Ασθένειες Γυρισα σπιτι και βρηκα τα 2 αρσενικα στον πατο του κλουβιου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλά ποτε έγινε αυτό; Σήμερα;
Και στο είχαμε πει βρε Νίκο μου στο προηγούμενο θέμα να κάνεις κάτι για την προστασία τους...
Τουλάχιστον τα πήρες μέσα τώρα;
Μην τα αφήνεις έξω απροστάτευτα!
 
Καλά ποτε έγινε αυτό; Σήμερα;
Και στο είχαμε πει βρε Νίκο μου στο προηγούμενο θέμα να κάνεις κάτι για την προστασία τους...
Τουλάχιστον τα πήρες μέσα τώρα;
Μην τα αφήνεις έξω απροστάτευτα!
βρε τα παντα εχουν και δυχτι εχουν και σκεπαζονται το βραδακι με το κρυο να μην περναει!
 
Για παράδειγμα αυτό μπήκε μέσα στο σπίτι για να επιτεθεί
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Κι αυτό πάνω στο μπαλκόνι
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι τραγικά τέτοιου είδους θεάματα...
Πρέπει πάντα να λαμβάνονται τα κατάλληλα μέτρα προστασίας.
 
παντος δεν ειδα καμια απολυτος επιθεση στις καμερες οποτε δεν ειχε κατι τετοιο
 
Πω πω και εγώ θα στοιχημάτιζα πως το σοκ οφείλεται σε κάποια επίθεση όπως είπε και ο Γιάννης... Τι να πεις.. Ο γιατρός κοίταξε τις κοιλιές τους; τις κουτσουλιές τους; Σου είπε απλά πως είναι σοκ?

Και εγώ συμφωνώ να μπουν και τα 2 μέσα στη ζέστη και στα 2 να δώσεις αυγό και ηλεκτρολύτες στο νερό να πάρουν τα πάνω τους. Τώρα θέλουν ζέστη και φροντίδα!

Εύχομαι περαστικά!
 
Η αλήθεια είναι Γιάννη πως για αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται αμεσότητα στη διερεύνηση και καλή παρατηρητικότητα... κάτι που στην περίπτωση αρχικά χάθηκε.
Παθολογικά πιστεύω πως δεν υπάρχει περίπτωση να "συντονίστηκαν" τόσο καλά.
Η επίθεση για μένα είναι το πιο πιθανό... αλλά δεν ξέρουμε την έκτασή της.
 
Η αλήθεια είναι Γιάννη πως για αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται αμεσότητα στη διερεύνηση και καλή παρατηρητικότητα... κάτι που στην περίπτωση αρχικά χάθηκε.
Παθολογικά πιστεύω πως δεν υπάρχει περίπτωση να "συντονίστηκαν" τόσο καλά.
Η επίθεση για μένα είναι το πιο πιθανό... αλλά δεν ξέρουμε την έκτασή της.
δεν υπαρχει επιθεση βρε το ειδα
 
το ποιο πιθανο μου φαινεται καποιο τσιμπιμα
Από τι... Έντομα δεν υπάρχουν... και αν υπάρχουν... και στα δύο πουλιά;
Αντίθετα μια αναίμακτη επίθεση στα κλουβιά από κάποιο γεράκι που τα κατατρόμαξε. Γιατί την απορρίπτεις;
 
Από τι... Έντομα δεν υπάρχουν... και αν υπάρχουν... και στα δύο πουλιά;
Αντίθετα μια αναίμακτη επίθεση στα κλουβιά από κάποιο γεράκι που τα κατατρόμαξε. Γιατί την απορρίπτεις;
γιατι εκει που ειναι εχω καμερα και δεν ειδα κατι στην καταγραφη
 
Άρα, μήπως θα μπορούσες να ανακαλέσεις στη μνήμη σου αν τα πουλάκια κατανάλωσαν κάποιο τρόφιμο, πχ χόρτα, φρούτα, κάτι που να ξέφευγε από τη ρουτίνα ή που να μην χρησιμοποιήθηκε για τα άλλα πουλιά που έχεις; Ο γιατρός έκανε κόπρανα και δεν βρήκε τίποτα; Υποθέτω μολυσματικό παράγοντα.
 
Άρα, μήπως θα μπορούσες να ανακαλέσεις στη μνήμη σου αν τα πουλάκια κατανάλωσαν κάποιο τρόφιμο, πχ χόρτα, φρούτα, κάτι που να ξέφευγε από τη ρουτίνα ή που να μην χρησιμοποιήθηκε για τα άλλα πουλιά που έχεις; Ο γιατρός έκανε κόπρανα και δεν βρήκε τίποτα; Υποθέτω μολυσματικό παράγοντα.
εεε μου ειπε οτι ειναι καποιο ειδος σοκ τωρα τις εξετασεις περιμενουμε αποτελεσματα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top