Φροντίδα Ζητείται εκπαιδευτής παπαγάλων για κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kleos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Kleos δοκίμασε να σου δώσει συμβουλές έστω και online όπως γράφει κιόλας. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.
 
@HxC του έστειλα μύνημα πριν από λίγο. Αν και λίγο χλωμό το βλέπω να πετύχω κάτι μέσω online αλλά οκ θα το δοκιμάσω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: HxC
Δεν απάντησε καθολου ο τύπος. Γιατί βάζει τέτοια αγγελία αφού δεν απαντάει στα μυνηματα αυτός ξέρει. Τέλος πάντων.
 
@marapo και εδώ στο φόρουμ όποιος μπορεί να με συμβουλεύσει κάτι για να βοηθήσει στην εξημερωση τους απόλυτα δεκτό. Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν εδω και όλοι μου είχαν προτείνει το κεχρί, το θέμα όμως είναι πως όταν βάζω το κεχρί κοντά του συνεχίζει να πηγαίνει πέρα δώθε. Πάντως όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή εκτως από το κεχρί γιατί δεν πέτυχε, ας γράψει στα σχόλια.
 
Πάντως όποιος μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή εκτως από το κεχρί γιατί δεν πέτυχε,
Να συνεχίσεις να προσπαθείς, μπορείς να δοκιμάσεις να δώσεις και κάποιο φρούτο όπως μήλο ή κάτι άλλο που τους αρέσει.
Χρειάζεται μεγάλη υπομονή, επιμονή και πρόγραμμα στις προσπάθειες προσέγγισης, το γεγονός ότι είναι δυο δυσκολεύει τα πράγματα συνήθως αλλά ίσως το πιο βολικό να βοηθήσει και το 2ο να ηρεμήσει και να σε αποδεχτεί χωρίς να φοβάται.
 
είναι και πολύ δύσκολα στο φαγητό, μόνο σπόρια τρώνε
Μπορείς να δοκιμάσεις να κρεμάσεις στο κλουβί με ένα κορδόνι μήλο ή λαχανικά, ίσως το δουν σαν παιχνίδι και δοκιμάσουν.
 
Παιδιά είδα ένα βίντεο στο youtube για την εξημέρωση κοκατιλ και θα ήθελα να μου πείτε άμα ο τρόπος αυτός που ειδα είναι εντάξει και κάποια στιγμή με μάθει με τον τρόπο αυτό. Να βάζω το χέρι μου μέσα στο κλουβί σε σημείο κοντά στο κοκατιλ και όσο περνάει ο καιρός κάνοντας το κάθε μέρα για κάποια λεπτά, να το βαζω ακόμα πιο κοντά του μέχρι που να το αγγίξω κάποια στιγμή όταν δεν θα απομακρύνετε πια. Λέτε δοκιμασω αυτόν τον τρόπο; Επίσης μήπως καλύτερα να τα απομονώσω τον καιρό της εκπαίδευσης;
 
Back
Top