Αναπαραγωγή Ζευγάρωμα καρδερίνας, είναι αρσενικιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sotbu
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sotbu

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2007
Μηνύματα
19
Πόλη
Αθήνα
Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας θέλω να ζευγαρώσω την καρδερίνα μου αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι αρσενικιά
 
Ελπίζω να μπορείς να καταλάβεις
 

Συνημμένα

  • 01.webp
    01.webp
    31,7 KB · Προβολές: 151
  • 02.webp
    02.webp
    13,4 KB · Προβολές: 167
  • 03.webp
    03.webp
    38,5 KB · Προβολές: 135
βαλε πιο κοντινες φωτο κ να φενεται ανοιγμενη η φτερουγα κ πιο καλα τοπροσωπο.
 
πρωτου απαντησω αν ειναι αρσενικη θελω να σε ρωτησω απο που την πηρες και αν κελαιδαει
 
Μου την χαρίσανε όταν μου την φέρανε στο μαγαζί ήμουνα έτυμος να την αφήσω λεύτερη αλλά μου είπανε πώς είναι από ζευγάρωμα, κάποιες κραυγές τις βγάζει αλλα πριν λίγες μέρες ντύθηκε
 
καλησπερες! το πουλακι ειναι αρσενικο του 2007, για αυτο και δεν εχει εντονα και καθαρα χαρακτηριστικα. Με καλη διατροφη και ηλιο θα φτιαξει. Για καλο και για κακο δες και τα μουστακια του. Αν ειναι μαυρα και οχι γκρι η ασπρα ειναι αγορι αλλιως κοριτσι. Παντως πολλα πουλια που ειχαν τα πρεποντα χαρακτηπιστικα αρσενικου αποδειχθηκαν θυληκα.
 
Πράγματι είναι μαύρο, τον έχω στο μαγαζί δεν τον βλέπει απευθείας ήλιος το φως τις ημέρας μονό
 
Αν και δεν έχει ντυθεί ακόμα καλά το πουλάκι για αρσενικό μου κάνει έαν είχες πιο κοντινές φωτογραφίες θα ήταν καλύτερα, μήπως είναι ακόμα μικρή για ζευγάρωμα;
 
Αν και δεν ειναι και πολυ καθαρες οι φωτογραφιες μου φαινεται αρσενικο απλα εχει βαφτει καλα
 
:)☹😡
 

Συνημμένα

  • 00.webp
    00.webp
    9 KB · Προβολές: 119
  • DSC_0019.webp
    DSC_0019.webp
    18,8 KB · Προβολές: 125
φιλε sotbu το πουλακι ειναι 9/10 αγορι. λαθη ομως ολοι κανουμε και αυτο θα αποδειχθει στην πορεια. Οσο για ζευγαρωμα, η παλαιοτερη μου εμπειρια με καναρινια μου λεει πως δεν υπαρχει προβλημα. Εαν το πουλι ειναι ανεπτυγμενο πληρως μπορει να ζευγαρωσει.
 
δεν εχω πολυ εμπειρια απο καρδερινες αλλα αφου η κοκκινη μασκα φτανει οριακα με το τελος του ματιου πρεπει να ειναι αρσενικια και αμα βαφτει καλυτερα θα περασει το ματι η μασκα και θα φαινετε κανονικα αμα ειναι αρσενικια.
 
Back
Top