Φροντίδα Ετοιμαζοντας το κλουβακι για το παροτλετ που περιμένω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dtse
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το φανταστηκα γιαυτο ρωταω. Επισης αν θελω να του ανοίγω το πορτακι αν θελει να βγει πρεπει παντα να βαζω και κατι να το πιανω να μην κλεισει. Συν οτι δεν μπορει να χωρεσει εξωτερικη μπανιέρα επειδη κλεινει. Γιαυτο θα συνεχισω να ψαχνω μηπως και βρω με κανονικό πορτακι!

Εσεις εχετε χρησιμοποιήσει αυτου του ειδους το πορτακι; Ειναι χρηστικό;
 
Μια χαρα ειναι αυτου του ειδους τα πορτακια, πολυ βολικα, εχουν τετοια πορτακια σχεδον ολα τα κλουβια μου.
Απλα ασφαλιζεις το πορτακι με ενα μικρο κλιπσακι, και αντιστοιχα οταν θες να το κρατησεις ανοιχτο για να βαλεις μπανιερα ή να μπαινοβγαινει το πουλι, το στερεωνεις παλι με κλιπσακι.
 
Να ρωτησω αυτη η ζευγαρωστρα κανει και για κοκατιλακι;
 
Αυτη που αγοράσα και ανεβασα λιγο πιο πανω. Νομιζω οτι δεν κανει και λογο μικρης πορτας απλως ρωταω για σιγουρια.
 
Σαν χώρος έτσι όπως φαίνεται τουλάχιστον θα έλεγα "εντάξει" αλλά όντως η πόρτα είναι πρόβλημα αν είναι μικρή. Κάτι με λίγο ακόμα ύψος ψάξε. Θα πάρεις κοκατίλ;
 
10 ποντους περιπου ειναι το ανοιγμα της πορτας. Δεν θα παρω δυο παπαγαλακια απλως ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κοκατιλ η παροτλετ με το παροτλετ να κερδιζει μεχρι στιγμης. Απλως δεν θα με χαλαγε και ενα λιγο μεγαλυτερο παπαγαλακι. Η ζευγαρωστρα ειναι 60×35×30. Αλλα επειδη δεν εχω και πολυ χωρο αν δεν κανει για κοκατιλ. Θα μεινω στην αρχικη μου επιλογή που είναι το παροτλετ.
 
Back
Top