Φροντίδα Ετοιμαζοντας το κλουβακι για το παροτλετ που περιμένω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dtse
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Dtse

PB New Member
Εγγραφή
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
199
Καθως περιμενω το παροτλετ ετοιμαζω σιγα σιγα το κλουβακι του! Θα ανεβασω σε λιγο και με ταιστρες- ποτιστρες!
 

Συνημμένα

  • rsz_20160513_182151.webp
    rsz_20160513_182151.webp
    44,1 KB · Προβολές: 96
Περιμένουμε :) Πρόσεχε βάζοντας αυτές τις σχοίνινες πατήθρες μην κάνουν μεγάλο άνοιγμα τα κάγκελα γιατί μου φαίνονται λίγο μαλακά σ' αυτό το κλουβί.
Θα το πάρεις ήμερο; Θα μένει και εκτός κλουβιού; Γιατί να σου πω την αλήθεια λίγο μικρό μου μοιάζει.
 
Ναι ημερο θα ειναι και θα το εχω και εκτος κλουβιου. Και εμενα να σου πω μου φενεται λιγο μικρο αλλα ειχα και το budgie εκει και ηταν μια χαρα. Ουτε η ουρά του έβρισκε ουτε τιποτα.

Οι διαστάσεις του ειναι 43 μηκος 31 πλάτος και 48 ύψος. Οσον αφορα τις πατηθρες με το σχοινί εχουν μια εγκοπη που εφαρμοζει ακριβως και δεν του αφηνει κενο ευτυχως!
 
Αν ειναι θα αγορασω συντομα να μην αλλαζω μετα αφου το παρω! Τι διαστασεις προτεινεις; Φανταζομαι το προβλημα ειναι το πλατος κυριως που ειναι 31 ετσι;
 
Κυρίως το πλάτος αλλά και το μήκος αν ήταν 50-60 καλά θα ήταν. Γιατί δεν παίρνεις μία ζευγαρώστρα; Απ' ότι διαβάζω κάνουν γύρω στα 20 ευρώ και είναι ικανοποιητικές σε μέγεθος.
 
Οποτε το υψος μαλλον δεν παιζει ρολο γιατι ας πουμε ειναι λιγο πιο κοντες οι ζευγαρωστρες.
 
Ναι πραγματι. Οποτε μαλλον κλεινω για ζευγαρωστρα. Οκ εγινε ευχαριστω θα ανεβασω φωτο μολις το παρω το κλουβακι. Απλως οι ζευγαρωστρες εχουν καλο ανοιγμα στην πορτουλα για να περναει ανετα το παπαγαλακι;
 
Να ρωτησω βλεπω ολες οι ζευγαρωστρες τα πορτακια τους ανοιγοκλεινουν αυτοματα. Δηλαδη σαν συρταρακια δεν ειναι πορτακια που τα αφηνεις και μενουν ανοιχτα θα υπαρχει προβλημα;
 
Τι εννοείς; Με ελατήρια είναι και είναι καλύτερα γιατί οι παπαγάλοι ανοίγουν εύκολα άλλου είδους πορτάκια.
 
Οχι δεν ειναι με ελατηρια αλλα σαν συρταρι κλεινει μονο του
 
Δύο ταΐστρες με κλείσιμο στο πορτάκι με έλασμα βλέπω 😎
 
Ναι δεν ξερω απλως πως να το πω γιαυτο εβαλα εικονες. Το πορτακι ανοιγει προς τα πανω και αν το αφήσεις κλεινει αλλα χωρίς ελατηριο πεφτει λογο βαρύτητας🙂

Αυτο ειναι βολικο;
 
Back
Top