Εκθέσεις Ετήσια έκθεση - διαγωνισμός καναρινιών ΕΛΚΕ - 2008

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dimitris
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    έλκε
Διαγωνισμός - Έκθεση Ε.Λ. Κ. Ε. 2008

Η ετήσια έκθεση του ΕΛΚΕ θα γίνει στο δημαρχείο του Ίλιον.
25-11-08 εγκλωβισμός πουλιών
26-11-08 κρίση πουλιών
27-11-08 κρίση πουλιών
28-11-08 έκθεση ανοιχτή προς το κοινό
29-11-08 έκθεση ανοιχτή προς το κοινό και απεγκλωβισμός

όσοι από εσάς μπορουν να έρθουν θα έχουν την ευκαιρία να δουν όλες της ράτσες καναρινιών και όχι μόνο
Θα έχουμε και μια ευκαιρία να μιλήσουν με εκτροφείς και να μάθουν καλύτερα της ράτσες που τους ενδιαφέρουν.

 
ειμο ρε Παναγιώτη.
νομίζω τα δικά σου είναι στην νο 6 Φώτο.
και όσο για Φώτο που λες ο άξιος βοηθός μου τράβηξε 270 Φώτο και τον ευχαριστώ που το έκανε γιατί εάν τράβαγα εγώ θα ήταν κουνημένες.

Αυτά για τον βοηθό μου αλλά και να πω ότι στην 4η Φώτο όρθιος λίγο φαίνεται ο πρόεδρος του ΕΛΚΕ Μιχαλουδης Αντωνης και καθιστός με τα ξανθωπά μαλλιά είναι ο ταμίας του συλλόγου ο Σταθοπουλος Φωτης και στο κέντρο καθιστός είναι ο φίλος Αντρέας. Βέβαια δεν θα μπορούσα να ξεχάσω τον φίλο nikosk που ήταν και αυτός παρών και είχα την ευκαιρία να τα πούμε λίγο.

Εάν έτυχε να ήμουν εκεί την ίδια ώρα με σένα θα σε έχω και Φώτο.
Τόσο καλό βοηθό είχα, με έβγαλε ασπροπρόσωπο.
 
δημητρη σε ευχαριστουμε ολοι για τις φωτο. Το σαββατο πρωτα ο Θεος θα βγαλω και δικες μου. Ελπιζω να τα πουμε σαββατο (θα παω νωρις το απογευμα)για να μου δειξεις απο κοντα και πια ειναι τα καλα χτενισματα emo:). Τα λεμε
 
ευχομαι αυτη η εκθεση The All Variety Canary Show - Find out More! Να μοιαζει σαν πανηγυρακι μπροστα στην δικη σας, φιλοι της ΕΛΚΕ!
 
Ελπίζω ότι θα είμαι κι εγώ εκεί το απομεσήμερο του Σαββάτου.
Αφού έχασα το προηγούμενο Σάββατο αυτή του ΑΣΚΕ, due technical reasons, ας ώψεται το κώλημα του υπολογιστή μου, που με κράτησε μέχρι και σήμερα 6 μέρες, μακρυά από οποιαδήποτε δραστηριότητα.
 
ευχομαι αυτη η εκθεση The All Variety Canary Show - Find out More! Να μοιαζει σαν πανηγυρακι μπροστα στην δικη σας, φιλοι της ΕΛΚΕ!
Ωρες ωρες σκεφτομαι σοβαρα το θεματακι καταγωγης σου!(για να σου απαντησω με το ιδιο ιδιαιτερο χιουμορ).:D
Απ'οτι ειδα, διαβασα και ακουσα... Την θεωρω μια πολυ επιτυχημενη διοργανωση για τα ελληνικα δεδομενα και χωρις χορηγους εταιριες του χωρου. Πιστευω πως σε 4-5 χρονια οι συμμετοχες θα ειναι τοσες και τετοιες που θα ζηλευουν οι κυριοι του εξωτερικου.
Καλο θα ηταν να υποστηριζουμε και οχι να...''δουλευουμε'' .. Τετοιες ενεργειες-κινησεις.
 
σοφια αν καταλαβα καλα θεωρεις οτι εμπαιζω την εκθεση;
παρακολουθω αυτο το θεμα σχεδον δυο μηνες και περιμενω πως και πως να τα βολεψω για να παω. εχω μιλησει με τον παναγιωτη και τον δημητρη ιντερνετικα για την εκθεση. Πως γυρνας και μου λες οτι σας δουλευω. Δηλαδη μεθαυριο στα γεννεθλια μου αν μου ευχηθεις να τα κατοστησω η να τα χιλιασω πρεπει να σε βρισω επειδη (με το δικο σου σκεπτικο)με... Δουλευεις. Δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση. Αν μη τι αλλο εχω καποιους μηνες στην παρεα σας. Μπορει να εχω ιδιαιτερο χιουμορ οπως λες αλλα δεν ειμαι ειρωνας.
 
