Αναπαραγωγή Ζευγαρώνουν τα σκαθιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Themis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Themis

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
87
Πόλη
Πτολεμαΐδα
Ρε παιδιά έχω μια απορία

Φέτος μου έμεινε η μια κλούβα άδεια k αποφάσισα να ρίξω μέσα ένα αρσενικό k ένα θηλυκό σκαθακι.
Δεν έχω ακούσει ποτέ αν τα σκαθια ζευγαρώνουν,
Θέλω αν κάποιος ξέρει να μου πει αν όντως ζευγαρώνουν τα σκαθιά k τι ιδιαίτερο χρειάζεται να κάνω.
Ευχάριστο πολύ
 
τα σκαρθακια ζευγαρωνουν μονο που ζευγαρωνουν λιγακι δυσκολοτερα απο τα αλλα πουλια
 
Μπραβο κ δεν τους φαινοτανε,τοσο ηρεμα πουλια κ να μην ζευγαρωνουν ευκολα.

Σε ευχαριστω πολυ παντως φιλε μου.
 
Αξίζει να προσπαθήσεις! Ενημερώσου, κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς χωρίς να έχεις απαιτήσεις. Αυτός είναι ο δρόμος που οδηγεί γρηγορότερα στην επιτυχία. :)
 
Αυτο προσπαθω να κανω Σταυρο να ενημερωθω για τα σκαθια αλλα λιγο δυσκολο το βλεπω.
Εγω θα τα βαλω κ οτι ειναι να γινει θα γινει 😛
 
καλα θα κανεις να προσπαθεισεις γιατι μπορει να εισαι τυχερος και να τα ζευγαρωσεις για να αυξησεις τις πιθανοτητες για ζευγαρωμα εχε τα σε ησυχο μερος και βαλε γυρο γυρο ψευτικα φυτα για να πιστευουν οτι βρισκονται στο φυσικο τους περιβαλλον. Καλη επιτυχια με το ζευγαρωμα τους.
 
Ετσι θα το κανω αγορινα μου κ ελπιζω να ειμαι τυχερος
Σε ευχαριστω πολυ.
 
Φιλε μου ολα τα πουλια ζευγαρωνουν στο κλουβι αλλα πολυ δυσκολα και αλλα πιο ευκολα. Ελπιζω να το πετυχεις το εγχερημα σου. Εγω φετος θα δοκιμασω με δυο ζευγαρια αν επιτυχω τοτε θα σου απαντησω! Εχε υποψην σου οτι στη φυση ειναι απο τα πρωτα που ζευγαρωνουν πολυ νωρις δηλ για να μην σου πω Φεβρουαριο Μαρτιο σιγουρα αρα προσεξε την διατροφη τους απο τωρα! Α και κατι αλλο μην τους βαλεις φωλια απο καναρα αλλα ψαξε και βρες πιο μικρη φωλια!
Καλη επιτυχια!
 
Back
Top