Φροντίδα Ζευγαρώστρα για άνεση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης XGEORGE
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@XGEORGE πολύ ωραία!! Μια διόρθωση για τις πατηθρες! Κράτησε μόνο 3 δηλαδή τις δύο πάνω και την μια κάτω στην μέση. Οι δύο πάνω να έχουν την μέγιστη απόσταση μεταξύ τους, να είναι στην ίδια ευθεία και να έχουν τέτοια απόσταση από τα κάγκελα ώστε να μην ακουμπάει η ουρά του. Η κάτω δεξιά που έχει δεν εξυπηρετεί σε κάτι ☺️
Την έβαλα για να μπορεί να πηγαίνει στο νερό του...(το έβγαλα απο κει που φαίνεται) Ας βάλω τότε το νερό του κάπου αλλού...Αλήθεια, μπανιέρα να του βάλω η να αφήσω να προσαρμοστεί κάπως πρώτα?
 
@XGEORGE Καλορίζικο! 🤩
Έχω εντύπωση ότι στην κάτω δεξιά πατήθρα ακουμπάει η ουρά του.
Θα την αφαιρέσω....
[automerge]1665573494[/automerge]
@XGEORGE Το νερό το έχεις ψηλά στην φωτογραφία! Εγώ αναφέρομαι στην ΚΑΤΩ δεξιά 😅.
Ναι εκει έβαλα το νερό του μετά....κάτω δεξιά....για αυτό είχα την πατήθρα....Ειδα ότι πάνω ψηλά δυσκολευόταν να πιει....
 
Τώρα βέβαια όσο αφορά τις ''κατάλληλες'' πατήθρες, άστο.... Διάβαζα τα σχετικά Posts και ζαλίστικα...Ξύλινες, πλαστικές, διάμετροι, κυκλικές. οβάλ, ....🤪🤪🤪
 
Τώρα βέβαια όσο αφορά τις ''κατάλληλες'' πατήθρες, άστο.... Διάβαζα τα σχετικά Posts και ζαλίστικα...Ξύλινες, πλαστικές, διάμετροι, κυκλικές. οβάλ, ....🤪🤪🤪
είναι λίγο πολύ ψαγμενα αυτά 😂 εμείς 10 χρόνια σαν τις δικές σου έχουμε και κάτι άλλες στυλ κλαδάκια για τα καναρίνια δεν έπαθε κανένα κάτι. Είναι στην κρίση σου και τι προτιμάς οπτικά
 
είναι λίγο πολύ ψαγμενα αυτά 😂 εμείς 10 χρόνια σαν τις δικές σου έχουμε και κάτι άλλες στυλ κλαδάκια για τα καναρίνια δεν έπαθε κανένα κάτι. Είναι στην κρίση σου και τι προτιμάς οπτικά
Και γω να σου πω την αλήθεια, πολλά χρόνια μέχρι κ που μας ''άφησε'' το καρδερινοκάναρό μου, του είχα ξύλινες πατήθρες χονδρές και δεν χρειάστηκε να του ξανακόψω νύχια.(τρωγόντουσαν ομοιόμορφα στο ξύλο) αλλά δεν μου έβγαλε κ κάποιο πρόβλημα στα ποδαράκια του...Τι να πω....Βλέποντας και κάνοντας...
 
@XGEORGE κάνεις δεν έχει πει ότι οι ξύλινες βγάζουν πρόβλημα! Για τις πλαστικές λένε αλλά κανείς δεν έχει πει ότι είχε θέμα από πλαστικές πατηθρες 🙂. Εμένα με βολεύουν στο καθάρισμα και ούτε εγώ χρειάστηκε να κόψω νύχια
 
Back
Top