Γενικά Επιλεξτε παπαγαλο ροζελα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tania
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tania

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
295
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Οι ροζελες ειναι φιλικο ειδος παπαγαλων προς τους ανθρωπους. Ειναι καταληλες για παιδια και εκπαιδευονται ευκολα. Τη δικη μου την εκπαιδευσα πολυ ευκολα. Να φροντισεται πριν αποκτησετε μια να μαθετε πολλα για αυτην.
 
Οι ροζελες ειναι φιλικο ειδος παπαγαλων προς τους ανθρωπους. Ειναι καταληλες για παιδια και εκπαιδευονται ευκολα. Τη δικη μου την εκπαιδευσα πολυ ευκολα. Να φροντισεται πριν αποκτησετε μια να μαθετε πολλα για αυτην.
Εγω πάλι έχω αντίθετη γνώμη... Θεωρώ ότι είναι δύσκολη σαν πουλί... Εκτός αν την πάρεις απο μωρό. Πιο κατάλληλο είδος ειδικά για παιδιά... Θα πρότεινα ένα κοκατιλάκι. Είναι πιο κοινωνικό και φιλικό. Και γενικά πιο εύκολο σαν πουλάκι. 🙂
 
Αυτο ενοω απο μωρο.Απο μεγαλη ηλικια οτι και να παρεις ειναι πολυ δυσκολο να το εκπαιδευσεις. Οσο για τα κοκατιλ ειχα ενα αλλα με αφηνε μονο να του χαιδευω το λομφιο. Δεν καταφερα να το εκπαιδευσω γιατι απλουστατα μια μερα το 'σκασε!😎
 
Kata tin gnomi mou kai analoga me tis gnosis mou, elega i Rosella einai ena apo tous pio diskolo papagalous. Kai den pedi rolo mikro i megalo.
Ego ida pos mia arseniki Rosella stin periodo anaparagogis skotose alo arseniko. Afta ta poulia stin periodo anaparagogis einai poli epithetiki.

Ti simenei katalili gia pedia;
 
Για την περιοδο αναπαραγωγης δεν ξερω.:sorry Αλλα οταν λεω οτι ειναι καταληλες για παιδια ενοω οτι ειχα καποτε ενα παπαγαλο τετοιου ειδους και ηταν πολυ φιλικος μαζι μου.
 
Back
Top