Μερικες παρουσιες και πετμπερντοπαρουσιες που εντοπισα στην Εκθεση, ονοματα δε λεμε χεχεχε
μολις σταματησε η βροχη εγινε χαμος
κατι σαν τα σαλιγκαρια

οχι δεν ειναι ο Τατουλης ο κριτης ειναι😛



ειχε πολυ πλακα να ανακαλυπτουμε ξαφνικά ποιος ειναι ποιος απο τους συνφορουμιστες
την παρασταση βεβαια εκλεψε το αστραπογιαννακη 😉


Ο Παπατατσης ζαχαρωνε ενα φαιφ και ξεφυγε αποτον φακο μου
επισης φωναξα δυο τρεις φορες διαμαντενια και μονο ξυλο που δεν εφαγα 😀

Ο Γιωργος ο Georgecook ειναι πανυψηλος και δεν χωραει στο καδρο και ο Αστραπο
ειναι ολα τα λεφτα!
ΜΦΧ
Πανος

και τα καμαρια μου!

περισσοτερες φωτο αυριο
τρεχω τωρα

ΜΦΧ
Πανος
 

Συνημμένα

  • MVC-003F.webp
    MVC-003F.webp
    22,6 KB · Προβολές: 144
  • MVC-004F.webp
    MVC-004F.webp
    29,7 KB · Προβολές: 114
  • ELKE A (19).webp
    ELKE A (19).webp
    16,1 KB · Προβολές: 130
  • ELKE A (10).webp
    ELKE A (10).webp
    29,8 KB · Προβολές: 119
  • ELKE A (22).webp
    ELKE A (22).webp
    26,9 KB · Προβολές: 132
  • ELKE B (22).webp
    ELKE B (22).webp
    41,6 KB · Προβολές: 95
  • ELKE B (23).webp
    ELKE B (23).webp
    45 KB · Προβολές: 99
  • ELKE A (5).webp
    ELKE A (5).webp
    39,9 KB · Προβολές: 110
H Eκθεση θα είναι ανοικτή και αυριο το πρωί σιγουρα;

11.00 η ωρα οι απονομες και μετα αρχιζει το μαζεμα σιγα σιγα το (προγραμμα λεει 14.00 για μαζεμα βεβαια αλλα;) οποτε κατα τις 9.30 ειναι καλη ωρα να τα δεις ολα

ΜΦΧ
Πανος
 
πανο περασα μετα τις 12 σημερα αποτην εκθεση. ελπιζω τα δυο lancashire που ηταν διπλα διπλα και βραβευτηκαν πρωτο και δευτερο να ηταν δικα σου. Προσπαθησα να βρω εσενα η τον δημητρη απο αργυρουπολη αλλα δεν τα καταφερα. εσενα σε γνωριζαν. ρωτησα τον κυριο με το μουσι που φροντιζε τα πουλια για τον δημητρη με τα gloster αλλα ηξερε μονο τρεις glosterαδες (τον πρωταθλητη Σταθοπουλο και αλλους δυο που δεν θυμαμαι). Βαλτε και καμμια φωτο ρε παιδια στα αλμπουμ για να σας γνωριζουμε. αντε και του χρονου να τα σαρωσετε ολα!
 
Λοιπόν, φανταστική η έκθεση..η πρώτη π πήγαμε μαζί με darkprince κ μείναμε εντυπωσιασμένοι. 🙂

Του χρόνου στο ίδιο μέρος θα γίνει πάλι η έκθεση;.
 

Συνημμένα

  • DSC00112.webp
    DSC00112.webp
    54 KB · Προβολές: 86
  • DSC00085.webp
    DSC00085.webp
    59,9 KB · Προβολές: 113
  • DSC00096.webp
    DSC00096.webp
    52,6 KB · Προβολές: 72
  • DSC00110.webp
    DSC00110.webp
    41,4 KB · Προβολές: 106
  • DSC00104.webp
    DSC00104.webp
    53 KB · Προβολές: 85
  • DSC00125.webp
    DSC00125.webp
    48,1 KB · Προβολές: 103
  • DSC00103.webp
    DSC00103.webp
    54,3 KB · Προβολές: 75
  • DSC00119.webp
    DSC00119.webp
    64,1 KB · Προβολές: 77
  • DSC00127.webp
    DSC00127.webp
    64 KB · Προβολές: 77
εχουμε και λεμε λοιπον

