Γενικά Επισκεφτηκα σημερα το Σιβο (cockatiel)

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
επισκευτηκα σημερα τον σιβο... Τον αδελφο τις κοκατιλοοικογενειας... (https://community.petbirds.gr/threads/cockatiel-μωρα.11099/) ειναι το τριτο μικρο...
ο μικρος εχει δεθει με την μαμα της οικογενειαας και την ακολουθαει οπου παει μεσα στο σπιτι... Οπου τον αφισεις θα βρει κατι να ροκανισει... Ανεβενει στο χερι οποιουδιποτε.. Ακομα και στους ξενους, αλλα χαδια θελει μονο απο τη μαμα του, αλλα σε ολους σκυβει το κεφαλι για ξυσιμο... Επισεις του αρεσει να τσιμπαει και να κυνηγα τις ουρες απο τα γατακια που φροντιζει η οικογενεια του... Ειναι τρελλοπαπαγαλος...
 

Συνημμένα

  • 101_9653.webp
    101_9653.webp
    52,6 KB · Προβολές: 118
  • 101_9655.webp
    101_9655.webp
    57,5 KB · Προβολές: 109
  • 101_9656.webp
    101_9656.webp
    27,4 KB · Προβολές: 101
  • 101_9661.webp
    101_9661.webp
    30,5 KB · Προβολές: 116
  • 101_9662.webp
    101_9662.webp
    33,1 KB · Προβολές: 106
Να'ναι καλα το πουλακι να κυνηγαει ουρες! 😛
Και παλι μπραβο σου Αγγελε, που βρηκες τοσο 'καλα' σπιτια σε ολα τα αδελφοκοκατιλακια σου!
 
Αγγελε δικιο εχει η Μαρια:)
Ομορφοσογο τα κοκατιλακια σου!
Τι ομορφο κουκλακι..
 
Πάντως αυτό ήταν το ιδανικό της γέννας για οικογένεια. Είναι το πιο κοινωνικό και παιχνιδιάρικο νομίζω.
 
Υπέροχο πλάσμα Άγγελε! Και πανέμορφα χρώματα! Μπράβο σου και πάλι! Φαίνεται ευτυχισμένο με την καινούρια του οικογένεια και είναι φανερό ότι το λατρεύουν! Πώς θα μπορούσαν άλλωστε, να κάνουν διαφορετικά;:)
 
ευχαριστω!
μαρια.. Δεν θα το ελεγα... Ειναι λιγο χεστης, αλλα και νευρικος, στη κορη της οικογενειας(20+ ετων) κανει καποιες φορες μεχρι και χχχχχ, αφου τσιμπαει(οχι δυνατα).. Και αμα τον φυσικσεις λιγο νευριαζει παρα πολυ, σαν να σε βρειζει κανει...
 
χαχαα! Κάτι μου θυμίζει! Μου φαίνεται μιλάνε και εκεί τα γονίδια!
 
Αγγελε υπεροχος ο μικρος, παιχνιδιαρης,τσαχπινης και μικρο διαολακι φαινεται! Σιγουρα θα περναει καλα εκει που θα βρισκεται!
 
ευχαριστω!
μαρια.. Δεν θα το ελεγα... Ειναι λιγο χεστης, αλλα και νευρικος, στη κορη της οικογενειας(20+ ετων) κανει καποιες φορες μεχρι και χχχχχ, αφου τσιμπαει(οχι δυνατα).. Και αμα τον φυσικσεις λιγο νευριαζει παρα πολυ, σαν να σε βρειζει κανει...
Συμμαζευτειτε.. με βαζετε σε ιδεες:D
οχι τιποτα αλλο θα με διωξουν απο το σπιτι 😉
 
τωρα, σου εχουν μπει ηδη οι ιδεες.. Και αστα αυτα που ξερεις.. Μη πας να ριξεις το φτεξιμο σε εμας... 😀
 
χαχα! Παω να ζουληξω τα μωρα μου.. Να ξεχασω! Και για το συγκεκριμενο ζουληγμα εχετε οληηη την ευθυνη!
 
Nα ζήσουν και να είναι καλότυχα ολα!
Αυτο θα πεί: Μια ευτυχισμένη μεγάαααλη οικογένεια!
 
Φαινεται ενα ευτυχισμενο πουλακι Αγγελε!
Συγχαρητηρια που του βρηκες καλη οικογενεια αλλα και σε αυτους που τον υιοθετησαν και τον αγαπανε! :D
 
χθες ηρθε η φιλη μου σπιτι... Και μου εφερε φωτο του σιβο με τον φιλο του(τον γατουλι)... Καμαρωστε τους... Νομιζω πως το σπιτι του ςειναι γεματο ζωη και γελιο με αυτα τα σκανταλιαρηκα ζωακια!

*το γατακι χαριζεται...
 

Συνημμένα

  • IMG_5506.webp
    IMG_5506.webp
    44,4 KB · Προβολές: 91
  • IMG_5510.webp
    IMG_5510.webp
    43,6 KB · Προβολές: 81
  • IMG_5511.webp
    IMG_5511.webp
    43 KB · Προβολές: 81
  • IMG_5512.webp
    IMG_5512.webp
    41,3 KB · Προβολές: 62
  • IMG_5515.webp
    IMG_5515.webp
    44,1 KB · Προβολές: 83
Aγγελε ο Σιβο εχει γινει κουκλι! Το γατακι το επεξεργαζεται! Υπεροχες φωτογραφιες!
 
το γατακι ακομα τουλαχιστον ειναι ακυνδινο... Μεγαλωνοντας θα βλεπανε αν ειναι ξυνδινος... Βεβαια παντα ειναιε ξω υπο την επιβλεψει τους...
ο σιβο εχει ενα μισος για την κορη του σπιτιου... Και μια αγαπη για την μαμα:D... Ειναι δυνατος χαρακτηρας!
 
σημερα επισκεφτηκα τον σιβο παλι!
ο μικρος περναει πτεροροια... Και χανει τις βουλες του αλλα ξανθενει στο προσωπο!
ειναι ενας μαμακιας που μονο την μαμα του θελει... Εκτος αν ο αλλος του ξισει το κεφαλι.. Τοτε τον ανεχετε...
 

Συνημμένα

  • 102_0042.webp
    102_0042.webp
    30,2 KB · Προβολές: 62
  • 102_0058.webp
    102_0058.webp
    61,8 KB · Προβολές: 70
  • 102_0061.webp
    102_0061.webp
    41,8 KB · Προβολές: 67
Back
Top