Γενικά Επιστροφη στα παλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gigas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gigas

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
115
Πόλη
Καβάλα
Καλησπερα σε ολους. Υστερα απο αρκετο καιρο απουσιας και με μικρη εμπειρια η οποια με της οποιες αποριες ειχα τοτε(οχι οτι στην πορεια δεν θα εχουμε) με βοηθησε το φορουμ και μετα απο ενα υπεροχο ζευγαρι που ειχα καταφερα με προσοχη και φροντιδα να μου δωσουν γεννες ξεκιναμε παλι απο την αρχη με ενα ζευγαρι το οποιο αποκτησα πριν μερικες εβδομαδες.Αυτα ειναι αν και ακομα ονοματα δεν εχουν παρει στην πορεια θα δουμε. Να στε καλα και θα τα λεμε παλι πλεον...

20160825_115624.webp 20160825_115408.webp

Αυτο ειναι το νεο μας ζευγαρι... Θα τα λεμε καλη συνεχεια σε ολους
 
Πολυ ωραια..
😀 και εγω με γαντι τα περνω.. Τα ατιμααα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gigas
Πολύ όμορφα πουλάκια είναι να σου ζήσουν!
Το θηλυκό είναι albino ολόλευκο με κόκκινα μάτια έτσι; Είναι πανέμορφα αλλά κάπως πιο ευαίσθητα οργανικά πουλάκια. Πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός σε θέματα διατροφής και γενικότερης φροντίδας.
Βάλε μας φωτογραφίες τους στο κλουβί να τα θαυμάσουμε ολοκληρωμένα.
Ο αρσενικός είναι σίγουρα μεγαλύτερος του έτους. Το θηλυκό δεν φαίνεται.
Το άλλο ζευγάρι σου τι απέγινε και οι απόγονοί τους;
 
Μαρια οπως ξερεις επειδη αλλαξα πολη και επειδη η αδερφη μου της περασε το μικροβιο και επειδη ενθουσιαστηκε με ολη την διαδικασια που καταφερα και πετυχα (γεννες, μεγαλωμα νεοσων και διαφορα)της εδωσα την ευχαριστηση και τα εχει και της κρατανε παρεα!
Η αγορα εγινε απο πετσοπ και προσπαθησα να προεσεξω αρκετα οσο για την ηλικια τηε θυληκιας δεν ειμαι αρκετα σιγουρος. Θ ακολουθησουν φωτο αναλυτηκες! Να σε καλα μαρια

Ξεχασα οι απογονοι πηγαν 2 σε φιλους και 2 σε ξαδερφια... Οικογενοιακη υποθεση!
 
Ωραία, θα περιμένουμε :)
Έχε το νου σου γιατί βλέπω πως τα πιάνεις σε εξωτερικό χώρο μην έχουμε δράματα :)
Επίσης σουπιοκόκκαλο μην αμελήσεις.
 
😀χ ειναι ε μιζονετα μην φοβασε και εσωτερικα για χειμωνα αφου ακομα φωτο δεν εβαλα και διαιθανομαι θυληκοτητα εδω α😀 εχει ηδη...
 
Πολύ όμορφα πουλιά Παναγιώτη, να τα χαίρεσαι! Ωραία χρώματα, θα σου δώσουν απίθανες αποχρώσεις απογόνων! Ηλικία δεν μπορούμε να πούμε ακριβώς, πάντως σίγουρα και τα δύο είναι ενήλικα και άνω του έτους! Οι "LOS BUDGIESTAS" σας καλωσορίζουν 👍!

Πολυ ωραια..
😀 και εγω με γαντι τα περνω.. Τα ατιμααα

Στην πορεια μαθαινεις... Μετα το πρωτο χρατσς απο την θυληκια! Το εχουν οι ατιμες τι να κανουμε...

Τι έγινε ρε παιδιά, μόνο η δικιά μου δεν δαγκώνει δυνατά; 👎🙄!
 
Παντως νικο απο οτι βλεπεις πεσαμε μεσα για ζευγαρι ετσι δεν ειναι; Αρα μιλαμε για πανω απο ενα ετος και τα δυο;
 
Ναι, ναι ζευγάρι και στα χρώματα που μ ' αρέσουν κιόλας! Η Χιονάτη θα σου σου δώσει πολύ όμορφα πουλιά! Και στα χρώματα των φτερών και στα μάτια! Ναι σίγουρα είναι πάνω από έτος, ο χαλινός της θηλυκιάς είναι διαμορφωμένο μπεζ ,(αν ήταν μικρότερη θα ήταν ροζ) και του αρσενικού σκούρο μπλε (αλλιώς θα ήταν μωβ)! Πάντως είναι έτοιμα για τον Οκτώβριο να ζευγαρώσουν!
 
και αφου βρηκαμε χρονο και να τα δει λιγο και η μαρια μερικες φωτο
20160826_0941101.jpg

20160826_0940551.jpg

20160826_0939381.jpg

20160826_0939251.jpg
 
Back
Top