συνεχαμε με διαφορες φωτο

πανο περασα μετα τις 12 σημερα αποτην εκθεση. ελπιζω τα δυο lancashire που ηταν διπλα διπλα και βραβευτηκαν πρωτο και δευτερο να ηταν δικα σου. Προσπαθησα να βρω εσενα η τον δημητρη απο αργυρουπολη αλλα δεν τα καταφερα. εσενα σε γνωριζαν. ρωτησα τον κυριο με το μουσι που φροντιζε τα πουλια για τον δημητρη με τα gloster αλλα ηξερε μονο τρεις glosterαδες (τον πρωταθλητη Σταθοπουλο και αλλους δυο που δεν θυμαμαι). Βαλτε και καμμια φωτο ρε παιδια στα αλμπουμ για να σας γνωριζουμε. αντε και του χρονου να τα σαρωσετε ολα!

μουσι εχω κι εγω αλλα δεν ρωτησες εμενα χαρ χαρ

βαλτε ρε μια φωνη την αλλη φορα

εμενα πηγανε να με δειρουνε οταν ρωτησα καποιες εαν ειναι η διαμαντενια νομιζανε οτι τους κανω καμακι
 

Συνημμένα

  • ELKE A (17).webp
    ELKE A (17).webp
    13 KB · Προβολές: 79
  • ELKE A (11).webp
    ELKE A (11).webp
    27,1 KB · Προβολές: 77
  • ELKE B (19).webp
    ELKE B (19).webp
    33,5 KB · Προβολές: 75
  • ELKE B (11).webp
    ELKE B (11).webp
    19,4 KB · Προβολές: 90
  • MVC-001F.webp
    MVC-001F.webp
    25 KB · Προβολές: 102
  • ELKE A (2).webp
    ELKE A (2).webp
    38,1 KB · Προβολές: 69
  • ELKE B (21).webp
    ELKE B (21).webp
    24,3 KB · Προβολές: 87
  • ELKE A (13).webp
    ELKE A (13).webp
    46 KB · Προβολές: 70
  • ELKE B (24).webp
    ELKE B (24).webp
    42,6 KB · Προβολές: 73
  • ELKE A (7).webp
    ELKE A (7).webp
    46,4 KB · Προβολές: 88
  • ELKE B (5).webp
    ELKE B (5).webp
    25,5 KB · Προβολές: 85
  • ELKE B (8).webp
    ELKE B (8).webp
    32,6 KB · Προβολές: 77
  • ELKE B (16).webp
    ELKE B (16).webp
    23,1 KB · Προβολές: 66
  • ELKE B (7).webp
    ELKE B (7).webp
    24,2 KB · Προβολές: 87
Και μερικές φώτος από μένα

Τα περισσότερα καναρίνια ήταν πολύ ζωηρά και έτσι δεν ήταν και το πιο εύκολο να τα φωτογραφίσεις. Συγχαρητήρια στους νικητές και περισσότερο συγχαρητήρια όλους τους συμμετέχοντες γιατί χωρίς αυτούς δεν θα είχε αξία η "νίκη".

Στην επόμενη έκθεση ελπίζω για περισσότερα κλουβιά! :D

btw ναι εγώ είμαι στην photo 4. Τη είχα δει photographer αλλά τα περισσότερα πουλιά με κλάσανε. Θα δείτε στο part 3 γιατί😛

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε όλες τις φωτογραφίες που τράβηξα (εκτός από αυτές που ήταν πολύ κουνημένες). Είναι 83 στο σύνολο. Ελπίζω όσοι δεν ήταν εκεί να πάρουν μια καλή γεύση από το τι χάσανε!

Άντε και του χρόνου!
 

Συνημμένα

  • SPM_A0225.webp
    SPM_A0225.webp
    35,1 KB · Προβολές: 85
  • SPM_A0136.webp
    SPM_A0136.webp
    49,8 KB · Προβολές: 71
  • SPM_A0140.webp
    SPM_A0140.webp
    42,6 KB · Προβολές: 86
  • SPM_A0142.webp
    SPM_A0142.webp
    59,9 KB · Προβολές: 78
  • SPM_A0148.webp
    SPM_A0148.webp
    45,5 KB · Προβολές: 96
  • SPM_A0158.webp
    SPM_A0158.webp
    58,7 KB · Προβολές: 92
  • SPM_A0162.webp
    SPM_A0162.webp
    62,5 KB · Προβολές: 101
  • SPM_A0166.webp
    SPM_A0166.webp
    62,7 KB · Προβολές: 103
  • SPM_A0172.webp
    SPM_A0172.webp
    58,9 KB · Προβολές: 98
  • SPM_A0176.webp
    SPM_A0176.webp
    58,3 KB · Προβολές: 101
  • SPM_A0222.webp
    SPM_A0222.webp
    35,7 KB · Προβολές: 83
  • SPM_A0195.webp
    SPM_A0195.webp
    65,3 KB · Προβολές: 82
Ευχαριστουμε πολυ ολους για τις υπεροχες φωτος... Ονοματα δεν μας ειπατε των νικητων..Αντε και με εφαγε η αγωνια! Ποια μελη του pb εφυγαν με βραβειο;Να συγχαρουμε αναλογως...
 
