Φροντίδα Ζευγαρωστρα και φιλοξενεια για 2 αρσενικα

Konstantinos1

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Κερατσίνι
αφου ηρθε και 2 πουλακι στο σπιτι και αφου εχω μελετησει αρκετα το forum ειπα να παρω μια ζευγαρωστρα ωστε να φιλοξενησει και τα δυο αρσενικα. αντικατεστησα το χωρισμα με μια λαμαρινα για να μην βλεποντε. η ζευγαρωστρα αυτη εχει 25 ευρω για οσους ενδιαφεροντε για το κοστος. αλλα ως πρωταρης πρωτα αγορασα και μετα θα σας ρωτησω. το ενα καναρινι ειναι αχατης και το αλλο μαλινουα υπαρχει προβλημα να ειναι τοσο κοντα; και κατι αλλο σε πολλα pet shop που πηγα δεν βρισκω περιλλα. ειναι τοσο δυσκολο να βρεις η ετυχε εκει που πηγα εγω να μην υπαρχε;
 

Συνημμένα

  • P6180079.webp
    P6180079.webp
    62 KB · Προβολές: 115
  • P6180080.webp
    P6180080.webp
    71,1 KB · Προβολές: 99
  • P6180081.webp
    P6180081.webp
    54,5 KB · Προβολές: 86
* για την περιλλα: σιγουρα θα βρεις σε καποιο e-pet αλλα πιθανοτατα και στο καταστημα του κορυδαλλου που ειναι κοντοτερα σου της Ktiniatriki-Pet-Vet. Pet pharmacy, pet shop and pet food distributor in Athens. Veterinary services Wholesale-retail. .στο περιστερι τουλαχιστον εγω βρισκω παντα.

* για την συγκατοικηση. Το ενα (μαλινουα) ειναι καναρινι φωνης και ισως επηρεαστει το τραγουδι του απο τα ακουσματα του αχατη. Επισης δεν γνωριζω αν το χωρισμα εξασφαλιζει την καραντινα που ειναι απαραιτητη καθε φορα που ερχεται σπιτι νεος φτερωτος φιλος.σιγουρα ομως μεγαλη προσοχη να μην μπερδευεις ταιστρες, ποτιστρες κλπ
 
εχεις δικιο για την καραντινα εγω δε το διευκρινησα δεν τα εχω φερει καθολου σε επαφη το ενα βρισκετε στο μπροστινο μπαλκονι και το αλλο στο πισω μπαλκονι του σπιτιου θα τα βαλω μετα απο καιρο μαζι αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα.
 
δημητρη πηγα στο κορυδαλο αλλα δεν βρηκα αν μπορεσω θα παω και στο περιστερι αφου παρω τηλεφωνο πρωτα. 😉 ευχαριστω πολυ παντως
 
Back
Top