υπευθυνοτητα και αγαπη στα τα πουλια που κατεχεις
 
Γεια σας παιδιά ! Μολις έβαλα θέμα για finsch s conure και μετά είδα το δικό σας θέμα. Θα πάρω σε 10 μέρες περίπου ένα μωρό. Έχετε εμπειρία με αθτου του είδους πουλιά. Θα πρε΄πει να το ταίζω φόρμουλα για καμια 10 ρια μέρες μετά που θα το πάρω. Τι είδους κλουβί έχετε εσείς;
 
My Jenday conure είναι σε κλουβί που είναι περίπου 81 cm x 56 cm x 89 cm. Υπάρχουν περίπου 1,25 εκατοστα ανάμεσα στις μπάρες. Ελπίζω να του ενός μεγαλύτερου μια σύντομα.

My Sun Conure είναι σε κλουβί που είναι 69 cm x 69 cm x 100 cm. Έχει 1,9 εκατοστα ανάμεσα στις μπάρες.
 
Jamie ευχαριστώ πολύ. Μήπως θα μπορούσες να βάλεις μια φωτογραφία από τα κλουβιά σου; Θέλω να δω τι τύπος είναι.
 
Αυτό είναι το κλουβί μου Jenday Conure Lives in. Ζει στο άνω ήμισυ. Έδωσα τα κάτω ήμισυ έως την αδερφή μου. Her Red Bellied Parrot ζει σε αυτήν. Πρόκειται για το κατάστημα, αγόρασα και από αυτή την φωτογραφία τους είναι:

<broken link removed>

My Sun Conure του κλωβού είναι πολύ παρόμοια με αυτό:

Kokee KondoTM Playtop24" X 22" X 60"Free Shipping!: BIRDCAGES4LESS.com

Θα μου μετά τις φωτογραφίες του πραγματικού κλουβιά όταν φτάνουν στο σπίτι το βράδυ.
 
Back
Top