Γενικά Εχω βρει Μακάο με 250€, τι πιστευετε;

Οι raimbow lory τι τιμες έχουν έχω βρει με 200 ειναι λογική τιμή η όχι;
 
Καλώς ήρθες Δαμιανέ. Έχεις ασχοληθεί-διαβάσει, γνωρίζεις για τους συγκεκριμένους παπαγάλους;
Όσο αναφορά την συγκεκριμένη τιμή (250) για μακάο είναι αστείο να ''συζητάμε''.
Για την τιμή του λόρυ δεν γνωρίζω... Θέλεις ν΄αγοράσεις παπαγάλο όπως καταλαβαίνω, καλύτερα θα ήταν να μην σε δελεάζουν οι τιμές τους αλλά οι ανάγκες τους και τα χαρακτηριστικά τους.
πχ Αν πας στο Αττικό Πάρκο μια βόλτα θα δεις πολλούς μακάο και λόρυ παρατημένους από σπίτια που δεν ''άντεχαν'' τις κραυγές τους...
 
το πρωτο πράγμα που σκευτεικα ηταν η κοροϊδία
και πολυ σωστα εκανες, διοτι αν δεν κανω λαθος ειναι και με αυτοματο μεταφραστη κτλ κτλ. και εννοειται οταν ενα πουλακι μπορει να κανει 1500-2000 τα 250 δεν ειναι ουτε το κλουβι του.

Για τα λορυ ουτε εγω γνωριζω τιμη να σε βοηθησω.
 
Η μάνα μου θέλει παπαγάλο να μιλαειΟ αλεξανδρινός είναι καλός;

Για να τον εκπαιδευσω βεβαια
 
Οταν κατι με το καλημερα πουλιεται 1000 τα 250 κ με κλουβι και κακη μεταφραση αρα απο αλλη χωρα = τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια!
Εχω Αλεξανδρινο αλλα δεν ειναι πουλι το ξεχναω! Ειναι δυσκολο πουλι, εννοω οτι μακαω τον βαζει σε ενα σταντ κ αραζει, αυτος θελει να ασχολειται με κατι να δαγκωνει να δοκιμαζει να ζητιανευει τα φαγητα που τρωμε! Θελει ασχολια! Μιλαει ευκολα παντως και ειναι αξιαγαπητος! Δεν κραζει παρα μονο αν θελει κατι, φαι η να πεταξει η να ερθει στον ωμο σου! Μ ε τις ιδιαιτεροτητες που εχει παντως δεν ειναι πουλι που το αφηνεις σε καποιον αλλον για να πας διακοπες, πρεπει να τον ξερει οπως κ τις συνηθειες του που ειναι αρκετες
 
😀.Απο οτι είδα έχετε αλεξανδρινό παπαγάλο στην φωτογραφία αν είδατε το παραπανω μύνημα λέει κάτι για αλεξανδρινο παπαγάλο είναι απο τους καλού ομιλητές;
 
ειναι ομορφα πουλια κραζουν αρκετα κ δεν φημιζονται για ομιλητικες ικανοτητες! Εχω δει στο fb και καλοκαιρι στο εκτροφειο στην Βαρη! τετοια εποχη τα εχουν πουλησει κατα πασα πιθανοτητα

Webpage is not longer available
 
Όποιες κι αν είναι οι τιμές... αν δε δείτε από κοντά το ζωντανό που θέλετε να αγοράσετε... Να μην το κάνετε... ειδικά αν ο εκτροφέας είναι κάποιος άγνωστος σε σας, δεν σας το σύστησε κάποιος με καλή προσωπική εμπειρία ή έχει no name σελίδα κοινωνικής δικτύωσης με τίτλο όπως "καναρίνια Πίνδου" ή "παπαγάλοι Κισσάβου" κλπ.
Σε αντίθετη περίπτωση έχετε βάλει υποψηφιότητα για "θύμα" κακής συναλλαγής.
 
Δεν συζητώ για την αγγελία, θα σε βάλει σε μπελάδες 100%.
Εκτροφείο κάνε μια επικοινωνία εδώ http://www.tropicalbirdfarm.gr/Content/Index.asp και αν σκέφτεσαι και african grey, ρώτα εδώ στον κ. Γιώργο Τζαγέγιο, ο οποίος μπορεί να σου δώσει και αρκετές πληροφορίες για τι άλλο μπορείς να βρεις στην πιάτσα σε ασφαλές επίπεδο (δηλαδή καλό πουλί σε λογική τιμή και καλή εξήγηση). Κάνε του μια επαφή.
Ό,τι θελήσεις, ξαναρώτησέ μας :)
 
... Εννοω οτι μακαω τον βαζει σε ενα σταντ κ αραζει, αυτος θελει να ασχολειται με κατι να δαγκωνει να δοκιμαζει να ζητιανευει τα φαγητα που τρωμε! Θελει ασχολια!

Tάκη, αν ο Αλεξανδρινός που θεωρείται πιο "αυτόνομο" σχετικά πουλί θέλει μια φορά ασχολία, ένας μακάο θέλει πολλαπλάσια του μεγέθους του. Αν θέλεις να του μείνει φτερό στο κεφάλι. :D
 
Σχετικα με τον μακαο μου είπε οτι μου τον φέρνει σπίτι αρα γινεται με αντικαταβολη
 
Αυτός λέγεται [email protected] μισο λεπτο θα στηλών και φωτο

Μου το φέρνει σπίτι απο οτι κατάλαβα όπως κανουν και κάποιοι αλλοι

Δυστυχώς δεν μπορω να στηλών φοτο
 
Προσεχε μονο αμα στον φερει σπιτι, μη σου το αδειασει κιολας! Τη γνωμη μας τη ρωτησες. Σου ειπαμε οτι προκειται περι απατης. Δεν βρισκω λογο να σκαλιζουμε τη συγκεκριμενη αγγελια περισσοτερο.
 
Back
Top