Γενικά Ερμής και (;), το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής

Καλημέρα. Διάβασα τα άρθρα, ευχαριστώ πολύ, το θέμα είναι πως και η θηλυκή που πήραμε υγιής φαινόταν, αλλά κατέληξε σε 2 μέρες.

Μου πέρασε μια φρικτή ιδέα από το μυαλό καθώς διάβαζα. Υπάρχει περόπτωση να μην ήξερε να πίνει από την ποτίστρα; Σίγουρα δεν υπήρχαν ποτίστρες αυτού του τύπου στην κλουβάρα που ζούσε.

Την καραντίνα την κρατάω έτσι κι αλλιώς, φυσικά.
 
Αυτή την κλασσική, που έχουν οι ζευγαρώστρες. Πλάκα θα 'χει!
 
Χρυσούλααα, μην ψάχνεις να αποδείξεις με το ζόρι ότι φταις.
Δεν είναι ηλίθια τα πουλιά. Αν διψάνε θα ψάξουν και την υγρασία στα κάγκελα για να ξεδιψάσουν.
Λες να κάθισε να πεθάνει και να μην εντόπισε την ποτίστρα; Δεν γίνονται αυτά.
Διάβασε τον "Αυτοτιμωρούμενο" του Μπωντλαίρ , σου ταιριάζει :)
 
Δεν υπάρχει περίπτωση να φταις εσύ σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, εκτός αν με κάποιο τρόπο το δηλητηρίασες.
 
Αυτό μπορώ να πω πως αποκλείεται με το χέρι στην καρδιά. Στο κλουβί είχα μόνο σπόρους που τρώει κι ο Ερμής, καθαρό νερό και μια φετούλα ψωμί από αυτό που φάγαμε κι εμείς.
 
Καλά ψωμί μην τους δίνεις, δεν προσφέρει κάτι αλλά δεν φταίει αυτό φυσικά.
 
αν ψαχνεις ποιος φταιει ψαχτον μακρια απο εσενα. ακριβως πριν απο εσενα ειναι αυτος που στο πουλησε και οι συνθηκες διαβιωσης που ειχε, μονο αν η αγαπη να το παρεις και η φροντιδα να του παρεχεις παρεα ειναι εγκληματα τοτε φταις!
 
Χρυσουλα μου
πραγματικα δεν ευθυνεσαι εσυ δεν γινεται μεσα δυο 24 ωρα να γινει κατι που φυγει ετσι ξαφνικά απο την ζωη

Ειμαι σιγουρη οτι θα βρειτε συντροφο για τον Ερμη και θα ειναι πολυ ομορφη :)

Αν και ειναι νωρις κρατα θετικη σκεψη και θα δεις οτι θα πανε ολα καλα :)
 
Να είσαστε καλά, παιδιά... Θα πω στον εκτροφέα να πάω για τη θηλυκιά μετά τον 15αύγουστο, γιατί θα πάμε στο χωριό και δε θα μπορέσω να κουβαλήσω και 2ο κλουβί με πουλί που περνάει καραντίνα. Να ξεχαστούμε και λίγο. Μου φαίνεται άσχημο το σκηνικό πεθαίνει το ένα-παίρνω άλλο, λες κι είναι παιχνίδια.
 
Ναι καλύτερα αφού θα λείψετε να το πάρεις με την επιστροφή. Καλά να περάσετε!
 
Ευχαριστούμε πολύ. Έχουμε ακόμα καιρό, την παράλλη εβδομάδα φεύγουμε.
 
Καλα να περασετε και ισως ναι ακουγετε ασχημο με το χαμο του ενως να παρεις αλλο αλλα η χαρα που θα δεις στον Ερμη με τη νεα του παρεουλα θα σε ανταμηψει!
 
Back
Top