Σε μια τέτοια διοργάνωση με τέτοιο ανταγωνισμό δεν μετράνε τα βραβεία αλλά η παρουσία και η βελτιώσει.
Γνώμη μου είναι ότι το βραβείο σε μια έκθεση δεν είναι έπαινος η αναγνώριση αλλά ανχος για να ξαναπάρεις βραβείο, γιατί του χρόνου θα περιμένουν κάτι καλύτερο και εάν δεν δείξεις κάτι ακόμα καλύτερο θα στεναχωρηθείς και εσύ αλλά και όσοι περιμένουν το καλύτερο από σένα.

Σε όσα μέλη και μη πήραν μέρος στην έκθεση, καλή συνέχεια και του χρόνου πάλι εκεί και καλύτερα.



Βραβείο πήρε ένα μέλος του PB από ότι έμαθα αλλά όχι στην Ελλάδα.
Έμαθα και το χάρηκα πολύ ότι πήρε πρώτο και δεύτερο στην Γερμανία.
Μια τέτοια διάκριση είναι ένας έπαινος όχι τόσο για τον εκτροφέα αλλά για την Ελλάδα που με τα ψέματα καταφέρνουν να την κάνουν γνωστή και υπολογίσιμη παντού.
 
Τα μπράβο κι από μένα, στη Β. Ελλάδα και στο γνωστό άγνωστο.
Φίλε Άγγελε, στο ποστ 63 στην τρίτη φωτό, το γράφει και η κονκάρδα του νικητή τι ράτσα είναι το πουλί.
japan hoso!
Πού το είδες το lizard ;
Φιλικά,
 
και μερικες φωτο απο τη δικια μου επισκεψη στην εκθεση. Απο καναρινια εμφανισης και χρωματος την τυφλα μου δεν ξερω :D, αντε κατι ψιλα για γκλοστερ . Ας οψεται ενας εκ των εμφανιζομενων φιλων. 🙂 Βεβαια ηταν η ευκαιρια να συναντηθω με καλους φιλους και να περασω ενα ωραιο σαββατοβραδο.

στις φωτο περα απο τους τρεις συνονοματους δημητρηδες διακρινονται και οι γιωργος κουρκουμελης (γιωργο μολις σου ειπα οτι σε γνωρισα απο το αβαταρ το αλλαξες αμεσως :D) και αλεξανδρος.

*παροτι καταφεραμε σε μια φωτογραφια να βγαλουμε και το γιωργο και μενα(ηθελε απο μακρια ληψη :D) δυστυχως ειναι σε αλλου φιλου τη μηχανη
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 031.webp
    Εικόνα 031.webp
    32,5 KB · Προβολές: 81
  • Εικόνα 032.webp
    Εικόνα 032.webp
    44 KB · Προβολές: 93
  • Εικόνα 040.webp
    Εικόνα 040.webp
    52 KB · Προβολές: 113
  • Εικόνα 041.webp
    Εικόνα 041.webp
    70,2 KB · Προβολές: 126
  • Εικόνα 042.webp
    Εικόνα 042.webp
    52,4 KB · Προβολές: 149
Επειδή όταν εμφανίζεσαι φόρα παρτίδα, στο τέλος πάντα κερδίζεις, (βασικό πιστεύω μου), έχω να πώ πως όντως η δημοσιοποίηση της προσωπικής μου φωτογραφίας, ώς avatar, μόνο καλό μου έχει κάνει μέχρι στιγμής στον κόσμο των φίλων των πουλιών, λόγω αναγνωρισιμότητας.
Βέβαια πολλοί την πατάνε γιατί περιμένουν να δούν κάποιον στο ύψος τους ή τουλάχιστον στο μέσο όρο, και όταν σηκώνουν,... σηκώνουν... Το βλέμμα για να βρούν το δικό μου, παθαίνουν νευροκαβαλίκεμα, που λένε στο χωριό μου.
Φίλοι να είστε όλοι καλά σας περιμένουμε και στα δικά μας "χωράφια" την ερχόμενη εβδομάδα.
Φιλικά,
 
Back
Top