Αναπαραγωγή Επιτέλους τα πρώτα για φέτος

Καλή αρχή φίλε.

ΥΓ. Το κλουβάκι πολύ μου αρέσει, μου θυμίζει τις κινέζικες τις μεγάλες αλλά σε small version, πολύ καλό. Το έχει δεί κανείς αυτό στην Αθήνα παιδιά;Λογικά αν είναι κινέζικο θα είναι πολύ φθηνό.
 
Το κλουβάκι αυτό κοστίζει γύρω στα 15 ευρώ. Το έχω δει και 17. Είναι βολικό παίρνει δύο εξωτερικές φωλιές. Όμως δεν υπάρχει χώρισμα. Θα πρέπει να σιγουρευτείς πρώτα οτι τα βρήκαν τα πουλια για να τα βάλεις μαζί εκει.Αλλιως είναι ρίσκο. Εγώ ρίσκαρα και πέτυχε.Απο την πρώτη μερα είχαν αρχήσει να ζευγαρώνουν.
 
Παιδιά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια. Δεν ξεχνάω τις φωτογραφίες απλά θέλω να σιγουρευτώ πως πάνε όλα καλά. Να ειστε σίγουροι πως θα μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας. 🙂
 
Όπως σας υποσχέθηκα αυτές είναι οι πρώτες φωτογραφίες των νεοσσών που γεννήθηκαν την τρίτη που μας πέρασε. Τα μικρα ταίζοντε και απο τους δύο γονείς κανονικά. Σήμερα τους έβαλα και δαχτυλίδια ανοιχτού τύπου. Όταν θα βγούν στο κλαρί θα σας ανεβάσω κι'άλλη φωτογραφία.:)
IMG_0301.webp
Επίσης το σάββατο γεννήθηκαν και άλλα 4 μικρά 3 από το εξής ζευγάρι.
IMG_0137.webp
Και το ένα απο το εξης ζευγάρι.
IMG_0056.webp
Όταν ξεπεταχτούν και αυτά τα μικρά θα ανεβάσω τις όμορφες μουτσούνες τους.
Ελπίζω να μην σας κούρασα.
 
Σιγα μην μας κουραζουν αυτα φιλε Γιωργο
συγχαρητηρια και παλι και μια απορια
τι κλουβα ειναι αυτη με τισ 4 ταιστρες στη μεσαια φωτο;

ΜΦΧ
Πανος
 
Παναγιώτη εντελώς τυχαία την βρήκα σε ένα πετ-σοπ στην θεσ/νίκη και έχω πάρει τρείς. Πολύ έυκολα μπορούν να τοποθετηθουν η μία πάνω απο την άλλη. Βολική και σε καλή τιμή. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα 2 και άλλος φίλος με ρώτησε για αυτήν. Δεν σε σνομπάρω απλά να μην τα ξαναγράφω και γίνομαι κουραστικός στα άλλα παιδιά. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
Να σας ζησουν. Και εμενα μου αρεσει το κλουβι και απ οτι ειδα εχει καναβουρι κ κιτρινη βιταμινη. Κατω δεξια τ τροφη ειναι;
 
Να σας ζησουν. Και εμενα μου αρεσει το κλουβι και απ οτι ειδα εχει καναβουρι κ κιτρινη βιταμινη. Κατω δεξια τ τροφη ειναι;
Δεν ειναι τροφη Κιμι, ειναι grid και το συγκεκριμενο το βρηκα πριν ενα περιπου μηνα και εχει αρωμα γλυκανισου. Κανει θραυση στην προτιμηση των πουλιων. Ρε μπας και μου λενε με τροπο να τους δωσω κανα τσιπουρο; :D
 
Τελικά η συνέχεια είναι δύσκολη μιας και ψόφησε ένα μικρό από το δεύτερο ζευγάρι έμειναν δύο, δυστυχώς οι γονείς είναι πρωτάρηδες και δεν ταΐζουν.Απ'το τρίτο ζευγάρι βγήκε μόνο ένα μικρό. Δυστυχώς και αυτό δεν ταΐζεται από τους γονείς του. Έτσι κάθε 2 ώρες τα ταΐζουμε εναλλάξ με την γυναίκα μου. Θέλουμε πολύ όλα να πάνε καλά. Και να τα καμαρώσουμε στο κλαρί γερά και δυνατά.
 
Back
Top