Αναπαραγωγή Επιχείρηση ζευγάρωμα budgie

Giannhs..87

PB New Member
Εγγραφή
20 Φεβ 2017
Μηνύματα
49
Πόλη
Λάρισα
Καλημέρα σας... Σήμερα ξεκίνησε η επιχείρηση ζευγάρωμα.. Μετά από ένα καθάρισμα του κλουβιου. Με νερό και ξύδι.. Καθαρές ποτίστρες ταιστρες. Πατιθρες. Βαλαμε φωλιά. (καταλήξαμε σε κλασική φωλιά εμπορίου)... Και περιμένουμε αποτελέσματα...
 
Ευχόμαστε κάθε καλό!
Σουπιοκόκκαλο, αυγοτροφή έχεις;
Ευχαριστω... Είδη ξεκίνησαν να την επεξεργάζονται εξωτερικά... 2 σουπιοκοκκαλα τα οποία πρέπει να κρεμασω γιατί τα έχω χύμα κάτω και δεν πολύ πάνε. Κ 2αυγοθικες με αυγό τροφή ενισχυμένη με ρίγανη λίγο καναβουρι και λίγο σουσάμι. Κ μισό τσαμπί κεχρί για πρώτη μέρα.
 
Καλή αρχή! Μπράβο σας για την καθαριότητα! Πολύ σωστή κίνηση πριν προχωρήσετε σε αναπαραγωγή! 👍
Το μόνο θέμα είναι ότι δεν έχει συρτάρι για να το καθαρίζω κ θα πρέπει να μετακινω το κλουβί. Ελπίζω να βολεψουν τα πράγματα για να μην τα στρεσαρω με μετακίνηση
 
Το μόνο θέμα είναι ότι δεν έχει συρτάρι για να το καθαρίζω κ θα πρέπει να μετακινω το κλουβί. Ελπίζω να βολεψουν τα πράγματα για να μην τα στρεσαρω με μετακίνηση
Από τη στιγμή που έκανες γενική τώρα θα ξανακαθαρίσεις τον πάτο αφού βγουν τα μικρα... Δυστυχώς..
 
Από τη στιγμή που έκανες γενική τώρα θα ξανακαθαρίσεις τον πάτο αφού βγουν τα μικρα... Δυστυχώς..
Απο τη στιγμή που δεν έχουν ούτε αυγά γιατί να μην τα καθαρίζει;
 
Το ξέρω κ με ψυλο απασχολεί γιατί η θυλικια είναι λίγο τσαπατσουλα. Τσιμπάει το μήλο κ το πετά παντού. Βγάζει σπόρια
Απο τη στιγμή που δεν έχουν ούτε αυγά γιατί να μην τα καθαρίζει;
Δεν τα έχω στον τοίχο και πρέπει να τα φέρω μέσα στο σπίτι (μην δραπετεύσουν) για να βγάλω τον πάτο.
 
Το ξέρω κ με ψυλο απασχολεί γιατί η θυλικια είναι λίγο τσαπατσουλα. Τσιμπάει το μήλο κ το πετά παντού. Βγάζει σπόρια

Δεν τα έχω στον τοίχο και πρέπει να τα φέρω μέσα στο σπίτι (μην δραπετεύσουν) για να βγάλω τον πάτο.
Κλουβί χωρίς συρτάρι και με αποσπώμενο πάτο; Μήπως είναι ακατάλληλο;
 
Κλουβί χωρίς συρτάρι και με αποσπώμενο πάτο; Μήπως είναι ακατάλληλο;
Ζευγαροστρα ελληνικής εταιρείας. Δεν το λες ακατάλληλο... Αλλά λίγο αντίλειτουργικο
 
Με το καλό Γιάννη! Ολα να πανε καλά! Αν το κλουβί ειναι αυτο που έχεις άβαταρ, βλεπω οτι εχει σχάρα! Μπορεις να αδειάζεις και να καθαρίζεις το "πιάτο" άφοβα!
 
Ευ
Με το καλό Γιάννη! Ολα να πανε καλά! Αν το κλουβί ειναι αυτο που έχεις άβαταρ, βλεπω οτι εχει σχάρα! Μπορεις να αδειάζεις και να καθαρίζεις το "πιάτο" άφοβα!
Ευχαριστώ... Έχει σχάρα αλλά δεν την έχω πιεσμένη... Αλλά καπος έτσι θα κάνω.. Δεν γίνεται αλλιώς.. Πάνω από όλα υγιεινή.. Και αν όλα πάνε καλά. Θα κόψω λίγο στήν φάτσα του πατου και θα φτιαξω συρταρακι
 
Α
Μπορεις να την πιάσεις με tyre up Γιάννη! Και οταν βγάζεις το πιάτο θα την καθαρίζεις απο κατω! Έτσι κι αλλιώς οταν γεννήσει δεν θα επεμβαίνεις και πολυ πολυ!
Υτο θα κάνω μέχρι να δω το πρώτο αυγό... Μετά στο κλαρί καθάρισμα πάλι
 
εγω παντως σε αναλογες περιπτωσεις με τα λοβμπερντ μου εβγαζα τον αποσπομενο πατο για καθαρισμα και αλλαζα με προσεκτικες κινησεις και το χαρτι που εβαζα μεσα στο κλουβι πανω στη σκαρα οχι φυσικα καθε μερα αλλα καθε 3-4 μερες χωρις να εχω θεμα αφου ηταν διαδικασια που την ειχαν μαθει και απο πριν το ζευγαρομα τους.
 
Ακόμα τίποτα... Τουλάχιστον άρχισαν πλησιάζουν την φωλιά... Βάζουν λίγο κεφάλι μέσα. Ροκανίζει την είσοδο και τόσο... Προς το παρόν δεν έχω δεί και κανένα βατεμα
 
Back
Top