Αναπαραγωγή Ζευγαρώνουν θηλυκά ζεβράκια μεταξύ τους;

Προκοπη μου ας τα παρουμε ενα ενα... και μετα παμε στην ωοσκοπηση..
Τα πουλια ειναι παρα πολλα γι'αυτο το κλουβι...
Τα ζεμπρακια θελουν μηκος και οχι υψος και για τα bengalese για ενα ζευγαρι ειναι οριακη η 60αρα ζευγαρωστρα...
Οπως καταλαβαινεις πρεπει να τα χωρισεις.. ειναι κριμα να ταλαιπωρεις τα πουλια...
 
... Και σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος, Προκόπη, πρέπει επίσης να χωρίσεις τα αρσενικά από τα θηλυκά. Είπαμε, δεν είναι ο καιρός για ζευγάρωμα, έχει - δεν έχει αεράκι. Στο τέλος θα σου πεθάνουν τα θηλυκά από εξάντληση, θα πεθαίνουν οι νεοσσοί μέσα στα αυγά και όσοι θα βγαίνουν θα σκάνε από τη ζέστη.
 
Στο κλουβι εχω 1 ζευγαρι ζευρακια 2 θυλικα (το ενα το βρικα στο δρομο και του αλλου του πεθανε ο αρσενικος γιαυτο ειναι 2 θυλικα)και 2 ζευγαρια bengalese και 1 african silverbill αρσενικο οπωτε για αυτο εχω 3 φωλιες.
Με τέτοιον αχταρμά σε ένα κλουβί ΚΑΜΙΑ φωλιά δεν έπρεπε να υπάρχει. Θυμίζει άνοιξη ο καιρός στην Κύπρο και σήμερα εδώ στην Ελλάδα σκάει ο τζίτζικας; 🙄

Βγάλε και πέτα τις φωλιές και τα λοιπά. Ξεχώρισε τα πουλιά κατα φύλο αυτήν την περίοδο και απο Σεμπτέμβρη φτιάχνεις ζευγάρια ανα είδος σε αυτά που γίνονται.
 
ΕΚΑΝΑ ΩΣΚΟΠΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΠΙΑ ΑΥΓΑ ΗΤΑΝ ΓΟΝΙΜΑ
Μήπως μπήκε και κανένας κούκος στο κλουβί και στα άφησε;

Προκόπη όλο το θέμα που έχεις ανοίξει δεν βγάζει κανένα νόημα.Βάλε σε τάξη κάποια πράγματα σε ένα μήνυμα που να είναι κατανοητό. Τέλος,το "ΕΚΑΝΑ ΩΣΚΟΠΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΠΙΑ ΑΥΓΑ ΗΤΑΝ ΓΟΝΙΜΑ" καλύτερα να μπεί στο φόρουμ ανακοινώσεων.Αν θές κάτι συγκεκριμένο, να μας ρωτήσεις, διαφορετικά δεν μπορούμε να παίζουμε σπαζοκεφαλιές.
 
Μήπως μπήκε και κανένας κούκος στο κλουβί και στα άφησε;

🙂 εγω παλι νομίζω οτι αν και τα δυο ειναι θηλυκα μόνα τους στο κλουβι... Και εχουν και
ένσπορα αυγα... Παιρνουν το εκατομμυριο που λεγαμε πιτσιρικαδες😛
 
🙂 εγω παλι νομίζω οτι αν και τα δυο ειναι θηλυκα μόνα τους στο κλουβι... Και εχουν και
ένσπορα αυγα... Παιρνουν το εκατομμυριο που λεγαμε πιτσιρικαδες😛

Μα δεν ειναι μονα τους... μονο εγω λειπω απο το κλουβι...
 
Εχεται δικεο μαλον επρεπε να μπει στο θεμα με τα υβριδια
Εσύ Προκόπη από όλα αυτά που ειπώθηκαν κατάλαβες ότι τραβάμε ζόρι για την κατηγορία που έπρεπε να μπει το θέμα σου;
Δεν υπάρχει καμία συνοχή ανάμεσα στα μηνύματά σου. Δεν έχει καταλάβει κανείς τι συμβαίνει μέσα στο κλουβί και αμφιβάλλω αν έχεις καταλάβει και εσύ ο ίδιος. Δυστυχώς, δε ξέρω πως μπορούμε να βοηθήσουμε τη στιγμή που οι περισσότεροι σου είπαν να αφαιρέσεις τις φωλιές και εσύ εκεί.
ο καιρος δεν ειναι κακος ηποτιθετε οτι πρεπει να κανει ζεστη αλλα δεν ειναι τοσο ζεστη. Ο καιρος θιμιζει ανιξη.
Ακόμη άνοιξη έχετε στην Κύπρο;
 
Back
Top