Ασθένειες Εχει scally face, παράσιτα;

Σύντομα θα δεις μια βελτίωση αλλά θέλει κάποιο διάστημα να αποκατασταθεί πλήρως.
Οκ, ναι θα πάει αν είναι κόκκινη ψείρα. Την μαύρη μπορείς να την δεις με το μάτι πάνω στο πουλί.
 
είδα επάνω στο πλυντηριο κατι μικρα πολυ μικρα κοκκινα σα σκονη.. σα μπαλακια.. Νομιζω οτι το ενα πηδηξε οταν το επιασα...

Μαρια ομως τωρα τα εχω στο σαλονι, αν πανε οι ψειρες στα επιπλα κλπ μετα κ να ψεκασω τα πουλια θα ξαναγυρισουν οι ψειρες... σωστα; δε θα πανε παντου γυρω γυρω που να τα βαλω το βραδυ;!
 
Αντώνη, οι ψείρες αυτές ζουν αποκλειστικά και μόνο πάνω στα πουλιά. Στο έχω ξαναγράψει δεν υπάρχει περίπτωση να ζήσουν στα έπιπλα ή στον άνθρωπο. Δεν υπάρχει φόβος.
Ψύχραιμα ξαναδιάβασε όσα έχουμε γράψει από την αρχή.
Άντε καλή αυριανή :)
 
Μαρια ψαχνοντας διαβασα, μηπως εχει και ποδοδερματιτιδα; Ειδες τις φωτος;

Ευχαριστω και παλι!
 
Επειδη το παπαγαλακι μου εχει περασει και περνα αυτην την αρρωστια. Στην ουσια στο ραμφος και στα ποδια εχει ακαρεα. Το epithol κανει την δουλεια του.. Μην σκεφτεσαι την πιθανοτητα να ειναι κατι αλλο και μην το συζητησεις με τον καταστηματαρχη του pet shop.. Αγορασε το και κανε οτι σου ειπε η Μαρια και μην αγχονεσαι. Για ψειρες δεν ξερω..
 
Καλησπέρα Μαρία και σε όλους τους φίλους!

Τα πουλάκια πάνε μια χαρα.. Βέβαια ΔΕΝ καθονται σε χερι φοβουντε κ δε βγαζω άκρη...

Σήμερα όμως, αγόρασα ένα κοκατίλ σχετικά μωρό.. κάθεται στο χέρι και τρώει με σύριγγα... Θέλω τη βοήθεια σας (όπως πάντα)...

που να γράψω, εδω; :)

είναι ένα κουκλάκι αγνώστου ηλικίας, (δεν εχει βραχιολάκι) μεγαλύτερο απο την παλάμη μου - σε ολο το μηκος του είναι οσο η παλάμη μαζί με τα δακτυλα μέχρι τον καρπό, στρουμπουλό, δε ξερω αν ειναι αρσενικο η θυληκο, καθεται ηρεμα στο χερι... Το πηρα μωρο...

ηθελα να ρωτησω καταρχην για το ταισμα.. μου εδωσε αρκετα ακριβα ενα πραγμα μεταλικο για να το ταιζω, μπενει η συριγγα εκει και του το βαζεις στο στομα... Ομως.. Ποση κρεμα να φτιαχνω; Ποσα ml να του δινω; κατι ειπε αν δε το δωσω σωστα παει στα πνευμονια...

Σας ευχαριστώ! (να ανοιξω νεο θεμα καπου; )

Ευχαριστω!
 
Σας ευχαριστώ! (να ανοιξω νεο θεμα καπου; )
Ναι Αντώνη, κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ.

Ένα θέμα με τις ερωτήσεις σου και μια παρουσίαση αν θες για να μας το συστήσεις.
 
Back
Top