Γενικά Επιτέλους πήρα το cockatiel

Ahilleas222

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουν 2018
Μηνύματα
59
Πόλη
Ασπρόπυργος
Θυμαστε τον αρσενικο cockatiel που σας ειχα πει οτι θα παρω για την Ευα; Ε λοιπον χτες τον πηρα τον μορφονιο. Ελπιζω να τις αρεσει το προξενιο γιατι αλλιως θα εχουμε θεμα ακομα ψαχνω ονομα και θα ηθελα πολη να μου προτηνετε μερικα.

20180821_212244.webp
 
Πολύ όμορφο. Να το χαίρεσαι κι εσύ και αργότερα το κορίτσι σου. Πως είσαι σίγουρος για το φύλο;
Μου το διαβεβαιωσε ο εκτροφεας και αν παρατηρησεις διπλα απο το ραμφος του αυτο που εχει απο οτι ξερω το εχουν μονο τα αρσενικα γιατι η Ευα δεν το εχει
 
Μου το διαβεβαιωσε ο εκτροφεας και αν παρατηρησεις διπλα απο το ραμφος του αυτο που εχει απο οτι ξερω το εχουν μονο τα αρσενικα γιατι η Ευα δεν το εχει

Δίπλα απο το ράμφος του έχει κολλημένη κρέμα αν εννοείς ένα μπεζ "εξογκωματάκι". Απο ποιον το πήρες; Επιτρέπεται να πεις. :)
 
Δίπλα απο το ράμφος του έχει κολλημένη κρέμα αν εννοείς ένα μπεζ "εξογκωματάκι". Απο ποιον το πήρες; Επιτρέπεται να πεις. :)
 :D
Δίκιο έχεις. Κι εγώ προσπαθούσα να καταλάβω τι είναι και βρήκα φωτογραφία της πριγκίπισσας μου μωρουλι που είχε ακριβώς το ίδιο και ήταν από την κρεμουλα.
 
Μου το διαβεβαιωσε ο εκτροφεας και αν παρατηρησεις διπλα απο το ραμφος του αυτο που εχει απο οτι ξερω το εχουν μονο τα αρσενικα γιατι η Ευα δεν το εχει
Δεν υπάρχει εμφανισιακά διαφορα στη συγκεκριμένη μεταλλαξη στο φυλο! Αν ο εκτροφέας γνωρίζει ότι είναι αρσενικό έχοντας κάνει DNA οκ! Αλλά άλλος τρόπος δεν υπάρχει πάρα μόνο αν κάνει σφυρίγματα! Να το χαίρεσαι! Ομορφο πουλάκι!
 
Να σου ζήσει το μικρούλι σου!
Μη ξεχάσεις την καραντίνα.

Δεν κάνεις και ένα τεστ DNA καλού-κακού;
Αν θυμάμαι στην Εύα είχε κάνει ο εκτροφέας, έτσι δεν είναι;
Βέβαια εγώ στη θέση σου θα έκανα και στα δύο για να είμαι 1000% σίγουρη!:D
 
Καλημέρα Αχιλλέα! Καλώς το δέχθηκες το νέο μέλος! Πολύ όμορφο παπαγαλάκι με τέλειες γκρίζες αποχρώσεις! Να σου ζήσει και μακάρι να ταιριάξει και να "δέσει" με το θηλυκό σου!
 
Για οσους ρωτανε ο εκτροφεας ειναι ο ιδιος που πηρα την Ευα και εχει κανει τεστ και στα δυο. Αυτη η κρεμα που λετε μπορει να βγει; Επιπλεον ειναι κοντα 3 με 4 μηνων
 
Τελευταία επεξεργασία:
αυτός είναι ο Αδάμ (για να ταιριάζει με την Εύα)ή του έχεις άλλο όνομα;:D
ωραίος είναι! Να τον χαίρεσαι!
υποθέτω ότι έχετε βεβαιωθεί ότι δεν είναι αδέρφια έτσι;
χαχα ωραιο ονομα δεν το ειχα σκεφτει και ουτε αδερφια ειναι ουτε του εχουμε βρει ονομα
 
Συγνωμη για την παρέμβαση, αλλα σου είπε ο Χρήστος ότι δεν είναι αδερφια; Μήπως έχει γίνει παρεξηγηση;
 
Συγνωμη για την παρέμβαση, αλλα σου είπε ο Χρήστος ότι δεν είναι αδερφια; Μήπως έχει γίνει παρεξηγηση;
Ναι μου το ειπε αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι θα τον ρωτησω για σιγουρια
 
Back
Top